Nocna Zmiana II? Antoni Macierewicz: Patrzę na to z przerażeniem - zdjęcie
30.04.20, 06:05Fot. Piotr Drabik via Flickr, CC BY 2.0 / screenshot Youtube - Telewizja Republika

Nocna Zmiana II? Antoni Macierewicz: Patrzę na to z przerażeniem

110

Uważam, że mamy próbę zniszczenia dorobku polskiej prawicy, mamy próbę zniszczenia dorobku sił patriotycznych i zawrócenia całego tego wielkiego procesu, który doprowadził zarówno do wzmocnienia społecznego, gospodarczego, politycznego Polski, jak i przywrócenia nam naszej tożsamości narodowej, patriotycznej i historycznej” – powiedział marszałek senior Antoni Macierewicz.

W rozmowie, jaką na antenie Telewizji Republika przeprowadził z nim Ryszard Gromadzki podkreślił:

To jest próba zablokowania odbudowy Polski, zablokowania procesu odzyskiwania przez Polskę niepodległości”.

Dodał, że patrzy na to wszystko „z ogromnym smutkiem i przerażeniem”.

Były szef MON podkreślił, że już teraz mamy do czynienia z różnymi negatywnymi konsekwencjami tego stanu rzeczy, a konsekwencją ewentualnego zablokowania wyborów przez opozycję totalną byłoby po prostu obezwładnienie Polski jako państwa „[…] które jest samodzielne i dąży do stworzenia pewnej równowagi w Europie, jak i pewnej geopolitycznej równowagi na świecie, powstrzymania ofensywy bloku wschodniego”.

Macierewicz podkreślił, że Jarosław Gowin wobec tego podpisuje się pod tego rodzaju działaniami. Dalej wskazał:

Proszę wybaczyć, ale naprawdę nie chciałbym wchodzić w psychologię i historię polityczną pana premiera Jarosława Gowina, dlatego że to są inne materie i tutaj można różne domysły i domniemania snuć, ale podobieństwo do obalenia rządu Jana Olszewskiego jest oczywiście bardzo duże”.

Przypomniał, że w tamtym przypadku wszystko trwało krócej, jednak pozytywne aspekty działań rządu Jana Olszewskiego były nie mniejsze niż pięć ostatnich lat.

dam/Telewizjarepublika.pl,Fronda.pl

Komentarze (110):

Japa2020.05.1 11:47
Ale Hyde Park na tej naszej Frondzie .." KOMENTARZE ' !Kto to ,te wpisy nazwa"komentarzami " Straciłęm troche czasu i zrobiłem , swoje ,,BADANIE KOMENTARZOWE " Prywatne .Za friko. 105 wlepień .Temat: Macierewicz kontra Gowin. ..Wpisy zgodne z tematem 18% . Polemika towarzyska kulturalna 43 % Polemika furmańska z urzyciem zakamuflowanie ,,łaciny "7%.Wpisy ,,miłosne "na Mcierewicza 21% .Krytyka Gowina 11%. Wpisy ,komentarze ,które osiagnęły inny wynik poza wzajemnym " naparzaniem" 0% Wpisy ktore wzbudziły jakiąkolwiek reakcję wladzy 0% Po co więc pisać . Ta walka na dranki z płotu , to jedyna radocha.
Andy Semicki Rabin2020.05.1 0:55
Zawsze się zastanawiałem do czego służy Gowin? To po prostu agent wpływu. Widać to teraz jak na dłoni.
antoni.s2020.04.30 23:13
Przecież to macierewicz swoją awanturą z teczkami przyczynił się do obalenia rządu olszewskiego ,więc niech się lepiej zamknie ,dziad jeden.
Głos Rozsądku2020.04.30 18:19
Nie robiłbym z tego jakiegoś wielkiego problemu. Zawsze są dwie opcje; 1-Gowin to co robi, czyni w porozumieniu (cichym) z JK, aby zaabsorbować uwagę totalsów, Marszałek Witek wyznaczy termin na 23 V, wówczas Gowin ze swoja partią uzna, że dla dobra wyższej wartości zagłosuje za odrzuceniem poprawek Ustawy, która wróci z Senatu. On mówił, że nie poprze wyborów 10 V, ale 23 V... 2-Gowin się zbiesił, gra na totalsów, Gersdorf emerytowana, przez "gowinistów" upadnie Ustawa po je zwróceniu przez Tomka Koperta-Grodzkiego, Rząd wprowadzi stan nadzwyczajny, wybory rezydenckie zostaną odsunięte czasowo, nastąpi samorozwiązanie Sejmu i odbędą się jednoczesne wybory parlamentarne i prezydenckie. Te drugie wygra Duda w pierwszej turze, a PIS wygra sejmowe i senackie ze zdecydowaną przewagą i bez "gowinistów" na listach (no, z tymi, którzy porzucą Gowina i przejdą do PIS-u.
