O. Badeni: Czy zbliża się czas Antychrysta? - zdjęcie
07.12.19, 11:05Screenshot Youtube - stacja 7

O. Badeni: Czy zbliża się czas Antychrysta?

37

Fragment wywiadu ze śp. o. Joachimem Badeni OP pt.  "Uwierzcie w koniec świata! Współczesne proroctwo o powtórnym przyjściu Chrystusa".

Kim będzie współczesny antychryst? Jak go rozpoznać? Może ojciec wymienić jego cechy?

O tym też jest mowa w Piśmie świętym. Znowu powołam się na św. Pawła, który zapowiedział, że przyjdzie antychryst, który będzie zwichnięty tchnieniem ust Chrystusa – będzie zabity. Apostoł nie podaje jednak szczegółowego opisu. Nie wiadomo, czy współcześnie będzie to osoba, grupa, instytucja, państwo czy być może wydarzenie. Ale myślę, że to na pewno będzie jakaś koncentracja sił prawie boskich. Antychryst będzie robił wrażenie, że jest bogiem. Być może będzie skutecznie rządził światem, lepiej niż ktokolwiek przed nim – czyli będzie to taka pokusa doskonałych rządów antychrysta. Będzie czynił rzeczy nadzwyczajne. Może zapanuje na świecie spokój, ale będzie to spokój bez Boga. Święty Paweł pisze, że antychryst będzie robił wrażenie bóstwa i wielu ludzi na to nabierze.

Myślę, że antychryst będzie chciał spróbować być doskonałym, bo tego jeszcze nie robił. Zło widzimy jako obrzydliwości, budzące wstręt, ale to jest niekompletna wizja. Ponieważ zło może też być bardzo przyjemne. Jeśli żona jest stara i brzydka, to jakaś przypuśćmy tancerka może być fantastycznie dobra dla mężczyzny. Mąż może więc dla własnego dobra zmienić żonę. W jego oczach będzie to dobre, a to jest złe, to jest grzech. Czyli współcześnie, myślę, że możemy mieć do czynienia z dość mocnym kamuflażem zła. Antychryst pod pozorem pokoju światowego może namawiać ludzi, by wyrzekali się swojej religii: Chrześcijaństwo nie ma sensu jak widzicie, nic się nie dzieje dobrego, trochę dewotek się modli po kątach, ale wierzcie we mnie. Ja jestem antychrystem. Ja wam zaprowadzę pokój. Już pokój zaprowadzam…. Taka może być nowa pokusa antychrysta. Nagle na świecie powstanie „dobro” z rąk antychrysta.

Ma już Ojciec jakieś typy? Kto może być tym antychrystem, w jakiej dziedzinie? Może na przykład w polityce?

Szukałbym bliżej, w życiu codziennym – dobro rozwodu, z krzywdą dzieci. Myślę, że to jest pokusa antychrysta.

Tak, jak powiedziałem wcześniej antychryst nie musi ujawnić się jako osoba. Może kusić w zupełnie inny sposób, podpowiadając ludziom pozornie dobre rozwiązania, wygodne dla nich, ale działające ze szkodą dla innych.

Czyli takie typy w życiu codziennym.

Raczej tak. Przypominam sobie ze swojego życia, jak bardzo było kuszące bogactwo. Wtedy myślałem sobie, że jest cudownie, pracuję, zdobywam dużo pieniędzy. Dzisiaj wiem, że to bogactwo nie daje szczęścia, ale kiedyś mnie kusiło. W Księdze Królewskiej jest taki bardzo ładny opis, kiedy król Salomon prosi Boga, żeby miał zawsze tylko tyle pieniędzy, ile potrzebuje. Człowiek prosi Boga, żeby dał tylko to, co jest potrzebne. Na to Pan Bóg dał mu mądrość.

