Nowe, zaskakujące doniesienia na temat zatrzymanego burmistrza warszawskich Włoch! - zdjęcie
29.10.19, 15:10Fot. ilustracyjne, CBA.gov.pl

Nowe, zaskakujące doniesienia na temat zatrzymanego burmistrza warszawskich Włoch!

13

Funkcjonariusze CBA zatrzymali na gorącym uczynku burmistrza warszawskich Włoch w momencie, gdy Artur W. przyjmował łapówkę od znanego dewelopera i jednocześnie przedsiębiorcy budowlanego Sabriego B. Gotówkę próbował ukryć w garażu, który należy do rodziny. Na wierzch wypływają kolejne niewygodne fakty na temat Artura W.

Portal wpolityce.pl poinformował właśnie o tym, że burmistrzowi w sierpniu tego roku prokuratura postawiła zarzuty łamania prawa budowlanego przy inwestycji ścieżki rowerowej, na której zginęła 16-letnia dziewczynka.

Co ciekawe, W. to nie anonimowy, lokalny urzędnik. W 2011 roku za czasów rządu PO-PSL został prezesem spółki ochroniarskiej „Naftor”, która należy do Skarbu Państwa i pracuje dla państwowych potentatów paliwowych.

Do tragicznej śmierci nastolatki doszło w 2017 roku. Zarzuty usłyszał właśnie Artur W. Dziewczynka wypadła z nieukończonej ścieżki rowerowej prosto pod koła samochodu. Śledczy uznali, że urzędnicy nie zadbali odpowiednio o bezpieczeństwo. W. twierdzi, że zarzuty są bezzasadne, jednak pojawiły się oskarżenia, że to bielańscy urzędnicy przeprojektowali tak ścieżkę, że ta stała się pułapką dla użytkowników.

Teraz od Artura W. jego partyjni koledzy się odcinają, jednak jak czytamy na portalu:

[…] jest osobą niezwykle wpływową w warszawskiej Platformie Obywatelskich. Nie chodzi tu o niedawną aktywność wyborczą i wspólne zdjęcia z kluczowymi politykami PO. Władze PO od dawna darzą go niezwykłym zaufaniem”.

W kwestii „Naftora” W. miał stać za planami prywatyzacji przedsiębiorstwa, co opisywała „Gazeta Polska”.

Co ciekawe, w oświadczeniu Artura W. nie ma żadnego samochodu. Nie jest też obciążony żadnym kredytem. Ma za to dom o powierzchni 160 metrów kwadratowych. Jego wartość oszacował na 700 tys. złotych. Ponadto wykazał, że posiada dwie niezabudowane działki – jedną o powierzchni 3 tys. metrów kwadratowych o wartości 60 tys. złotych, drugą wartą 230 tys. złotych, której jest współwłaścicielem – ma ona 2055 metrów kwadratowych.

Artur W. zasiada w radzie nadzorczej Przedsiębiorstwa Gospodarki Maszynami Budownictwa i z tego tytułu w 2018 roku osiągnął dochód ponad 40 tys. złotych. Ma ponadto 140 tys. złotych oszczędności.

dam/wpolityce.pl,PAP

Komentarze (13):