Olej2020.04.30 12:13
Ma Moskwa i Berlin swoje zaplecze - Nie spoczną dopóki nie rozłożą Polski. Mieliśmy najwspanialszych ludzi w historii świata, bohaterów heroicznych. Tyleż mamy najgorszej szumowiny i łajz spod ciemnej gwiazdy. I ciąży nam ta szumowina, wiedzie do katastrofy. Rządzie zacznij rządzić !!!! Służby zacznijcie chronić państwo !!!!! Skończyć z demokratywą i demokradłcją !!!! Wywalić z urzędów wszelkiego szczebla i polityki łajdaków z wyrokami.
TakaPrawda2020.04.30 9:30
iły patriotyczne przetały rządzic w momencie odsuniecia od władzy Pani Premier Beaty Szydło i Pana, Panie Ministrze Obrony. Potem nastały rządy Gowiniarzy z PO. Wszystkie reformy stanęly, Polska zaczęła ie płaszczyc przed brukselką,sprawa repolonizacji mediów i banków upadła, roszczenia w spawie reperacji wojennych okazały sie li tylko żałosną hucpą. Powtarzam: Nocna zmiana 2.0 odbyla się w momencie tzw rekonstrukcji rządu i odsunięcia Pani Premie zydło od władzy. Dziwię się, że wtedy nie bił Pan na alarm!
Urszula2020.04.30 10:04
Coś ci się popierdzieliło, no, ale nie wymagam za dużo. Nie mógł bić na alarm pan Macierewicz bo musiałby stanąć otwarcie przeciwko Kaczyńskiemu. Stracił stanowisko też z przyzwolenia Kaczyńskiego. Teraz jest marszałkiem seniorem i konia z rządem temu, kto widzi Macierewicza w sejmie na dodatek prowadzącego obrady. No chyba, że to wina Tuska.
Hala2020.04.30 9:26
Gowin, niestety zawsze był i jest po stronie PO paprańców. PiS musi zrobić wszystko, żeby wszystkich zdrajców usunąć. Prawo i Sprawiedliwość musicie być twardzi i konsekwentni. Popieramy Was.
precz z banda czworga2020.04.30 9:21
Ale wysyp UBeckichsynow... Tylko tacy nienawidzą Macierewicza. No i głupcy , którzy dali sie nakręcić.
moderator2020.04.30 9:13
Internetowe portale – to miejsca gdzie większość głu-pców „komentuje” notki lub artykuły różnych , na ogół mądrych autorów. Jedną grupą tych komentatorskich zaj-obów to skrajni lewaccy debile lub bezrozumne świry, bluzgający jedem, nienawiścią i wulgaryzmami ! Ci są nieuleczalnymi osobnikami. Zaliczam do nich, m.in. Piotr Nowak, Leszek, katolik, Urszula, Marek, Pisbusters, Marcin.., BOGAnieMA, Katolicka Kretynizacja Polski ... Drugą grupę stanowią osoby, którym głównie TVN wyprał mózgi do tego stopnia, że oni zło mylą z dobrem, prawdę z kłamstwem i fakty z propagandą. Ich myślenie jest ograniczone, a uważają, że to właśnie oni mają rację, ba, są nawet dumni ze swoich komentatorskich wymiocin. Członkowie tej grupy są wprawdzie uleczalni, ale jeśli poddają się terapii psychiatrycznej, to będzie ona trwała długo. Natomiast czytam komentarze tych o prawicowych pogłądach i stwierdzam, że są merytoryczne, logiczne, poparte faktami i prawdą. I do tych właśnie ludzi kieruję apel ! Nie czytajcie „komentarzy” osób z wymienionych powyżej grup, a jeśli już przeczytacie – to ignorujcie te wymioty i nie komentujcie, bo naprawdę nie warto zaśmiecać sobie głowy taką „twórczością” !!!
widz2020.04.30 9:12
Gowin jest wart "mniej niż zero".Nie od dziś.Zawsze przeszkadzał w trudnych chwilach.POdły charakter.
bea2020.04.30 9:02
Tylko Pis jet partia godna zaufania patriotyczna narodowa katolicka Bog Honor Ojczyzna polecam film Nocna Zmiana
Marcel2020.04.30 9:05
Duchowość, szacunek, matka ziemia, Polska
anonim2020.04.30 8:44
Dobrze by było, aby była to zmiana na lepsze.
anonim2020.04.30 8:34
A każde doświadczenie czemuś służy, jeżeli mamy oczy szeroko otwarte.
anonim2020.04.30 8:33
Mam nadzieję, że uda się wam uniknąć chaosu.