Ojciec Piotr Rostworowski powiedział mi kiedyś, że diabeł najpierw jest bardzo sympatyczny. I to zdaje się jest prawdą. Nie jest okropny, ale bardzo przyjemny. Kiedyś miałem takie widzenie, i mam dość dużo takich widzeń, niestety: nagle pojawiła się przede mną ładna dziewczyna, wydekoltowana, ale nie za bardzo. Sprawiała wrażenie trochę skromnej, żadnych wyzywających zachowań. Jednak tym dekoltem trochę wabiła, atrakcyjna była. Nagle uśmiecha się do mnie i chce ze mną porozmawiać. Zastanowiłem się: kim ty naprawdę jesteś?… I zobaczyłem: Czarny diabeł pod spodem! Nie dałem się nabrać. Odmówiłem egzorcyzmy. Wszystko się rozpadło. To był diabeł, czarna postać, choć w pierwszej chwili wydawało się, że jest to sympatyczna dziewczyna. Żadne golizny, porno, nic z tych rzeczy. Zupełnie. Myślał, że mnie na to nabierze. Ciekaw jestem co jeszcze będzie mnie kusiło…

Ale wracając do cech antychrysta, myślę, że cechą będzie przede wszystkim jego pozorna dobroć. Może być znowu typem Hitlera czy Stalina – dla szczęścia świata zgładzi miliony. Dla szczęścia świata wojna i tysiące ofiar?!… Hitler robił porządek moralny, rozkazał nawet wyrżnąć wszystkich homoseksualistów.

Ale my już nie popieramy tych, którzy lubią wyrzynać. Tendencje świata zdaje się, że są odwrotne. Staramy się wszystko tolerować.

No tak. Kuszenie dobrem myślę, że jest bardzo częste. Może częstsze niż pojawianie się diabła, który grozi. Częściej dzisiaj mamy do czynienia z pokusami typu: romans z ładną kobietą, kradzież w zamaskowanej formie czyli zło z którego niby wynika dobro. Myślę, że współczesny antychryst będzie bardzo sympatyczny. Będzie jednał ludzi swoją dobrocią i urokiem ludzkim, spotęgowanymi siłami diabelskimi. Będzie nad-uroczy, ale nie nad-przyrodzenie uroczy siłami boskimi, tylko uroczy siłami diabelskimi.

Kamuflaż zła może przybierać różne formy. Przypuśćmy, że jakiś ateista, będzie przekonywał do swoich racji: to nie jest złe, to jest bardzo ładne, sympatyczne, doskonale funkcjonuje… Wy mówicie, że to jest zło, a ta głupia cała wasza wiara, to omamienie i opium dla ludu – jak mawiali komuniści. To co ja wam proponuję, to dobrobyt: każdy może zostawić swoją żonę, zlikwidować dzieci, jeżeli ma ich za dużo. Wszystko co wam służy, jest dobre. Propozycja i przyjęcie takiego dobrobytu spowoduje, że zapanuje na świecie chaos, bo dobro będzie zwalczać „dobro”. Myślę, że taka będzie właśnie propozycja antychrysta, który będzie przekonywał nas, że zło nie musi brzydko wyglądać i nie musi być odrażające.

Czy antychryst będzie człowiekiem? Nie wiem. Tak, jak powiedziałem wcześniej, może to być grupa, instytucja, organizacja międzynarodowa. Na pewno będą różne próby. Dzisiaj taką próbą na małą skalę jest likwidacja krzyża. Ktoś powiedział ostatnio, że krzyż nie powinien wisieć w szkole, powinien być w sercu. To bardzo ładne powiedzenie.

Ojciec się z nim zgadza?

Wręcz przeciwnie. To jest bardzo chytre powiedzenie. Bądźcie pobożni, miejcie krzyż w swoich sercach. Oczywiście nikt nie będzie miał krzyża w sercu, człowiek wykonując codzienne obowiązki, zapomni o nim za pięć minut. Natomiast na ścianie krzyż wisi stale i ciągle przypomina. Staje się też przedmiotem adoracji. Dla mnie krzyż jest szczególnie urzekający w Wielkim Poście, a najbardziej w Wielkim Tygodniu. Ma wtedy kolosalną siłę. To jedna z tajemnic Boga. Jest takie określenie w hymnie łacińskim, z nieszporów okresu przeżywania Męki Pańskiej: „Błyszczy tajemnica krzyża”. Krzyż błyszczy jakby był piorunem… A to jest strzęp człowieka na dwóch patykach… Człowiek wierzący widzi potęgę krzyża, który proponuje światu nawrócenie – i taką rolę pełni właśnie krzyż na ścianie. Dlatego jest w każdym katolickim mieszkaniu. Moc krzyża to bardzo tajemnicza rzecz.

