Pełniący do wyborów prezydenckich obowiązki prezesa TVP, Maciej Łopiński, podziękował na konferencji prasowej członkom rady nadzorczej TVP i ustępującemu prezesowi Jackowi Kurskiemu. Jak podkreślił, przez lata kierował on skutecznie publiczną telewizją.

-„ Dziękuję członkom rady nadzorczej. Dziękuję Jackowi Kurskiemu, który przez ładnych parę lat kierował telewizją i kierował nią skutecznie”.

Maciej Łopiński powiedział też, że swoje obecne zadania traktuje jedynie jako czasowe oddelegowanie z rady nadzorczej do pełnienia roli prezesa TVP. Podkreślił, że obecnie telewizja polska jest w dobrej formie.

Na konferencji głos zabrał również Jacek Kurski. Wyraził swoje zadowolenie z podpisania przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawy przyznającej mediom publicznym rekompensatę za utracone z abonamentów wpływy oraz z tego, że jego następcą zostaje chcący kontynuować obraną przez niego linię Maciej Łupiński. Stwierdził również, że TVP jest dzisiaj w świetnej kondycji:

-„Kiedy obejmowałem funkcję prezesa TVP deklarowałem, że to będzie czas odbudowy siły i prestiżu telewizji i wydaje mi się, że tej obietnicy dotrzymałem” – powiedział Jacek Kurski.

kak/ wPolityce.pl