mordechaj2020.04.30 8:32
Kompletna BZDURA. Już przyszedł najwyższy czas, aby obalić mity PiS, Macierewicza i Kurskiego o rządzie Olszewskiego. A jaka jest prawda ? Rząd Olszewskiego od początku istnienia był rządem MNIEJSZOŚCIOWYM, ponieważ jego zaplecze parlamentarne to było... 114 posłów, zamiast 231. Powstał tylko i wyłącznie dzięki poparciu postkomunistycznego wtedy ZSL/PSL. Prawie od samego początku ten rząd MNIEJSZOŚCIOWY był skonfliktowany z Prezydentem Lechem Wałęsą, a później też z....Jarosławem Kaczyńskim. Konflikt Olszewskiego z Kaczyńskim dotyczył prostej sprawy. Kaczyński chciał rządzić z tylnego siedzenia Olszewskim, tak jak to robi obecnie z Morawieckim czy Dudą. Olszewski tego nie chciał. Ten MNIEJSZOŚCIOWY rząd Olszewskiego praktycznie był sparaliżowany, nic nie robił, bo nie mógł przegłosowywać ustaw w Sejmie i Senacie. Po prostu tkwił w bezładzie i bezruchu. Natomiast z braku REALNYCH możliwości rozwijał publicystykę i pobożne życzenia. Jak np. o wstąpieniu do NATO, czy wtedy EWG, ale nie potrafił tego REALNIE wykonać. Olszewski z pomocą Macierewicza chciał jednak zadbać o większość sejmową. Posłużyła do tego uchwała lustracyjna. Za pomocą teczek SB Olszewski i Macierewicz próbowali szantażować posłów teczkami, by stworzyć w ten sposób większość w Sejmie. Te próby szantażu spowodowały, że rząd MNIEJSZOŚCIOWY Olszewskiego w końcu upadł. Podsumowując. Nie jest problemem upadek MNIEJSZOŚCIOWEGO rządu Olszewskiego, ale to DLACZEGO tak długo Olszewski mógł się utrzymywać na funkcji premiera. Kto tak naprawdę popierał Olszewskiego w kraju i za granicą ? Bo miał tylko 114 posłów, nie miał oparcia w Prezydencie i ...własnym zapleczu politycznym (nie popierał go J. Kaczyński).Później Kurski dorobił do tego legendę w filmie "Nocna zmiana". Tak długie trwanie, a nie upadek rządu Jana Olszewskiego to jedna z ciekawszych zagadek III RP, do tej pory nie ruszona przez historyków
diki2020.04.30 8:43
gagu gadu... pomieszanie z poplątaniem prawda jest jednak taka że ta większość w sejmie była konfidentami ... co by było do "strawienia" gdyby wykazali pokorę , ale pokazali butę ..czyli że Moskwa ważniejsza .. a sprzedajni dziennikarz nie potrafili ludziom tego w żaden sposób pokazać Macierewicz wykonał uchwałę sejmową.. i dla tego ty i inni komuniści nie odpuścicie...problem jest taki ze na szczęście powoli odchodzicie w niebyt polityczny .. a te próby zaklinania rzeczywistości na nic się zdadzą ...
Urszula2020.04.30 9:49
Mylisz się. Dzielisz Polaków na takich jak ty, zapatrzonych w przeszłość i tych drugich, złych komunistów. Czemu jesteście takimi tępakami. Zapoznaj się z terminem "komunista" i zastanów gdzie dzisiaj w Polsce znajdziesz komunistę. Będziesz zdziwiony bo po drodze ci z nimi. Jest takie powiedzenie: Nie nazywaj kogoś złodziejem jeśli sam kradniesz. Czaisz o co mi chodzi?
diki2020.04.30 18:03
czy to z lenistwa, czy aby się przystosować, czy ze strachu (w końcu ruskie przyniosły komunizm na bagnetach) czy z naiwności... członkowie PZPR budowali komunizm bo każdy ustrój który zakazuje wolnego rynku i wolności osobistej (przemieszczania się np. za granicę) jest komunizmem ... można z deko podyskutować o odcieniach ale to jest szczegół ... fakt : - w Polsce zostawiono prywatne rolnictwo - drobne badylarstwo i drobne usługi , szewc , malarz zegarmistrz itp... no to był łagodniejszy komunizm ale PZPR budował komunizm... a za granicą kapitaliści kapitalizm ... ja nikogo nie dzielę i nie oceniam z jakiego powodu ktoś był a PZPR np. czasem musiał bo był np. zdolnym dyrektorem... co nie zmienia faktu ze budował komunizm... problem jest z zacieraniem pojęć przecież odchodzącego pokolenie "w czambuł" nikt nie potępia ...żyją emerytury biorą ... i dobrze ale nich nie mówią że nie było PRL-u za którego długi.. skutki... jeszcze będą płacić nasze wnuki w sensie ścisłym nie ma dobrych komunistów bo to jest nie możliwe , co nie oznacza że jednego czy drugiego "jak człowieka" można ocenić dobrze... nie jego wina ze się uradził akurat wtedy i jakoś musiał żyć ... ale wielu do partii się nie zapisało i za granicę wyjechać nie mogli i jakoś bidnie też żyć musieli a wpis jest o tym że nie ujawniony konfident będzie wykonywał cudze (obce (z powodu szantażu)) polecenia a nie będzie się kierował własnym sumieniem i dobrem Polski czy to takie trudne do zrozumienia ?