Gdy za komuny wybuchła ta cała awantura z krzyżami, jakiś chirurg powiedział, że nie będzie operował, jeżeli zdejmą ze ściany krzyże. Może przesadnie, ale krzyż to bardzo ważny, przemawiający symbol, który ma tajemniczą moc. Dlatego powinien być zawsze noszony przez biskupów. Tajemnica krzyża jest tak niesamowita, iż myślę, że możliwość nawet częściowegoudziału w cierpieniu i męce Chrystusa, jest największą łaska tu na ziemi. To oczywiście trudna łaska, ale powinna być dostępna kapłanom, szczególnie w okresie Wielkiego Postu. I każdemu innemu, bo kapłan nie jest w mistyce bardziej uprzywilejowany od świeckich. Wręcz przeciwnie, bardzo często wszystko jest kapłanowi znane, nudne, a dla świeckich te przeżycia, tajemnice są w kościele atrakcyjne i nowe.

Mówiliśmy na początku o fałszywych prorokach. A fałszywa religia? Jaka to religia?

Najpierw należy odróżnić religię nie uznającą chrześcijańskich prawd wiary od fałszywej, ponieważ religia niechrześcijańska na pewno nie oznacza, że jest fałszywa. Natomiast fałszywą religią jest kult zła, czyli satanizm. Słyszałem, że podobno sataniści wykradają ostatnio hostie w czasie katolickich mszy św., dlatego niektórzy księża są przeciwni dawaniu hostii na rękę, bo sataniści chowają je do kieszeni i profanują podczas czarnych mszy. Satanizm jest na pewno skrajnie fałszywą religią. Ale może też być kult pieniądza. To jest prawie religia, wprawdzie nie ma obrzędów, ale coś podobnego. Myślę, że jeżeli coś jest przedmiotem czci poza Bogiem, to jest fałszywą religia.

Więcej w książce: "Uwierzcie w koniec świata! Współczesne proroctwo o powtórnym przyjściu Chrystusa"

Komentarze (37):

