NYP: znowu "Polskie obozy śmierci"! Jest zdecydowana reakcja Muzeum Auschwitz! - zdjęcie
09.02.20, 14:03niemiecki obóz koncentracyjny/pxhere.com

NYP: znowu "Polskie obozy śmierci"! Jest zdecydowana reakcja Muzeum Auschwitz!

17

W New York Post został opublikowany kolejny artykuł sprzeczny z faktami historycznymi. Został tam zamieszczony wywiad z trzema więźniarkami z niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz. Jedna z kobiet cierpi na demencję starczą, czego wynikiem jest między innymi nierozpoznawanie miejsc, w których się znajduje.

W NYP możemy przeczytać:

- Ale kiedy mieszkanka Upper East Side zobaczyła ogrodzenia z drutu kolczastego w polskim obozie więziennym, który odwiedziła w zeszłym miesiącu, odzyskała jasność umysłu: nie miała wątpliwości, gdzie jest. »To jest Auschwitz« – powiedziała"

Zawarte w artykule treści spotkały się z natychmiastową stanowczą reakcją  Muzeum w Auschwitz. Muzeum zaproponowało redakcji NYP naniesienie poprawki o następującej treści:

- Proszę poprawić. To, co zobaczyła, to ogrodzenia w Miejscu Pamięci Auschwitz. Zachowało ono teren byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady. Auschwitz nie był "obozem jenieckim" i nie był "polskim" obozem.


 mp/polskieradio24.pl/twitter

Komentarze (17):

Cep na PiSlam2020.02.17 23:34
Biedne te polaczki !! Przeciez jak PiSlamisci dorwali sie do zloba to na fali potepienia dla PO , ze nie bronila "dobrego imienia (???)- juz nigdy "taka obelga " nie smiala wyjsc z ust jakiegokolwiek Ziemianina !! Nad Wisla od momentu ich " panowania" ma zyc jedynie Praway Narod - przed ktorym kazdy chodzacy tylko kolano zginac moze ..!
Leszek 2020.02.13 17:49
https://www.youtube.com/watch?time_continue=10&v=gubYPFOpDys&feature=emb_logo PiS potajemnie rozdaje koncesje na nasze złoża! Gdzie jest Prezydent Duda.......
Leszek 2020.02.13 17:48
Zdrada interesu Polski Licza sie godziny .....pilne Cenzura prewencyjna w stacjach telewizyjnych PiS potajemnie rozdaje koncesje na nasze złoża! Bardzo ważne i pilne. Polskie zasoby naturalne pod młotek. Tracimy całkowicie kontrolę. Bogactwo polskich złóż naturalnych przepadnie? Wszystko na sprzedaż. Krzysztof Tytko demaskuje. Przedstawia Wojciech Dobrzyński NISS i Tobiasz Żuchewicz.
Im dalej , tym lepiej2020.02.9 15:55
W Izraelu mieszka garstka Polaków, natomiast w Polsce co najmniej kilkaset tysięcy Żydów i to Izraelowi powinno zależeć na poprawnych stosunkach z Polską. Jeśli Izrael nie zaprzestanie kampanii zniesławiania państwa polskiego / ostatni przykład to impreza w Yad Vashem/, to należy rozważyć ograniczenie do minimum stosunków dyplomatycznych z tym państwem , np. odwołanie na konsultacje polskiego ambasadora w tym kraju.
Kolegium Kardynalskie2020.02.9 18:12
A co to ma wspólnego z tym artykułem?
ZERR02020.02.10 0:46
To ma wspólnego, że to oni stoją za upartym szerzeniem kłamstwa o polskich obozach. Tak jak groził Israel Singer dnia 19 kwietnia 1996 r. "Jeżeli Polska nie zaspokoi żydowskich żądań, będzie publicznie poniżana i atakowana na forum międzynarodowym."
Jak najdalej od nich2020.02.9 15:43
Ta pani cierpi na demencję. Natomiast NYT nie cierpi na tę chorobę, lecz z premedytacją szkaluje Polskę.
ale kogo to dzisiaj interesuje?2020.02.9 14:58
Te "polskie obozy wiezienne" rzeczywiście po wojnie funkcjonowały pod ścisłym nadzorem NKWD w których więzionych było dziesiątki tysiące żołnierzy AK i innych nie komunistycznych formacji, ludzi "podejrzanych", byłych "fokstrotów", Polaków zaciągniętych siłą do Wehrmachtu, a także tysiące Niemców nie tylko jenców ale i tych którzy nie zdążyli się przesiedlić i ewakuować. W jednym z takich "polskich obozów" rządzil tj. mordował Salomon Morel. Ale tych "najlepszych" Niemców Stalin przywiózł do siebie i zagonił do budowy rakiet, silników odrzutowych, bomby atomowej itp. Do kopalń węgla w zniesławionym Donbasie Stalin wywiózł ponad 40 tyś. Ślazaków do pracy niewolniczej. Trudno powiedzieć ilu powróciło.
Tam2020.02.9 14:42
„W więziennym szpitalu na lichym posłaniu Nieznany młodzieniec umiera Pierś mu się porusza przy wolnym konaniu…”
guess who 2020.02.9 14:25
@js z tymi trumnami to GW prawda: https://www.snopes.com/fact-check/false-coffin-corner/
JS2020.02.9 14:18
W USA też są obozy śmierci tyle że do wykorzystania w przyszłości. To obozy FEMA. Głosi się, że są postawione dla ochrony zgromadzonej w nich ludności. Gdyby tak było, to druty byłyby skierowane do zewnątrz a są skierowane do wewnątrz jak w hitlerowskich, niemieckich obozach, w gułagach. Do nich też prowadzą tory kolejowe. Zgromadzono tam mnóstwo plastikowych trumien. Pozdrawiam
Katolicka Kretynizacja Polski 2020.02.9 14:15
"odzyskała jasność umysłu" prawdziwy cud za wstawiennictwem Josefa Mengele!
guess who 2020.02.9 14:08
W "polskim obozie więzennym" Polskie obozy koncentracyjne istniały i miały się świetnie. Odsyłam do książki pt. "Mała Zbrodnia".
stan2020.02.9 18:55
Przeczytaj książki "historyka" Grossa, a jeszcze więcej się dowiesz.
ZERR02020.02.10 0:43
Tylko kłamca "oświęcimski" może nazywać obozy zakładane przez sowieckiego okupanta "polskimi". Ciekawe jak nazwiesz więzienia zakładane przez sowietów na okupowanej przez nich po 17 września części 2RP?
Cool2020.02.10 8:55
A komu ty to chcesz powiedzieć??? ... Nam? Polakom??? ... zły adres siuśku! ... zapytaj twórców, swoich przodków!!!
GrizzlyTC2020.02.19 17:59
Czytanie ze zrozumieniem podobno wprowadzono po roku 89 do "systemu edukacyjnego". Widać Stachu ciebie objęło. To tak samo jak gdybyś powiedział że Armia Czerwona wyzwoliła Polskę. Doczytaj kto przekształcił dawne obozy koncentracyjne w łagry i więzienia dla wrogów ludu i Ludowej Ojczyzny.