mordechaj2020.04.30 8:49
do @diki - nie jestem komunistą, tylko antykomunistą. Twój obraz świata i życia politycznego jest bardzo naiwny. Macierewicz z Olszewskim chcieli rządzić przy pomocy teczek SB i szantażu, ale im się nie udało. Teraz Kaczyński, w 2020 r. próbuje tego samego manewru. Przekupuje posłów, albo straszy. To jest taki mechanizm polityczny
Urszula2020.04.30 9:58
Sorki, komunizmu w Polsce nie było i nie było i nie ma komunistów. Był socjalizm, a raczej namiastka socjalizmu. Komunizm to formacja społeczno - ekonomiczna nierealna. To co wprowadził Lenin w Rosji to nie był komunizm. To był leninizm i z komunizmem nie miał nic wspólnego. Założenia leninizmu daleko odbiegają od założeń komunizmu. Fakt, używano terminu komunizm i dzisiaj to słowo ma bardzo negatywne skojarzenie.
diki2020.04.30 18:31
nie ma co dzielić włosu na czworo ...komunizm leninizm ? jeden kij z przyrodzonego prawa do wolności i własności (nie kradnij) wynika system kapitalistyczny co nie oznacza że do kapitalizmu wprowadzono lekkie korekty socjalistyczne zwane "socjalem" pełnego komunizmu w Polsce nie było bo tylko dlatego że nawet Stalin wiedział że się to w Polsce nie uda .. (no to był niepełny) i to był jedyny kraj w RWPG gdzie nie zrobiono kolektywizacji rolnictwa.. ale ustawa Hilarego Minca upaństwowił wszystkie prywatne zakłady i zbaraniała w przyszłości ich zakładania oprócz drobnych usług, szewc malarz ,zegarmistrz i rolnictwo... a teraz przejdźmy do definicji w kapitaliźmie jest wolność osobista i środki produkcji nalezą do prywaciarza i w sposób wolny mogą być pozyskiwane i sprzedawane w Komuniźmie... socjaliźmie.. typu PZPR, Leninizmie i itp.. środki produkcji należą do Państwa , obywatel nie może zakładać grubszych (różnych) działalności gospodarczych i posiadać wolności no. do przemieszczania się więc nie czarujmy się za PZPR : nie było wolnych wyborów ...nigdy nie było wolności przemieszczania się paszporty wydawała UB-cja 1 do 2 % społeczeństwa... nie było wolności gospodarczej no to co to był za ustrój ? czego tu bronić nic nie jest realne ..ani komunizm ani laninizm ani socjalizm ani jakaś PZPR-owa hybryda bo wszystko splajtowało a w Chinach jest najdzikszy kapitalizm bez ZUS-u ino rządzi jedna partia...
Vivian Darkbloom2020.04.30 8:27
Patrzę na to z nadzieją. A maciarawicz z kaczką dla dobra świata mogliby się zarazić covidem.
Stały czytelnik2020.04.30 8:59
Emeryturkę resortową zabrali tobie, mamusi czy tatusiowi?
grimm2020.04.30 7:57
No cóż jakoś PIS sam pozbawił się wiarygodności z racji działań na przekór Polsce (stop447, deklaracja terezińska, konwencja stambulska,zachodnie korporacje, przymus szczepionek, ograniczanie swobód obywatelskich, praw i wolności, itd.) 500+ nie dotyczy suwerenności Polski i wybijania się na podmiotowość międzynarodową.
klaus2020.04.30 7:57
Panie Ministrze Maciarewicz mieliście 5 lat na rozliczenie z afer , przekrętów, mieliscie czas na repolonizację mediów i co, a no nic, powiem wprost nadal prawa strona jest przestraszona ,że rządzi nic nie może zrobić, bo ma albo Brukselę albo Panią Ambasador Mosbacher, TVN , które bez ogródek realizują własną a nie Polską jako Państwa niepodległego politykę, z niemałym bo w granicach 30 procentowego jurgielnictwa własnego, które w jawny sposób reprezentuje interesy Niemiec, i tu nie jest wina prostego człowieka który dba bardziej o interes Państwa niż tzw. Elyty z tytułami Profesorskimi,podpowiem Panu co trzeba zrobić postawić po Prawej stronie z ikrą człowieka jako rzeczywistego męża stanu i społeczeństwo w ciągu dwu dni zrobi raz na zawsze porządek .
Urszula2020.04.30 9:39
W PiS mąż stanu? Który to? Nie widzę. Nie dlatego prawica nie rozliczyła opozycji bo się bali USA czy innego Izraela, ale dlatego, że sama ma sporo za uszami. Postawią opozycję przed sądem to wyjdą i grzechy PiS. A jest tego sporo i PiS o tym wie. Nie na darmo pewien aparatczyk z PiS stwierdził niedawno: "Albo będziemy rządzili albo będziemy siedzieli".
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.04.30 7:48
A teraz mała lekcja z logiki politycznej. Co robi się zawsze w sytuacji zagrożenia politycznego? Odpala się aferę dotyczącą politycznego przeciwnika. A czy może być większa petarda niż raport smoleński, w którym ostatecznie i bezdyskusyjnie znajdziemy dowód na zamach, spisek, winę Tuska i Putina? Panie Antoni, jak nie teraz to kiedy? Śmiało, zmieścisz się!
hrabia de zurek2020.04.30 7:44
kuska wlasna jest mym godlem niejednego nia wybodlem
Wies2020.04.30 7:36
Miejmy nadzieję że wyjdzie im Ciamajdan 2.
