Nowy sondaż. Trzaskowski wygrywa z Dudą 2 pkt. proc. - zdjęcie
30.06.20, 10:25Prezydent Andrzej Duda, Rafał Trzaskowski/YT/Polsatnews.pl/Radio ZET

Nowy sondaż. Trzaskowski wygrywa z Dudą 2 pkt. proc.

11

Pracownia Ibris na zlecenie Wirtualnej Polski przeprowadziła nowy sondaż prezydencki. Wynika z niego, że przewagę w wyścigu do fotela prezydenckiego na razie wygrywa kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski.

Zgodnie z przeprowadzonym badaniem Trzaskowski może liczyć na poparcie na poziomie 48.1 proc. głosów i jest to wzrost o 2.6 pkt. proc., natomiast obecnie urzędujący prezydent Andrzej Duda, który ubiega się o reelekcję jest popierany przez 45.8 proc. i odnotowuje spadek o 0.3 pkt. Proc. na chwilę obecną 6.1 proc. ankietowanych nie wiedziało, na kogo odda głos w drugiej turze zbliżających wyborów prezydenckich.

Frekwencja wyniosłaby 62 proc., 36.8 proc. stwierdziło, że nie weźmie udziału w wyborach, a 1.9 proc. jest niezdecydowana.

Sondaż przeprowadzono w piątek 26 czerwca na grupie 1100 osób.

 

mp/wirtualna polska

Komentarze (11):