aaa2019.10.30 11:45
klasyczny portret PO złodzieja
Piotr Nowak2019.10.29 18:56
Walczymy o Polskę nadziei, bez komuchów, kłamców i złodziei ! Wasz czas lemingi z PO już minął !! Trzeba złamać kark PRL-owi ! Według posła PO platforma obywatelska gra nie o to czy wrócą władzy, tylko o to, czy ich członkowie będą siedzieć w więzieniu. Wyłapiemy wszystkich złodziei z PO, skorumpowanych burmistrzów prezydentów miast, Neumanów i Gawłowskich. Niech nikt nie liczy na przychylność sądów. Tacy ludzie powinni straszyć w rezerwatach postkomunizmu. Nowy Program: Cela plus i reforma sądownictwa już wkrótce ! Kto z PIS-em wojuje od PIS-u ginie !!!
JS2019.10.29 18:37
Do Burmistrza Włoch: Ciasnej celi, twardej pryczy naród polski tobie życzy !
anonim2019.10.29 18:46
prycze na godziny tylko w Krakowie
anonim2019.10.29 17:53
no ważne w ch...j,grunt że banaś na świeżym powietrzu
JONASIK2019.10.29 18:27
Opssss ! Uwaga debil na portalu. Prosimy nie komentować !
anonim2019.10.29 18:45
plus za samokrytykę
Jarek2019.10.29 16:09
Ten obóz szkodzący Polsce, zwany PO lub POKO musi jak najszybciej opuścić scenę polityczną w naszym kraju, a wielu z nich z zarzutami zdrady stanu stanąć przed TS. Członkowie tej zarazy tak zagalopowali się w anty-PIS-ie, że dla nich ratunku już nie ma, bo ich demokracja polega na manipulacji. To co oni uprawiają to żadna polityka, a kłamstwa, nienawiść, zło i zdrada, którą posługują się w UE . I jak do tego dodać ich złodziejstwo i korupcję na skalę niebotyczną, bo w wysokości setek MLD zł i brak zdolności rządzenia państwem, to wyłania się obraz antypolskiej mafii politycznej ! To wrogowie Polski ! W dużych miastach mafiozi z PO są stowarzyszeni ze starym układem esbecko-postpeerelowskim. Ci ludzie zmienili język polityki na język nienawiści. Oni chcą Polaków patroszyć, dorzynać, strząsać z drzew, taplać w błocie ... Jeśli chcemy mieć Polskę jako strefę wolną od nienawiści, to oni muszą odejść prędzej czy później w zapomnienie obłożeni anatemą do trzech pokoleń !
Lewak2019.10.29 16:08
No to wszystko jasne - kradną dalej !!! Mafia PO ma się dobrze po wygranych wyborach parlamentarnych 2019: Pierwszy mafiozo PO Gawłowski, z prokuratorskimi zarzutami korupcji i prania brudnych pieniędzy rozdał karty w (innej) restauracji. Oto jego kandydatury: Zdrojewski na szefa partii, Gawłowski na sekretarza generalnego, Mucha i Nitras na zastępców PO, Budka na przew. Klubu parl. PO Kidawa na prezydenta Tusk na szefa partii EPP, A Schetyna ..... ja pie-rdolę na śnietnik historii ?!!!!! Dlaczego ?! Przecież tak ochoczo krytykował PIS i zajmował się PIS-em, kłamiąc wszem i wobec co się dało ! A ile nawymyślał, nawet porównał PIS-owców do szarańczy – i na śmietnik ? Nie może być ! Pytanie: a gdzie jest szef troli z Inowrocławia, jak on się tam wabi .....acha, Brejza ?!! Taką wspaniałą kampanię pt. SilniRazem zrobił i co ?! Też na śmietnik ?! To nie przystoi ! Krzysiu wracaj ! Podobnie Bartuś, to znaczy Bartosz Arłukowicz zniknął ?! A przecież tak trafnie przepowiedział przyszłość jego politycznej mafii: Oto ona: Bartosz Arłukowicz, PO, europoseł: Mamy szansę wygrać nestępne wybory i zmienić to wszystko, co PIS wprowadził. Odwrócimy dobrą zmianę i skasujemy wszystkie ustawy. Nie będziemy finansować żadnego programu 500+, mieszkania+, za życiem, bezpłatne lekarstwa, itp. Nie ma na to naszej zgody, aby Polacy otrzymywali od państwa takie duże zapomogi. Sami muszą zarobić, by utrzymać rodzinę. Od tego są kredyty i zobowiązania. Jeżeli taki Polak zarabia mniej niż 2100 zł to jest gówno wartym człowiekiem .
Polak Ateista Dumny Gej 2019.10.29 15:48
on jest wizytówką działania przedstawicieli mafii PełO -- zaczął działać jak go uczyli kierwiński ,czaskowski, schetino i całe szefostwo PełO-
Pete2019.10.29 15:57
W takim razie Banaś jest wizytówką przedstawicieli mafii PIS - i kółko się zamyka.
Polak Ateista Dumny Gej 2019.10.29 16:13
nie całkiem w takim razie adamowicz, sawicka,kwiatkowski, pinior głowacki, nojman --to chyba się zamyka twoja paranoja
Jarek K.2019.10.30 8:32
Różnica jest spora, PiS systemowo wspiera mafie, PO walczy z łamaniem prawa.