Koroner2020.04.30 7:27
Tak antypolskich gnid nie było u władzy w Polsce od Stalina. Dla utrzymania koryta nie zawahają się przed żadnym świństwem, jak jedna z ich szajki powiedziała zabierając dla swoich kasiorkę - im się to po prostu należy! Wyjątkowe szumowiny!
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.04.30 7:13
Rozumiem to przerażenie. Zbliża się nieubłaganie czas sądu ostatecznego nad PiS. Czas zapłaty za łamanie prawa, za tuszowane afery, za kłamstwa. Za kłamstwa smoleńskie też. Rozumiem to przerażenie.
Grande_Erectus2020.04.30 7:17
śmieszny jesteś głupcze
czerw gitarr2020.04.30 7:10
Sam przyłozył czynnie rękę do upadku rządu Olszewskiego. Ciekawe na czyje zlecenie, może Moskwy?
anonim2020.04.30 7:00
Nierozliczenie łobuzów za zdradę i zbrodnie przeciwko własnemu narodowi tak się kończy, budowaliśmy na błocie, tośmy się w to błoto pogrążyli!
katolicka kretynizacja polski 2020.04.30 6:59
Przygłupie dawaj raport smoleński! czy będzie tajny tak jak ten z likwidacji WSI? którą tak spartoliłeś!
Grande_Erectus2020.04.30 7:05
zamknij mordę kodziarsko ubecki kretynie
Roman2020.04.30 6:50
Jak tam Panie Antoni idzie drukowanie raportu z katastrofy smoleńskiej ?
Koroner2020.04.30 7:29
Jeszcze badają. Zbliżają się do prawdy. I ładnie napychają swoje kabzy!
Marcel2020.04.30 7:46
Tusz się w drukarce skończył, a tylko jego chłopak Misio umiał wymieniać tonery do drukarek. Stąd opóźnienia.
Laura2020.04.30 6:49
Gowin??łajdak?czy głupiec?
Michał Jan2020.04.30 7:41
Głupiec - to drugie, to dla tych, którzy go od zdrajców wyzywają.
Roman2020.04.30 7:43
Napisz proszę Lauro, co złego zrobił Gowin.
Marcel2020.04.30 9:23
Patriota, Polak, wielki polityk
M.a2020.04.30 6:46
W Polsce zabrakło oczyszczenia z wszystkich układów esbeckich i radzieckich a póżniej z wpływów ruskich i ze stasi. A teraz brakuje ustawy rozliczającej za fałszywe wpisy płatnych trolli.
Michał Jan2020.04.30 7:51
Nie zapominaj o takich, jak Grande_Erectus. A jakby nie było płatnych trolli, to jak partia rządząca wpływałaby na nastroje?
Pisie klamczuchy2020.04.30 6:44
Cytowanie tego imbecyla urąga wszelkim zasadom zdrowego rozsądku! A co z pękającymi parówkami?
Grande_Erectus2020.04.30 7:03
lepiej cytować debila z Tworek jak ciebie platformerska szmato
Niepokorny2020.04.30 6:37
Celem partii jest sprawowanie władzy, to proste i nie może być przedmiotem zarzutu dla jakiejkolwiek partii. Ale by to robić trzeba mieć charyzmę, odpowiednią liczbę szabel, elektorat za sobą i wiele innych argumentów, których akurat brakuje Gowinowi, a jego dotychczasowe osiągnięcia jako ministra nauki są wręcz szkodliwe dla tejże. Jak nie umie zajmować się polityką niech uprawia buraki. Tu nie ma sentymentów.
Polak2020.04.30 6:37
Czemu z przerażeniem? Antoś, przecież z bratobójcą Kaczyńskim już jedną nocną zmianę zrobiliście, to czemu teraz miałbyś nie obalić kolejnego nierządu?
Grande_Erectus2020.04.30 6:42
uciekłeś z psychiatryka debilu i jesteś niebezpieczny,więc trzeba cie separować od spoleczeństwa platformerski wieprzu
''2020.04.30 6:49
To jest kurwiński o mordzie starego wieprza
StanPio2020.04.30 6:56
Sancte Michael Archangele, defende nos in prǽlio, contra nequitiam et insidias diaboli esto prǽsidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiǽ cǽlestis, satanam aliósque spiritus malignos, qui ad perditiónem animarum pervagantur in mundo, divina virtute, in infernum detrude. R. Amen. Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. R. Amen
Kt\\\\305\\\\2332020.04.30 6:33
Jestem w tragicznej sytuacji. Czy mogę Cię prosić o wsparcie, kwotą, którą uznasz za stosowną? 57 1020 2528 0000 0502 0466 3227 Dziękuję serdecznie i proszę nie hejtować.
