Nowe sankcje wobec reżimu Łukaszenki jako reakcja na represje wobec Polaków - zdjęcie
10.05.21, 19:55fot. yt/wilnoteka lt

Nowe sankcje wobec reżimu Łukaszenki jako reakcja na represje wobec Polaków

3

Jak informuje PAP, w związku z represjami wobec Polaków na Białorusi Unia Europejska przygotowuje nowy pakiet sankcji przeciwko reżimowi Łukaszenki.

- "Reżim białoruski nadal stosuje represje i zastrasza własnych obywateli. Teraz na celowniku jest polska społeczność. Pracujemy nad kolejnym pakietem sankcji. Mam nadzieję, że zostaną one wprowadzone w ciągu nadchodzących tygodni" – powiedział wysoki rangą przedstawiciel Unii Europejskiej ds. zagranicznych Josep Borrell.

Po sfałszowanych wyborach prezydenckich na Białorusi reżim Łukaszenki bardzo brutalnie traktował protestujących. Szykany nie ominęły także zagranicznych mediów, w tym polskich.

Wobec Polaków na Białori prowadzone są liczne działania sprzeczne z prawem mędzynarodowym oraz różnego rodzaju prowokacje i bezpodstawne oskarżenia.

 

mp/pap/fronda.pl

Komentarze (3):

chłopka2021.05.11 12:56
Jacy Polocy sie pytom ? Jacy Polocy ? Widziałach to lamyntujonce małżyństwo co niby " uciykło " z Białorusi bo spotykały ich tam " straszne " represje . Jakby to tak wyglondało jak to godajom to by ni mogli wyjechać . Widza gymby tych co komyntujom z Białorusi , widza tych działaczy . To som Polocy ? Co , wyście som ślepi ? To som Polocy ? Na czyja rzecz łoni tam działajom ? Białorusinow ? Zaś żech sie musiała znerwować bez te cygaństwa .
Monika2021.05.11 11:26
Cześć panowie, mam na imie Monika :). Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowanych panów zapraszam do kontaktu najlepiej na moim profilu gdzie zobaczysz moje prywatne zdjęcia : http://panieonline.pl/monika
Anonim2021.05.11 7:16
Zabrać kołchoźnikowi onuce, to się popłacze!