Nowe PO - ,,Polnische Fraktion CDU'' czy ,,Nowa Solidarność''? - zdjęcie
20.07.20, 18:14fot. pixabay.com

Nowe PO - ,,Polnische Fraktion CDU'' czy ,,Nowa Solidarność''?

7

Platforma Obywatelska prawie z sukcesem w wyborach prezydenckich próbowała przejmować dorobek na przykład śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Rafał Trzaskowski został nawet określony przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego jako „kameleon”.

Marek Jakubiak, były poseł i lider Federacji dla Rzeczypospolitej z kolei w wywiadzie dla portalu Fronda.pl powiedział:

- Prawda jest taka, że chyba najlepszego określenia Trzaskowskiego dokonał pan Sławomir Mentzen z Konfederacji, mówiąc, że Trzaskowski to jest pusty dzban i każdy może tam nalać swoją treść i swoją treść z niego wyciągnąć. To jest chyba najlepsze określenie Trzaskowskiego. Wszystko Wam wyśpiewa, cytując klasyka. To jest po prostu taki człowiek do wynajęcia.

Na temat możliwej nowej nazwy dla Platformy Obywatelskiej w mediach społecznościowych krążą już memy.

W rozmowie z portalem TVP Info  poseł PiS Tomasz Rzymkowski powiedział:

- PO jest zasilana przez byłych postkomunistów. Towarzyszy Millera, Cimoszewicza, Belki, którzy startowali z jej list do Parlamentu Europejskiego. Towarzysz Joński, były rzecznik SLD dzisiaj działa w tej formacji. Jeśli PO sili się na „Nową Solidarność”, to jest to bardzo słabe. Społeczeństwo tego nie kupi. O wiele bardziej społeczeństwo kupiłoby, gdyby PO zmieniła nazwę na Polnische Fraktion CDU

Dodał także:

- Aby odnosić sukcesy Platforma musiałaby zacząć słuchać ludzi. To jest, jak widać, bardzo trudne i przerasta chyba ich możliwości, stąd pozostaje tylko hejt, pogarda, brak szacunku dla politycznych adwersarzy. „Nowa Solidarność” to, moim zdaniem, nadużycie. Powoływanie się na Solidarność, kiedy nie ma tej solidarności w ludziach, którzy chcą to tworzyć, mam na myśli Rafała Trzaskowskiego, Borysa Budkę, liderów PO, jest nadużyciem. Niejeden już sparzył się, powołując się na Solidarność.

Zapytał też retorycznie:

- Nowa Solidarność to ta, którą obserwowaliśmy pod Jastrzębską Spółką Węglową, kiedy strzelano z broni gładkolufowej do górników broniących swoich miejsc pracy?

 

mp/portal tvp info/fronda.pl

Komentarze (7):

Olo2020.07.21 6:27
Przecież wszyscy wiedzą że PO to partia folksdojczy zakładana za pieniądze niemieckich służb przywożonych w reklamówkach przez agentów o czym pisał Piskorski w książce i nikt z PO za to procesu mu nie wytoczył .
deal komuchów z PO2020.07.20 19:56
Żadna Nowa Solidarność tylko Stara Komuna
Anonim2020.07.20 18:28
To będzie Solidarność Tęczowego Szamba im. Trzaskowskiego i Rabieja. Razem z Konfą tworzą POKO (PO+KOnfederacja) i zapewne w ramach współpracy zorganizują Marsz Niepodległych Gejów.
PO vel Polnische Fraktion CDU2020.07.20 18:22
Muszą zawczasu domenę wykupić, bo to bedzie wielki ruch obywatelskich szumowin. PO vel Polnische Fraktion CDU, elektorat Trzaskowskiego to lubi
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.07.20 18:20
a PADofil jak był tak i nadal będzie miękką fają...
Lekarz amator2020.07.20 18:41
Tobie się wszystko z jednym kojarzy - to wyjaśnia skąd Twoja frustracja i złość. Ale nie przejmuj się to się leczy - weź pigułkę.
Szybka Randka2020.07.20 18:20
Cześć- Zapraszam na nowy portal społecznościowy dla dorosłych! Znajdziesz tam osoby na szybkie sex spotkania lub na wyskok na imprezke! Wystarczy wejść aktywować konto i juz randkować! www.lexlale.com.pl