ZZBB2020.04.30 21:20
ja tez jestem w tragicznej sytuacji - jak cos zbierzesz przelej mi 10%
Marcel2020.04.30 6:32
Macierwicz i Kaczyński powinni w tym samym zakładzie zamkniętym siedzieć. Może nawet w jednej celi. Byłby to poczatek pieknego romansu dwóch największych pedałów w tym kraju, którzy nie przyznaja sie do swojego pedalstwa.
pat2020.04.30 6:36
Jakim trzeba być idiotą, by wykrzesać ze swojej durnej łepetyny takie chore myśli. Trzeba być bardzo chorym.
Grande_Erectus2020.04.30 6:40
przestań ćpać zboczony pedale z rana,szykuj odbyt bo Biedroń już do ciebie jedzie
turkuć podjadek2020.04.30 6:54
a ty debilu winienes wisieć w kloace PO wsze czasy jak von Nogay
Marcel2020.04.30 7:10
Co wy się tak sraaaaciee jak mnie ukształtowała własnie fronda, wasza ultra fanatyczna nienawiść no i pedallly z pisu. Nie brońcie kaczynskiemu miłośći. Widzicie co brak tolerancji robi z zyciem homoseksualistów. Gasną i wariują sami z kotem bez miłości życia. Odmawianie komuś szczęścia jest niekatolickie
Ewa2020.04.30 8:31
Jarek ma kota w domu i to jest okey, a ty masz kota w głowie i to już nie jest okey.
Stały czytelnik2020.04.30 8:56
"Odmawianie komuś szczęścia jest niekatolickie" Ty wiesz tyle o nauczaniu katolickim, co nic. Zgodnie z tradycją katolicką człowiek nie ma dążyć do szczęścia, lecz do Boga. Osobiste szczęście stało się bożkiem dopiero w religiach postmodernistycznych.
Marcel2020.04.30 9:03
To fakt. Wiem niewiele o religii. Przestałem się tym wszystkim interesować od czasu, kiedy wikary na mojej parafii obmacywał dziewczynki. Jego przeniesli do innej parafii, a niesmak pozostał. Swoja drogą, wole szczęście od religii szczególnie w takim wydaniu jak jest prezentowana tu na Frondzie. I z całych sił nie chcę być kojarzony z niezdrowymi kato ultrasami. SZCZĘŚCIA CI ŻYCZĘ STAŁY CZYTELNIKU>
Japa2020.04.30 15:25
Czegoś tu nie kapuję .Piszesz "Marcelku" niezbyt grzecznie ale i z pogardą o rzekomym pedalstwie p.p Kaczyńkiego i Macierewicza . Ale juz ani złego słowa o ,,Wiosennych " parach , w tym o kandydacie na stołek pod miejscem po żyrandolu ,ktory wisiał za Prezia Komorowskiego Daruj szczerość ,ale to mi wygląda ,że i Ty jesteś wyznawcą wielofunkcyjności odbytu.
diki2020.04.30 8:35
to mówisz że osoby które wyrwały złodziejom tyle kasy, VAT-u ip.. chcesz wysłać do zakładu zamkniętego... ? a gdzie wysłać PO-masochistów co chcą być okradani ? jaka ma wartość pisanie głupot za 30 rubli od wpisu ?
Marcel2020.04.30 11:01
Co wy ludzie macie z tym płaceniem za komentarze? Fobia i to mocna. Robię to z potrzeby serca ! ELo mordeczko.
Belkot2020.04.30 14:18
Marcel to taka zmija internetowa l. Jak przeczyta Pis i kosciol to saczy swoj jad. Za to bardzo teskni za tyfuskiem i tecza biedrony.
Japa 2020.04.30 10:08
Chorobcia .Tak się rozczytalem w tych wpisach madrzejszych odemnie pisarzy ,że zapomniałem o czym jest ta strona przypomnij miPan ,panie ,,"Marcelku ".Proszę. .Przeciez nie piszą tu o Gminnym azylu buraczanych pieskow..
Michał Jan2020.04.30 6:22
Judasz, Brutus, Nocna Zmiana 2.0, Jarosław zdradzony o świcie, Dolchstoss, cud Domu Brandenburskiego, 17 września, liberum veto posła Sicińskiego. Jakie jeszcze oskarżenia spadną na głowę człowieka, który jedyny nie wytrzymał tego naporu nonsensu w organizowaniu na siłę wyborów? Wyborów, które czy teraz, czy później wygra ten sam faworyt, ale trzeba zadośćuczynić woli "Nauczyciela", który radość życia czerpie z tego, że 38-milionowy kraj spełnia Jego Wolę.
Grande_Erectus2020.04.30 6:38
nie chlaj z rana cymbale
Agnieszka Dz. 2020.04.30 6:49
Czytając Twoje niezwykle mądre, merytoryczne i kulturalne odpowiedzi, jawi nam sie obraz elektoratu PiSu. Ale cóż innego można napisać, skoro Michał Jan ma rację.