Jan Radziszewski2019.12.8 21:52
żydem tj Antychrystem jest Antonio Tajani syn Bp i hebrajskiej zakonnicy - przeklęty diabelski związek jakoś nie wystąpią przeciwko niemu jakoby sprawiedliwi żydzi który rządził będzie w świecie 3,5 roku tj 1260 dni po czerwcu 2023 roku a więc tej diabelskiej radochy żydowskiej nie długo stąd pyt czy warto było walczyć z Adonai tzn Panem Bogiem "Słowem Wcielonym" Jezusem Chrystusem 2000 lat żeby potem całą wieczność spędzić w PIEKLE w niewyobrażalnych cierpieniach
calujciemniewszyscywkaczykuper2019.12.8 1:24
Jeden taki kandydat siedzi w Toruniu nieźle przebrany i zakamuflowany, zaprzyjaźniony egzorcysta amator mówił mi, że ancychryst ów ubrał się w ornat i ogonem na mszę dzwoni!
Jan Radziszewski2019.12.8 0:57
żyd - antychryst już działa w świecie jest im znany polityk Antonio Tajani syn Bp i hebrajskiej zakonnicy /przeklęty diabelski związek- a mimo to żydzi nie protestują że to on z diabelskim znamieniem wydaje im dyrektywy do wykonania - bo przecież miłośnik cezara będzie zawsze hołubiony w świecie poddanemu Złemu pełną władzę obejmie nie za długo bo po czerwcu 2023 r a wtedy zacznie się czas Apokalipsy 3,5 roku czas 1260 dni jego rządów na ziemi dla żydowskiego cezara tj Lucyfera /Iz 14.12-15 Sura 113,1 zw Czerwonym Smokiem /Ap 12,3 nn) które zakończy jak u Łukasza Potop ognia i siarki /Łk 17,26-30) tj tzw trzy dni ciemności w który ch diabły cezara zabiorą swoich żydków natural i tzw przyszywanych do piekła tj. WYZNAWCóW fałszywej religii i Będzie nią "ATEIZM" Zapominają bowiem ci co idą przez życie tu na ziemi, zamiast z jasnymi duchami, z czarnymi duchami, że zginą bezpowrotnie, na zawsze, w czeluściach piekła. Ciemne duchy bowiem poprowadzą swoich zniewolonych przez grzech, ogłupionych, zahipnotyzowanych głupców, na wstyd, na wieczną hańbę i niewolę. Zapomniała ludzkość, że z szatanem nie może być żadnej koegzystencji. - Jest natomiast walka na życie i śmierć, walka o Królestwo Boże we własnej duszy i w świecie. Nie ma żadnego zawieszenia broni. + Bo walka skończy się dopiero z dniem Sądu Ostatecznego. Szatan jest kłamcą i Ojcem kłamstwa od początku, zabójcą i ojcem wszelkiego mordu, nie można mu zaufać. „Od początku był on zabójcą i w prawdzie nie wytrwał, bo prawdy nim nie ma. Kiedy mówi kłamstwo, od siebie mówi, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa”. (J. 8,44) Dziwi więc to najwyższego stopnia, bezgraniczne zaufanie pokładane w duchu „Erroro” Kłamstwa Błędu i Buntu przez ludzi należących do Illuminati, Masonerii, Satanistów, ludzi Lewicy, Liberałów i innych jego czcicieli. Jest bowiem najokrutniejszym nieprzyjacielem, który ma na celu nasze zniszczenie. Co więc przynosi ludziom książę tego świata; nienawiść zrodzoną z jego pychy niosącą rozdział; jego nienawiść rzucona na ziemię, jest źródłem nieustającego niepokoju i dlatego biada tym, którzy nie potrafią się od niej odwrócić. Lucyfer usiłuje, człowieka przemienić w diabła pychy, nienawiści i buntu. Z pychy, nienawiści i podziałów rodzą się niesprawiedliwości osobiste i społeczne, a więc niewolnictwo, wyzysk i ucisk, które aż do rozpaczy oburzają dusze ludzi i narodów. Owocami zaś pychy, nienawiści i podziału, są gwałty, wojny, degradacja natury ludzkiej, zepsucie na wszystkich odcinkach życia, zdegenerowanie sztuki na pornografię i zmysłowość. Co więc się dzieje w duszy w której do tej pory panowała Boża Łaska, - gdy do niej zabiera się diabeł, z palącego się w sercu ognia miłości, z żaru i światła, nic nie pozostaje, duszę otacza słup dymu i nie widzi dobra, prawdy, miłości Boga i tylko czarne węgle zostają, bo dusza staje się czarna wskutek działania grzechów.
