,,Nowy Ład'' przedmiotem dzisiejszego spotkania Prezydenta i Premiera - zdjęcie
22.02.21, 16:53fot. prezydent.pl/Jakub Szymczak/KPRP

,,Nowy Ład'' przedmiotem dzisiejszego spotkania Prezydenta i Premiera

50

Prezydent Andrzej Duda zaprosił Premiera Mateusza Morawieckiego do Pałacu Prezydenckiego, aby zapoznać się z propozycjami założeń rządowego programu Nowy Ład, który zawiera plany inwestycyjne oraz propozycje dotyczące wielu dziedzin życia społecznego oraz gospodarczego na czas po pandemii.

Priorytetem dla Prezydenta Andrzeja Dudy jest walka z wciąż trwającą pandemią i skuteczne przeprowadzenie Narodowego Programu Szczepień, niemniej równie pilnej uwagi wymagają społeczne i gospodarcze skutki lockdownu. Dlatego Prezydent chce wesprzeć rząd przy tworzeniu programu jak najszybszej odbudowy gospodarki po wielomiesięcznych obostrzeniach. Podczas spotkania omówiono zasady współpracy w tym zakresie ośrodka prezydenckiego z rządem.

Andrzej Duda podkreślił, że w centrum zmian wyznaczonych przez nowy plan inwestycyjny musi znaleźć się obywatel, który otrzyma wsparcie i wymierne zyski, dzięki dalszym głębokim reformom państwa.

Dlatego sposobem na szybki powrót polskiej gospodarki na ścieżkę wzrostu jest wprowadzenie kompleksowych zmian, które obejmą nowe zasady rozwoju gospodarki i finansów publicznych. Zapewnią ulgi dla przedsiębiorców, wskażą rozwiązanie dla problemów ochrony zdrowia, pozwolą na utrzymanie niskiego bezrobocia, zapewnią wsparcie rodziny i podreperowanie jej budżetu oraz zagwarantują dalszą digitalizację usług publicznych.

Program Nowy Ład dotyczyć będzie także mieszkań, edukacji, młodych, seniorów, rolnictwa, klimatu, energetyki czy kultury. Ma zawierać m.in. szereg projektów infrastrukturalnych i innowacyjnych. W ocenie Prezydenta program, będący silnym impulsem napędzającym gospodarkę, ma być też sygnałem dla inwestorów, że warto w Polsce rozwijać biznes.


mp/prezydent.pl

Komentarze (50):