Grande_Erectus2020.04.30 6:57
myśl jak chcesz wyznawczyni ryżego kaszuba,wy za to elektorat Partii Oszustów macie wielką kulturę czego przykladem jest Nitras świńska inteligencjo
Agnieszka Dz. 2020.04.30 7:03
Oczywiście, bo ci co nie wielbią Prezesa muszą wielbić PO. Rozumujesz jak ktoś z granicy normy intelektualnej. Świat nie jest czarno-biały. Może jak w końcu wrócisz do szkoły to ktoś Ci to wyjaśni w prosty sposób chłopcze.
Grande_Erectus2020.04.30 7:07
zajmij się swoimi dziecmi lepiej pijaczko,potrafisz tylko chlać z alfonsami a dzieci chodzą zaniedbane
Urszula2020.04.30 9:32
Jak się nie ma argumentów, a wy, pisiory, najczęściej nie macie, to trzeba inwektywami, chamstwem i nienawiścią, no nie? Do tego nie trzeba wysokiego IQ, wystarczy pisdzielski poziom. Weź coś na uspokojenie, koleś, albo idź i się dokształć.
Grande_Erectus2020.04.30 7:00
nie udzieliłem ci głosu więc się przymknij
Agnieszka Dz. 2020.04.30 7:06
😃 No ok, już lepiej? To umyj ręce, żebyś tacie klawiatury nie upaprał.
Laura2020.04.30 7:10
Myslałam że Agnieszka już tu nie mieszka?a proszę od rana juz na POsterunku.
Grande_Erectus2020.04.30 7:10
milcz cycaty dewiancie,bo cię wybatożę
J.P2020.04.30 9:34
Nie wiem czy Pani Laura by sobie tego życzyła.
Roman2020.04.30 7:09
Idź do lekarza.
Michał Jan2020.04.30 7:53
Jesteś ostatnim, krótkosiurku, który miałby prawo do udzielania komuś głosu.
Michał Jan2020.04.30 8:50
To jakaś patologia, a nie obraz elektoratu PiS-u. Chociaż dostali amoku i z chrześcijaństwa dokonali apostazji na rzecz "Nauczyciela", to jakieś resztki przyzwoitości u nich występują. Mam nadzieję.
J.P2020.04.30 10:27
Taką wodę z mózgu robią trzy składniki: źle rozumiany patriotyzm, polityka i gminna religijność. To wybuchowa mieszanka aczkolwiek skuteczna dla władców od zarania dziejów. Warto też zwrócić uwagę kto się wypowiada o drugiej nocnej zmianie, a jest to Antoni Macierewicz, który swój dobrobyt zawdzięcza samograjowi którym jest komisja smoleńska, która niczego nie wyjaśniła i nie wyjaśni jest tylko wida na młyn elektoratu za którą to wodę płacimy jak za przysłowiowe zboże.
Roman2020.04.30 7:08
Ciekawe skąd u takich ludzi jak ty takie zadowolenie z braku własnej kultury a w zasadzie to nazywając sprawy po imieniu z chamstwa i głupoty. Idź przed blok, charknij na chodnik, pokurwu...j sobie z koleżkami, chlupnij browarek, włącz play station i pozabijaj trochę ludzików, w każdym razie nie męcz się i nie dziel się swoim chamstwem i głupotą z mądrzejszymi od ciebie. Jeśli nie masz argumentów, nie uczestnicz w dyskusji.
Grande_Erectus2020.04.30 7:14
ssij jaja lewacka spedalona szumowino
Roman2020.04.30 7:20
A jak się ssie jaja specjalisto ?
Michał Jan2020.04.30 7:39
Musisz metyl ograniczyć, bo mnie mylisz z tym, któremu się zdaje, że jest twoim ojcem.
Japa 2020.04.30 9:59
Na moment wlazlem w pańską skóre,panie "G.E." .Poczułem się jak turysta zwiedzajacy psi azyl. .Idę sobie chodniczkiem obok klatek A tu co tupnę nogą to az uszy więdna.od ujadania piesków . Dopiero jak zobaczylem korytka , oniemiałem . Sam sok z buraka I tak se myślę . Biedne pieski .Szczekaja niby za koryto ale tak szczekać na wszystko . Nie daj Boże gdyby sam Macierewicz się pokazał .Azyl w proszku a Macierewicz jak o uderzeniu w brzozę .W 60 tysiacach kawałków ..
Michał Jan2020.04.30 20:04
Najwyraźniej jesteś urodzonym psiarczykiem. Gratuluję. Zostało Ci to zapamiętane, psiarczyku.
Japa2020.04.30 20:38
" Michałchałchałku " Drogi .Tylko nie to.Nie "zapamietamy " Błagam . Następnym razem przyjdę z kiełbaskimi .
Michał Jan2020.05.1 15:51
Dostajesz chociaż kość do obgryzienia, czy jesteś takim frajerem, żeby pisać takie pierdoły za darmo? Psiarczyku, kieszonkowy lordzie hau-hau?
Japa2020.05.1 20:41
A jednak azyl .Misiu zahałkał .
Japa2020.05.1 20:51
Aaaa ... Faktycznie piszę za darmo , dla jaj . To Wam za to płacą?