Ryszard Olejniczak2019.12.7 21:55
"Natomiast fałszywą religią jest kult zła'" Tylko co jest obiektywnym złem? Nie można więc prościej - każda religia przyjmująca, że można kogokolwiek traktować gorzej niż siebie samego jest złem. którego tolerować(pod żadnym pozorem) nie wolno.
Jan I2019.12.8 0:15
aha!
katolicki czosnek2019.12.7 21:21
Prowadził Kaczyńskiego (Jarka) ku szczytom…
Jan I2019.12.8 0:14
katolicki czosnek oraz Cebula i Papryka chili!
jimi2019.12.7 21:08
jankowski paetz nycz i setki innych antychrystów jak można mówić że się zbliża skoro antychryst w swej najgorszej części już odszedł - coś pan przegapił widocznie maxyma oczy szeroko zamkniete działa co????
Jan I2019.12.8 0:17
To chyba najczęstsze skojarzenia, jakie się uruchamiają na dźwięk słowa głupota...
Kazimierz2019.12.7 19:42
Bluźnierstwa zamieszczone powyżej niezbicie dowodzą, że są wśród nas osoby całkowicie zdemoralizowane, pozbawione jakichkolwiek oporów etyczno-moralnych. Nie ma sensu poddawać ich ocenie, ani stosować wobec nich jakichkolwiek aktów dezaprobaty. Jakikolwiek epitet nie odda ohydy komentarzy przez nich zamieszczonych. Pojawia się jednak pytanie, czemu ma służyć pobłażliwość moderatorów portalu "fronda.pl"? Wywołaniu złych emocji, a w konsekwencji agresywnych postaw? Pokazaniu, jak podły potrafi być człowiek? Wprowadzeniu duchowego zamętu u osób kształtujących swój światopogląd? Poprawieniu komercji? A może zniechęceniu do czytania, w większości, dobrych materiałów zamieszczanych na tym portalu? Ja osobiście rezygnuję z komentowania, a o ile sytuacja się nie poprawi, z całkowitego odwiedzania portalu "fronda.pl" Frondo, tolerując w dalszym ciągu bluźnierstwa nie jesteście w niczym lepsi od Urbana.
ridado2019.12.7 18:47
badeni pisze jak pijany na rogu ulicy. dosyc tych smierdzacych wymiotow
Jan I2019.12.8 0:19
Twoja głupota jest ubocznym efektem Oświecenia, jego mroczną stroną, albo podziemnym i wciąż rosnącym odpadkiem ideologii postępu. Twoja głupota jest zdecydowanie reakcyjna!
rozbawiony2019.12.7 16:54
My to już mamy w Polsce nawet dwóch!!!!!!!!! Jeden w Toruniu przebieraniec a drugi na Nowogrodzkiej kulawy pokurcz psychopata WYSTARCZY
Nina2019.12.7 19:40
Ty rozbawiony za mało policzyłeś cała POKO to antychryst, a rudy diabeł jest w Brukseli.
Jan I2019.12.8 0:23
No właśnie z tej mgławicy wariantów i subwariantów głupoty wyłania się "rozbawiony ".
Delicjusz2019.12.7 16:42
Nierób Badeni, który całe życie żarł za czyjeś, może mieć gębę pełną frazesów o tym jak pieniądze szczęścia nie dają. A dają, dają. I potwierdza do olbrzymi majątek Kościoła. Bez pieniędzy człowiek jest śmieciem, nikim, nie liczy się. Religia i farmazony takiego Badeniego dają na chwilę złudzenie, że jest inaczej, ale w zderzeniu z rzeczywistością człowiek pozbywa się tych złudzeń. Gdyby taki Badeni miał żyć za 1800 zł miesięcznie, to by zobaczył jak to jest z wiarą w Boga, ale on wolał zaszyć się w klasztorze i żreć za czyjeś.
Jan I2019.12.8 0:26
z Twoją głupotą w stanie czystym mamy do czynienia przede wszystkim wówczas, gdy niewiedzy, irracjonalności, intelektualnej ślepocie towarzyszy jeszcze jakiś świadomy upór, jakieś zatwardziałe dążenie do permanentnego pozostawania w stanie ogłupienia?