darek2021.03.8 14:55
niestety w nic im nie wierze, z pewnoscia bedzie gorzej a juz na 100% dla malego przedsiebiorcy, maly biznes do wybicia ...
Cierpliwy2021.02.23 10:06
Co przyszły już nowe rozkazy?
chłopka2021.02.22 22:39
PiS jest jak pchły na moich zwierzakach gdy potraktuję je środkiem odpchlającym . Gryzą niemiłosiernie . Tak samo zachowuje się PiS . Przeczuwa , że zbliża się koniec i zaczyna wariować z propagandą sukcesu . Zobaczymy jak to będzie ? Nie ma na kogo głosować , ale życie często lubi zaskakiwać . Z NWO też nie wiadomo jak będzie z tych samych powodów . Że Żydzi sterują światem to widzę jak na dłoni . Są obecni w polityce w każdym kraju , w UE , jako hierarchowie w KK . Przejęli kapitał i kluczowe stanowiska częściowo prawie każdego kraju a w Polsce całkowicie . Ale......... Bóg jest Wielki i to do Niego należy ostatnie słowo . A więc trzeba cieszyć się życiem . A jutro znów nastanie nowy dzień . :)
Anonim2021.02.22 22:42
taka jest prawda niestety ,na dodatek to wszystko ma lewackie barwy
Mateo2021.02.23 7:26
To wszystko jest pikuś.Ale co "ONI" mają zrobić by trwać przy korycie?To ich najbardziej nurtuje./Żyd Gejts już chce by rządy zainwestowały w sztuczną wołowine.Rządt TE.Na dziś ma w portwelu,szantażem,strachem,.Większość rządów na Świecie.Z nimi może robić co chce.To mam pytanie,idąc za wzorem wyborów w USA.Jakie bądą wybory na Świecie?I czy przypadkiem z powodu "Świrusa" będą odkładane aż wykonają PLAN holokaustu na ludności Świata.A te słowo "inwestycje" już niech nie używają.Bo od lat POLSKICH inwestycji niw MAAAAAAAA!!!!
Nie mogę na was patrzeć ,zdrajcy2021.02.22 22:03
NWO ma być też sygnałem dla inwestorów, że warto w Polsce rozwijać biznes.-pytamy jakich inwestorów? ze wzgórz Golan ?Ta wasza pandemia to taka metoda na wnuczka coby "górale "przejęli firmy w Polsce.Pozbawiliście ludzi wszystkiego:służby zdrowia,zrujnowaliście kraj gospodarczo,poupadały biznesy,zniszczyliście więzy społeczne,zniszczyliście szkolnictwo ,wszystko pompowaniem pandemi której nie ma,a teraz robicie otwarcie dla inwestorów.Jeden wybitny "patriota polski "co to dzieci kształcił w żydowskich szkołach, drugi ma żonę z górali,a głupcy ich wybrali na własne utrapienie. I ci sami głupcy nadal wierzą w pandemię,dopiero jak będą tyrać za miskę ryżu dla tych inwestorów to wtedy przejrzą na oczy.
chłopka2021.02.22 22:17
Chciałam napisać to samo , ale mnie wyręczyłeś . :)
Anonim2021.02.22 22:39
Wirus jest jak grypa,śmiertelność ułamkowa ,natomiast testy PCR w 97 % są fałszywe,szczepionki zabójcze ,a motłoch wierzy w ściemę pandemii i sam sobie kręci sznur na szyję . Tylko jak bieda i głód na jaką zostanie skazany na własne życzenie słuchając takiego Zmora-wieckiego i niezłomnego bezobjawowego maliniaka oraz opłacanych przez firmy gatesa simonów i pozostałych rożnych horbanów to wtedy już namordniki im nie pomogą.Narodzie ! ty się opamiętaj,wyłącz łże media,a wlącz myślenie namorniki zapaczkuj i wyślij do Ministerstwa Zagłady i zacznij żyć !
Selfie2021.02.23 8:30
Bo ludzi nieprawidłowo wymazują: "Nowa metoda testów na koronawirusa. Chińczycy pobierają wymaz z odbytu" https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2021-01-29/nowa-metoda-testow-na-koronawirusa-chinczycy-pobieraja-wymaz-z-odbytu/
ale Poje....ńce !!!2021.02.23 8:35
czyli nie ma to jak dosłownie z du.. wzięte :)))) ,przechodzą samych siebie ....................rzyg
Anonim2021.02.22 21:49
Tusk jak zwykle w punkt. "Postulaty likwidacji CBA, IPN i TVP Info nie są kontrowersyjne, tylko spóźnione. PiS dawno już zlikwidował te instytucje. CBA ma dziś tyle wspólnego z antykorupcją, ile IPN z pamięcią i TVP z informacją" - napisał były premier Donald Tusk.
Kontrabas2021.02.23 8:32
Tak jest.Polityka zagraniczna PiS ma tyle wspólnego z podnoszeniem Polski z kolan, co ja z baletem. Tusk powiedział prawdę, co zresztą rzadko mu się zdarza.
Alarm2021.02.22 20:29
"17 lutego 1950 r. podczas powoływania komisji spraw zagranicznych w Senacie USA finansista i senator James Paul Warburg stwierdził bez ogródek: „Będziemy mieli rząd światowy bez względu na to, czy się to komuś spodoba czy nie, dobrowolnie albo siłą". Równie niepokojąco brzmiała wypowiedź króla nafty Davida Rockefellera, który stwierdził: „Znajdujemy się na granicy globalnej transformacji. Wszystko, czego potrzebujemy, to porządny globalny kryzys, a narody zaakceptują nowy porządek świata". " www.rp.pl/Rzecz-o-historii/306309883-XX-wiek-To-oni-rzadza-swiatem.html