Suweren2020.06.30 11:41
Tylko głupcy nie mają wątpliwości i jest to nieszczęściem tego świata. Wyobraź sobie nauczyciela tuż przed emeryturą, któremu Tusk "zajumał" emeryturę, a Kaczyński publicznie poniżył.
B-ba2020.06.30 11:21
Módlmy się gorąco; post i modlitwa wypędzają złe duchy. A niestety Polska jest pod silnym naporem zła pod wieloma postaciami. Pamiętajmy, że szatan jest ojcem kłamstwa, a od kłamstwa publicznego aż się w Polsce przelewa. Następnie - ideologia LGBT, homomałżeństwa i tym podobne rzeczy. Następnie - złodziejstwa, marnotrawstwo i pranie pieniędzy na różnych paletach; finansowanie z naszych pieniędzy dawnych funkcjonariuszek i współpracowniczek SB, które mają ciepłe posadki w warszawskim ratuszu. Powrót jako doradców prezydenta generałów szkolonych w Moskwie, a nawet mających prokuratorskie zarzuty za kontakty z FSB. Itd, itp. I pewnie za chwile obozy pełne uchodźców, bo tego chce UE. A my - tego w Polsce chcemy????
B-ba2020.06.30 11:28
I pewnie osłabienie Grupy Wyszehradzkiej, upadek Międzymorza i Polska w roli wasala niemiec. Tego chcemy? Takie jest realne niebezpieczeństwo, bo gdyby - nie daj Boże - PAD przegrał, Zjednoczona Prawica się rozsypie, bo gowin będzie szukał lepszego miejsca. A wtedy poleci rząd i - żegnaj Dobra Zmiano!!!! Znowu groszowe podwyżki emerytur, hulające po Polsce mafie, wyprzedanie resztki majątku narodowego, ograniczenie świadczeń na pewno, zwijanie państwa i wykonywanie wszystkich rozkazów z niemiec i brukseli, a może i tajnych putina. Tego chcemy? Te wybory to naprawdę być albo nie być Rzeczpospolitej. Chcemy żyć w tenkraju?
Apateista2020.06.30 14:27
Niestety nadal państwo polskie jest pod rujnującym wpływem ludzi wierzących, że religia jest jedynym sposobem na szczęście. Łatwo się nimi manipuluje, dlatego wciąż wyrastają z nich politycy, którzy nie rozumieją czym jest demokracja i wolność obywatelska. Dla nich państwo to narzędzie do realizowania partykularnych celów, takich jak władza absolutna i egodobrobyt.. Życie obywatela w takim państwie ma być ukierunkowane wyłącznie na pomnażanie dobra wspólnego, które jest wspólne tylko z nazwy a w praktyce konsumowane przez prominentów. Dla tego celu ogranicza się swobody i przywileje, niezależność i samostanowienie, wolność obywatelską, prawa. A wszelkie ustępstwa są traktowane wyłącznie jako koszty polityczne. W Polsce ustanowiono trójpodział władzy, dlatego tak trudno prawicowym nacjonalistom przejąć władze absolutną ale nie spoczną, póki jej nie zdobędą. Niektórym politykom marzy dyktatura i dziedziczenie władzy. Uważają się za lepszych, tak jak to bywał drzewiej. Chcą rozwarstwienia społeczeństwa, podziału na kasty., powrót niewolnictwa. Wszystkie ich działania maja na celu zniewolenie człowieka, zabranie mu jego człowieczeństwa, wolności osobistej. Na razie ich ustawy osłabiają siłę państwa demokratycznego. osłabiają instytucje i ich niezależność, centralizują gospodarkę, osłabiają pieniądz i zrywają dobre stosunki międzynarodowe. Modernizują politykę edukacyjną wzmacniając własne ideologie, osłabiając stricte naukę. Polacy maja się uczyć przerobionej historii, okrojonej biologii, wątpliwej wiedzy o religii, a nie matematyki, filozofii, czy demokracji. Stawiają sobie za cel zaludnienie państwa jak największą ilością spolegliwych obywateli walczących o byt codzienny, niedoinformowanych, niedouczonych, zaprogramowanych na jeden cel: poświecenie dla ojczyzny i religii. Nie ma w ich programach troski o człowieka jako takiego, brzydzą się indywidualizmem, otwartością, ciekawością świata. Dla nich idealnym państwem będzie kraj zaludniony masą bezwolnych niewolników spełniających, każdy nawet najbardziej absurdalny rozkaz. ich wybujałe ambicje, samozachwyt i wiara, że tylko państwo jako twór polityczny ma uzasadnioną rację bytu zabija postęp, radość życia i co najważniejsze, szczęście osobiste, Arystoteleskie ars mundi to cecha polityka, którego dziś oczekuje zwykły obywatel państwa. Polityka, który potrafi łączyć, godzić i stabilizować, potrafi słuchać, wyciągać wnioski i myśleć o przyszłości, nie tylko do momentu kolejnych wyborów, ale znacznie dalej, tak aby ustrój którego przysięga strzec, był dla ludzi prawdziwym wsparciem, a nie ciężarem nie do zniesienia. Żaden doraźny Plus, żaden patriotyczny śpiew czy modlitwa nie uczynią świata lepszym. Tylko sprawiedliwy ustrój, szacunek dla indywidualnego człowieka i jego poglądu, wolności osobistej da światu szczęście, a wspólnota bezpieczeństwo.
Wiesław Kaloryfer2020.06.30 11:06
Ja tylko chciałbym zauważyć, że w kilku ostatnich wyborach (a przynajmniej w części z nich) pojawiła się taka oto prawidłowość, że ostateczny oficjalny wynik PiS czy Dudy bywał tak ok. 1-2 pkt procentowego większy, niż sondażowe badania exit pools robione w dniu wyborów. Dlatego widząc takie sondaże (pomijając już nawet fakt, że to sondaże i że jest jeszcze trochę do wyborów) "platfusy" nie mają jeszcze co piać z zachwytu, a "pisiory" lamentować.
Marek2020.06.30 10:45
nie ma nic takiego i nie było . By jakiś ktoś co przegrał wybory ,,powiedział a teraz głosujcie na misia uchatka ,bo ja tak chce. Cały wic polega że przegrałeś i tytle. Ludzie którzy głosowali na ciebie ,wierzyli w zwycięstwo i tyle. Twoje imaginacje że coś więcej potrafisz to ,,bajka. Generalnie jest tak że 2 tura to starcie elektoratów. Jeżeli Bosak który przegrał powie ludzią ze maja głosowac na PO to już nigdy w sejmie nie będzie siedział.wyjdzie jego prawicowość. Ale on był na odstrzał i ty.. Ale wyszło dobrze. Zazdrośc Winnickich i Korwinów zniszczy to co było zbudowane przez przypadek. I co zagłosuja za PO. Przeciwni swoim poglądą.
Jahu2020.06.30 10:36
Jak można nie wiedzieć na kogo się zagłosuje? Ludzie czy wy jesteście normalni, czy ci politycy są wam znani od godziny? Nie umiecie odróżnić męża stanu od kłamcy, lajbusia i nieudacznika, któremu po mieście latają gigantyczne szczury, ale to pewnie dlatego, że w Berlinie nie latają.
Suweren2020.06.30 11:43
Tylko głupcy nie mają wątpliwości i jest to nieszczęściem tego świata. Wyobraź sobie nauczyciela, obecnie tuż przed emeryturą, któremu Tusk "zajumał" składki na emeryturę, a Kaczyński i Morawiecki tuż przed nią niegodziwie poniżyli.
greg2020.06.30 23:29
A poniżyli za strajk rok temu? To słusznie.
Suweren2020.07.1 2:13
Pozdrawiam Kośminy!
Suweren2020.07.1 2:26
A nie, czekaj... Dzwoniłem do znajomych, żeby się upewnić. Tam też szanują nauczycieli.