PRAWICA2019.12.7 15:23
ALE PRZECIEŻ ZGODNIE Z IDEOLOGIĄ KATOLICKĄ NADEJŚCIE ANTYCHRYSTA OZNACZA KONIEC ŚWIATA A TAKŻE POWRÓT ICH ZBAWICIELA, WIĘC SĄD OSTATECZNY I CI KTÓRZY BYLI CACY IDĄ DO NIEBA CI KTÓRZY NIE DO PIEKŁA. Przecież na to czekacie, na powrót waszego proroka.
mendy mendy2019.12.7 15:22
"Sutener" obrazowo i dokładnie nie tylko siebie samego opisał ale także jego "czynności" manualno-seksualne. Bo jaka baba by poszła z takim do "łóżka". Nawet Joaśka Senyszyn dostałaby torsji. Albo te dwa niedopałki; mały pękaty żydek "Karlson" i jonasik aaa. Nie wiem czy to jest keller-hahn, czy to jest ofiara "Operacji Wisła" albert extra Vergin, może to być nowaczek-robaczek urodzony na staten ajlend w czworakach pod Nowa Hutą albo stachu artysta od pieluch, to nie ma znaczenia - faktem jest, że są to mendy które dostają wzwodu jak coś dowalą katolom, moherom, prawakom. To jest ich "viagra". I jak "sutener" ale nie na tapczan ale w gacie.
matis892019.12.7 14:25
Ostateczny antychryst jest osobą która niedługo się ujawni na Bliskim Wschodzie zaprowadzając tam fałszywy pokój. To stek bzdur aby zwieść ludzi że to jakieś wydarzenie, jakiś system... aby gdy ujawni się osoba antychrysta nie myśleć tak o nim. Znamię bestii czyli już wprowadzane chipowanie ludzi to też nie jest antychryst. Antychrysta będą wychwalali politycy na całym świecie, massmedia i gwiazdy popkultury. Świat jest już na niekgo gotowy, nawet lewakoateiści którzy historycznie czczą swojego pana Głowe Watykanu Bergoglio, Fałszywego Proroka antychrysta z Apokalipsy św. Jana, który zaprowadza Religię Światową Antychrysta..
anonim2019.12.8 10:29
Antychryst już jest! to jest Soros, to on wywraca świat do góry nogami. Takich idiotyzmów w świecie jeszcze nie było jak są obecnie. Dziewczyna 14-letnia Greta która powinna uczyć się, jeżdzi po świecie zapraszana przez ministrów, plecie bzdury . Posłowie mówią o gwałconych krowach, kura jest adoptowana... Płeć rodzice mogą wmówić dziecku jaka im się podoba, ubiorą chłopca w sukienkę naszpikują hormonami i mają córeczkę.itd.itd. I to wszystko finansuje Soros "filantrop". To teraz porównajcie z opisem Antychrysta.
matis892019.12.8 15:02
Soros to stary dziad, antychryst będzie w sile wieku, będzie przystojny, ujmujący, powabny. A nie stary i obleśny.
Pilne! Mamy to!2019.12.7 13:51
Zauważcie, że wśród samozwańczych proroków wieszczących "koniec świata" dominują osoby 70+ a nie ma w ogóle dwudziestolatków.
PMP2019.12.7 13:09
"religia niechrześcijańska na pewno nie oznacza, że jest fałszywa." - Oczywiście, że to właśnie oznacza, że jest fałszywa - posoborowy ojczulku mącicielu..
JS2019.12.7 11:37
Dobrze, że fronda.pl przypomniała o . Badeniego. Uwierzcie w koniec świata ! Świata, który znamy. Pod wielkim kierownictwem szatana, zawzięcie i wytrwale budujemy świat, który wkrótce przestanie istnieć, bo Jezus zakończy dominację księcia ciemności, wynalazków, nauki, wiedzy, pieniędzy, roboty a to wszystko niby dla naszego dobra. Jakiego dobra ? Czy wiecie co nas czeka przez ten niepohamowany postęp ? Zagłada ! Jak nie od postępowych bomb atomowych to od technologii elektronicznej, biologicznej, chemicznej i nie wiem jakiej jeszcze, zagłada od ideologi-pomysłologii. Szatan szykuje ogromną sieć, pułapkę licząc, że jak zadziała i miliony będą ginąć na masową skalę, do jego piekielnego królestwa wpadnie ogromna liczba dusz. Króluj nam Chryste Pozdr.
Albert2019.12.7 11:35