ryszard2021.02.22 20:43
„Będziemy mieli rząd światowy bez względu na to, czy się to komuś spodoba czy nie, dobrowolnie albo siłą" - CZYLI BĘDZIEMY MIELI FASZYZM, który się nie podoba nikomu poza ww.
MaxFiend2021.02.22 19:12
Następna ściema? A co się stało ze "strategią zrównoważonego rozwoju 2030" z 2016? Wyparowała? :-D
Co cię to obchodzi?2021.02.22 19:24
I tak nie doczekasz!
LL2021.02.23 8:31
Nie nie zniknął. Zrównoważony rozwój to punkt kluczowy zamordysty Zmora-wieckiego . "zrównoważony rozwój" będzie wtedy gdy WSZYSCY będą zapierd...ć(jego słowa) za miskę ryżu.
Wy kurwy kremlowskie z Minska2021.02.22 18:35
Gloryfikowali zbrodniarza i terrorystę Eric Rudolph, potem Shelley Shannon. NIE WYSZŁO! Teraz chcą zdyskwalifikować szczepionki ratujące życie. - - - NIE WYSZŁO! - - - - Pierrdolą o JAKIŚ WYIMAGINOWANYCH statystykach! - - - NIE WYSZŁO! - - - - Teraz te K U R W Y ŁUKASZENKI z "Gorzowa", pierrdolą o WOLNOSCI SLOWA, PIS-ie, PO, tylko ANI słowa o ŻYDACH z KONFEDERACJI na usługach PUTINA! - - - JAKIE TO WSZYSTKO PRYMITYWNE! - - - Nie dość, że piszą kremlowską "polszczyzną", powtarzają brednie PIESKOWA - PUTINA szczekaczka!
Pytajniczek2021.02.22 20:25
Co ty palisz świrze?
matis892021.02.22 18:20
Przypomnę że szatanistyczny PIS oficjalnie wspiera masoński i apokaliptyczny projekt państwa bezgotówkowego Antychrysta do Znamienia Bestii.
pytania od katolika do PIS-u2021.02.22 18:12
Nowy Lad - czyli New (World) Order ? Tak jak to kombinowali marksisci G.B. Wells i Bertrand Russell? Scientifically Planned? Z niekonczaca sie cyfryzacja, komputeryzacja, zielonym ladem i tym podobnymi bzdurami?? Zeby tylko ludzie nie mieli czasu na rodzine i kierowanie sie Dekalogiem i EwangeliA? Dlaczego wlasnie taka nazwa = nawiazujaca do NWO????
W Polsce ciebie chuju nie "katolik"2021.02.22 18:33
NIE MA! Naucz się po polskiemu pisać i polskimi znakami diakrytycznymi.
Z Polski2021.02.22 18:04
Dlaczego nikt nic nie mowi o Rockefellerze, Sorosu, Z. Brzezinskim (ktory z Rockefellerem wprowadzal juz NWO) potem kontynuowali to Allbright Clinton, Obama etc teraz Gates wlasnie realizuje swoj program szczepionek ( a jego ludzie majstrowali przy wirusie w Wuhan) i teraz ten szaleniec (i wszyscy mu na to POzwalaja, PIS tez niestety) blokuje nam Slonce i bedzie nas faszerowal wolowina. Banksterzy juz i tak wczesniej zmusili nas do kont bankowych, potem wprowadzili lewackie media spolecznosciowe (nie bez powodu byly tylko lapki w gore dlugi czas - tak sie robi 'nowy kolektyw') potem do APP-ow. Teraz czlowiek -robot przyjmie kryptowalute, wyeliminowanie gotowki. A zaczelo sie to od masonow Bertranda Russella i G.H Wells'a. Ksiazka - New World Order. wiki.. 'The New World Order is a non-fiction book written by H.G. Wells and was published by Secker & Warburg in January 1940. In The New World Order, Wells proposed a framework of international functionalism that could guide the world, Wells asserted that a SOCIALIST and SCIENTIFICALLY PLANNED WORLD GOVERNMENT ... will bring ...world peace .. Moja uwaga - World government - moze przyniesc tylko zniewolenie. i oni o tym wiedzieli. Juz tez NWO mamy. Dzisiejsze rzady to marionetki, media powtarzja jedno i to samo, nie ma samodzielnego myslenia wsrod elyt i w mediach - rzadza swiatowi masoni 'eksperci' od depopulacji, aborcji, eugeniki i eutanazji. Jezeli w TVP - zacznie sie wreszcie o tym cos mowic - to moze wroce do PIS -na razie sie na PIS-ie zawiodlam.
errata2021.02.22 18:05
oczywiscie bedzie nas faszerowal ... sztuczna wolowina...
matis892021.02.22 18:13
W TVP ??? To przypomnę że 2 tygodnie temu szatanistyczny PIS, Kurski i PISTVP w programie Rządu Światowego NWO Voice Senior zwycięzcą ogłosił gejowski hymn LZPKNTB+ ,,I Will Survive''. Oczywiście u szatanistycznego PISu wygrała drużyna pedzia LZPKNTB+ Piasecznego. Natomiast we wcześniejszej edycji Voice of Poland szatanistyczny PIS w PISTVP zwycięzcą ogłosił masoński hymn ,,Lubię kiedy nad nami panuje ciemność''. I oczywiście wtedy też wygrała drużyna pedzia LZPKNTB+ Michała Szpaka. Także brawo szatanistyczny, lewacki PIS za promowanie pełną parą masońskich projektów i LZPKNTB+ w Polsce.
