Nowa propozycja rządu dla branży turystycznej. Kolejne trzy miesiące bez ZUS - zdjęcie
20.07.20, 08:27Fot. screenshot - YouTube (Kancelaria Premiera)

Nowa propozycja rządu dla branży turystycznej. Kolejne trzy miesiące bez ZUS

4

Jak informuje Business Insider Polska, na kolejną pomoc ze strony rządu w Polsce może liczyć branża turystyczna. Trwają prace na zwolnieniem przedsiębiorstw z tego sektora ze składek ZUS na kolejne trzy miesiące.

Tarcza Antykryzysowa, która była odpowiedzią rządu na wywołany pandemią koronawirusa kryzys, stała się ratunkiem dla wielu polskich przedsiębiorców. Jednym z jej instrumentów było zwolnienie mikroprzedsiębiorców i osób samozatrudnionych ze składek ZUS na trzy miesiące. Ten okres dla niektórych sektorów okazał się jednak zbyt krótki, aby po zniesieniu restrykcji powrócić do sytuacji sprzed kryzysu. Szczególnie trudna okazuje się sytuacja przedsiębiorstw z szeroko rozumianej branży turystycznej.

Dlatego ministerstwo rozwoju przygotowało kolejny projekt mający pomóc tej branży. Po rozmowach wicepremier Jadwigi Emilewicz z przedstawicielami branży turystycznej, eventowej oraz przewozów osobowych, zdecydowano się na przedłużenie zwolnienia z ZUS, możliwości dopłaty do wynagrodzenia i postojowego na kolejne trzy miesiące. Jak informuje Business Insider, obecnie trwa dopinanie szczegółów, ale ulgi i dopłaty mają obowiązywać wstecznie, do 1 lipca.

kak/businessinsider.com.pl

Komentarze (4):

Glaudiusman2020.07.20 11:29
To na pewno dobry pomysł, choć podobno nad morzem trudno znaleźć miejsce na plaży. I jest jedynie nieco mniej seniorów.
Michał Jan2020.07.21 12:37
"Nadmorzowcy" stracili tylko weekend majowy, a teraz jeszcze mają dodatkowy napływ z powodu ograniczenia turystyki zagranicznej. Gorzej jest z hotelami żyjącymi z konferencji. Nawet na bony turystyczne nie mogą liczyć.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.07.20 9:23
emilewicz wygląda jak młodzieniaszek! w młodości nie mogła odgonić się od księży którzy mieli ochotę na tego chłopaczka...
veneryczny kretynie2020.07.20 11:31
..a co z PiSda twojej matki???rozsiewa weneryczne zarazy????