"Czy zbliża się czas Antychrysta?" Tak. Już za parę tygodni kleruchy zaczną po kolędzie łazić i domagać się pieniędzy.
Katolicka Kretynizacja Polski2019.12.7 11:25
To był diabeł, czarna postać, choć w pierwszej chwili wydawało się, że jest to sympatyczna dziewczyna... skrywane i tłumione napięcie seksualne daje znać o sobie panie Joachimie!
Ups2019.12.7 16:18
obys sie nawrócił tego Ci życzę
Jan I2019.12.7 23:16
Zanim zaczniesz pisać, warto przypomnieć Ci uwagę Musila, który nad głupotą zastanawiał się bardzo długo w „Człowieku bez właściwości”
KKK2019.12.7 11:19
Prosimy wszystkich czytelników i komentatorów Frondy o ignorowanie sku-rwiela, który przeistoczył się z "dzielnicowego" na „Björn Karlsson”. Ten przygłup kasuje pienądze od PO i będzie robił hejt tak długo jak będą mu płacić ! Ten osobnik to typowy upierdliwy rasista, psychicznie chory. Prosimy nie czytać i nie komentować jego wypocin. Prosimy go ignorawać i przechodzić do swoich komentarzy !!! Napisaliśmy już petycję do moderatora Portalu o indentyfikację jego IP numeru, odnalezienie danych personalnych i blokadę czy ewentualne ukaranie tego szczocha. Do wiadomości moderatora portalu Fronda i policji. W dniu 25.11.2019 komentator portalu Fronda Björn Karlsson zamieścił rasistowski wpis ! My czytelnicy portalu prosimy o ukaranie tego rasisty, jego blokadę na portalu lub zawiadomienie prokuratury o popełnieniu przestępstwa. Przypominamy, że rasizm jest w Polsce przestępstwem karalnym !! Oto jego rasistowski wpis Björn Karlsson 25.11.19 11:11 Viki Gabor typowo polskie imię i nazwisko! i ta słowiańska uroda... Do tego tańczył chłopak w różowej kamizelce i czarny imigrant jeszcze. A nie, ten czarny to był syn matki tej z Częstochowy, to swój przecie a nie jakiś imigrant co to przenosi choroby i pasożyty. A Ciemny Lud kupił wszystko i pan Kurski jaki dumny ze swojego odkrycia ,prawdziwy sukces PiSu a najbardziej żoliborskiego prezesiny... https://www.fronda.pl/a/matka-kurka-wiocha-nie-zadna-swiatowosc-multikulturowy-chlam-nie-zadna-polskosc,136609.html Do moderatora portalu Frondy: Popatrz sobie człowieku na wpisy, a szczególnie wpis niejakiego Björn Karlsson : Toż to czysty R A S I Z M !!!!!!!!! Czy ty chłopie, mówię do moderatora portalu Franda popierasz rasizm ?!! Jeszcze raz - czekam krótki czas, a potem zawiadamiam prokuraturę ! Tak nie może być dalej !!! W Polsce rasizm i antasemityzm jest traktowany jako przestępstwo i ścigany przez sądy i prokuraturę !!!
Topek2019.12.7 11:19
Tak zbliża się !!! Właśnie niemiecki Antychrast a zarazem król partii EPL powiedział, że PIS będzie rządził jeszcze tylko 4 lata ! A więc niemiecki Antychtyst zbliża się - a za 4 lata bŁdzie premierem !
andrzejhahn32019.12.7 11:16
badeni ty nierobie i pasozycie spoleczny....jakim prawem mianujesz sie ojcem szmaciarzu
Altai2019.12.7 12:21
Przeczytaj chociaż wstęp - ten zakonnik już nie żyje. ŚP oznacza "świętej pamięci".
andrzejhahn32019.12.7 12:36
i chu.........mu w odbyt
Altai2019.12.7 16:28
Dlaczego wy ateiście jesteście takimi czekistowskimi chamami? Nie moglibyście głosić swoich przekonań z minimum klasy?
killpedryll2019.12.7 22:51
Kurczak, zgniła kurvo, ty też już nie żyjesz.
Jan I2019.12.7 23:14
Czy Twoja głupota – głupota rozumiana filozoficznie, nie potocznie – to po prostu odwrotność mądrości? Rewers rozumu? Czy może zupełnie osobne, autonomiczne uniwersum, które nie spełnia się w definicji wyłącznie negatywnej?