Do you speak English, dickhead?2021.02.22 18:33
Answer me!
katolik2021.02.22 18:56
PIS jest zdrajcą, zdrajcy już się nie wierzy. Po prostu nie możemy się poddac mordercom.
matis892021.02.22 18:01
Szatanistyczny PIS i Nowy Porządek Świata, Rząd Światowy NWO Antychrysta, Nowy Ład, Wielki Reset masonerii dla Antychrysta. Żydzi za Hitlerem już wprowadzili u siebie selekcję rasową na rasę obywateli zaszczepionych z przywilejami i wyklętych obywateli niezaszczepionych do gazowania i z ograniczeniami gorszej rasy. Plandemia to oficjalnie czas Antychrysta któremu służy szatanistyczny PIS.
Kinol2021.02.22 17:47
A henryka krzywonos to za co pobiera emeryturę?
Klapaucjusz2021.02.22 17:45
Ciekawe jakie rozwiązania Nowy Ład zaproponuje dla kultury. Centralne sterowanie kulturą przez Komitet Centralny PiS?
Rok 1968 - Raz jeszcze proszę!2021.02.22 17:47
"Ciekawe jakie rozwiązania Nowy Ład zaproponuje dla kultury."
hahahahaha2021.02.22 17:48
kultura będzie zarabiała na siebie w końcu
Senny2021.02.22 17:42
Ten "Nowy Ład", to jakoś bardzo mocno kojarzy mi się z założeniami światowej finansjery, które mają najkrótszą drogą prowadzić do "NWO". A więc, do najgłębszej komuny i zamordyzmu.
Klapaucjusz2021.02.22 17:54
A mi kojarzy się z piosenką z czasów młodości pana Prezesa “Zbudujemy nową Polskę, zbudujemy nowy świat, w którym wszystko będzie lepsze, którym nowy będzie ład”.
AAAtomek2021.02.22 17:40
KC Plenum PiS się zbiera, czapki z głów, sam sekretarz przybywa...
Cool2021.02.22 17:40
Nowy ład, będzie wprowadzony jak tylko skończą się konsultacje z Izraelem.
Anonim2021.02.22 17:29
Nowy ład to się zacznie za 6 miesięcy jak wybuchnie kryzys i ludzie wyjdą na ulicę przyozdobieni maseczkami i kijami.
szubienica przy okazji2021.02.22 17:33
i będziemy zabijać PO??? super!!!!!!
katolik2021.02.22 18:59
tylko zbroja
Polak2021.02.22 17:27
Zwolniono Greniucha bo Polska jest krajem nietolerancyjnym!!!!!!!!!!!!!!!!! Życzę lewactwu z Po, SLD PSL, KOD, SK i huujłowni ŚMIERCI!!!!!!!! ZDYCHAJCIE!!!!!
EMD2021.02.22 17:19
A jak tam ostatni program "Strategia zrównoważonego rozwoju"? Przypomnę tylko, że jednym z punktów miała być reindustrializacja kraju a tutaj "niespodzianka" - wskaźniki lecą już czwarty rok z rzędu.
NaziBarbi2021.02.22 17:14
"Nowy Ład" kojarzy mi się mnóstwem lewackich trupów na ulicach. Idę po nich wycierając buty o co po niektórych.
Jawny2021.02.22 17:13
Jazgoczące kundelki szatana (Anonim, ladychapel, Po 11..., AAAtomek, kretynizacja i spółka) już się zbudziły. Zrobiły kupy, obsikały i zaznaczyły teren, zżarły po misce koszernych ochłapów i teraz poszczekują. Ale skutek tego żaden. Niech sobie wyją do księżyca. Ich prawo. To jest wolny kraj. Gdzieindziej dostałyby kagańce na mordy i do mamra. A my mamy dzięki nim nieustanny ubaw (oni pozują na erudytów i mówią: LOLcontent).
O, jawny wypierd prawicy2021.02.22 17:32
Anon
nowy porządek2021.02.22 17:12
Ilekolwiek razy nie usłyszycie o "walce z wirusem" oznaczać to będzie "walkę z ludźmi". Opozycja PO i SLD od wiosny na trupach i bankructwie Polaków chcą dojść do władzy, dlatego różne restrykcje wymuszają a później niby niewinni. Oni od dawna wyznają zasadę że im gorzej tym lepiej. Z wirusem nie da się wygrać, a z Polakami tak. Można ich zadłużać do woli lub posyłać na cmentarz. PIS już wygrał 50 tysięcy trumien, które covidem nie były. Jeżeli rząd ma inne informacje, to tym gorzej, bo oznaczać to będzie że zabiła ich w domu propaganda antycovidowa i bali się wzywać lekarzy.
katolik2021.02.22 18:53
To jest wojna na śmierc i życie.
trust2021.02.22 17:02
Obywatel Prezydent i Towarzysz !orawer na spotkaniu. A może to raczej kolejna hucpa i spisek przeciwko Suwerenowi.
katolik2021.02.22 16:57
Boże wybacz mi , że głosowałem na zdrajców tego Narodu!
matis892021.02.22 18:09
Głosowałeś na drugą kadencję PISu ? Bo na ich pierwszą 4 letnią kadencję oszukali wszystkich że są prawicą, katolikami. Teraz wyszło że PIS to partia lewacka i szatanistyczna.
katolik2021.02.22 18:50
tak, niestety zawsze głosowalem na PIS i Dudę