Alojzy Cedzidło2020.04.30 10:45
Myśli Pan ,panie " Michasiu Janie " o panu premierze Gowinie ? Popłakalem sie nad Jego losem Biedny , wszędzie próuje ratować Polskę i coś marnie mu to wychodzi. Nie wiem ile w tym prawdy , ale w tej koalicji totalnych to co drugi to marzyciel o PRL -u Zakładał toPO niejaki TW Must .. Pan Gowin to jak misjonasz . Chce ich nawrocić na wyznanie zwane ,,Porozumieniem." Sęk w tym ,ze na to nawracanie nawracani są odporni. Noo gdyby im obiecał władzę i koryto ....Ale współprace ? ..I tu zaczyna być ciekawie. Odejdzie pan Gowin z garstka wojow .PiS przegra w Sejmie . W Senacie pan Doktor walczy z kopertani a nie o Polskę I nowa ,,Nocna zmiana jak nic I zacznie się Raj , prawie zielony To co się ewentualnie potem będzie działo to już można głosić.To wszystko wina PiS-u a w szczególności Kaczyńskiego. Tylko ,panie ,,Michasiu Jasiu " , czyją wolę będzie wtedy nowy rzad spełniał ? Timmermajstr , Merkel Macrona .A może Tuska .Słyszałem ,że podobno na czas wyborow i przed zdobyciem ponownie tronu , znów przeprosi się z kościołem .Ale zaraz po , klęczał przed księdzem nie będzie. .
Michał Jan2020.04.30 18:10
A jakbyś tak Alojz trochę mniej słów a więcej sensu spróbował kiedyś. Nie ma żadnego powodu do upadku rządu Zjednoczonej łże-Prawicy. U normalnych jest tak, że jak ktoś daje weto, to się z nim dogaduje, ewentualnie przyznaje rację. Ale nie u "Nauczyciela". On sprzeciwów nie znosi, więc wszystkie jego chudopachołki, na wyprzódki dawaj p. Gowina gnoić. Wybory korespondencyjne, na szczęście dla rządu (PP SA) się nie odbędą. Pan Prezydent wygra trochę później. Rządzić można dalej.
Alojzy Cedzidło2020.04.30 20:51
Mniej słow ,a więcej sensu ,pisze Pan ,panie. "Michałku Janku " I słusznie .ba bardzo słusznie . Tylko zacznij Pan o siebie Ne wyglada to Pana pisanie na gruntowne poznanie opisywanego tematu.
Michał Jan2020.05.1 15:49
Kontrargumencik, to Alojzunio znajdzie, czy poprzestanie na tezie? A może dowcipu nie staje? Taka na przykład Konfederacja nie rozpadła się po wybraniu p. Bosaka w prawyborach, po których mieli do siebie pretensje. Ale stwierdzili, że co tam, chcieli prawyborów, to mają.
pat2020.04.30 6:20
Było nie niszczyć młodych patriotów Wszechpolaków, wyzywając od ruskich onuc etc. Mieliście ich na wyciągnięcie ręki, ale wam było bliżej do Gowina, który na odległość śmierdział zdechłym ślizem.
Laura2020.04.30 7:08
O kim mówisz?o klaunie Braunie? czy kurwinie?
pat2020.04.30 7:19
Czy ty chociaż rozumiesz co znaczy młody patriota Wszechpolak ? Braun i kurwin to dla ciebie młodzi Wszechpolacy ?
Japa2020.04.30 8:36
Myślę ,że Ona , pani Laura , wie i to lepiej od Pana , panie ,,patuś"
Ewa2020.04.30 8:42
Japa też wie, że gdzieś dzwonili, tylko nie wie - gdzie.
Japa 2020.04.30 9:26
Przyznaję . Nie wiem , pani "Ewo " Był bym kosmicznie wdzięczny za uświadomienie .Pani to jak nasza kandydatka na Prezydencinę , pani Kidajło Błońska .Tyle mądrości ,tyle wiedzy ,ze klękajcie narody....
Ewa2020.04.30 11:16
Ano, Japo, dzwonili już przed wyborami, że Gowin to śliska istota i będzie sabotował, ale PIS wolał ryzyko, niż dogadać się z patriotami. A frondusiowe dyżurne odpady PZPR, przepoczwarzone w demokratów, siały propagandę przeciwko Wszechpolakom z większym natężeniem, niż przeciwko PO i reszcie rynsztoka. Efekt opłakany, jak widać.
Japa2020.04.30 15:04
Dzięki pani "Ewo "za to doinformowanie Już wiem gdzie dzwonią ale nie wiem kto .No bo tak .Wiedza o panu Gowinie mogła być. Ale co tu ukrywać.Gowinowcy mieli o tyle dobrą sytuację ,że grajac przy PiS-e rolę podobna jak PSL przy PO nie musieli godzić się na bezwzględne posłuszeństwo w sprawach dla Polakow szkodliwych.PiS "kantów " nie robił .nie dlatego,że był takim aniołem .Nie .Nad PiS-em czywali,,totalni i cała Bruksela .To o Gowinie ( mozna by dłużej) Czy ,,Wszechpolacy " mogli uratować Polskę i Polaków . Nie wiem jak to z tymi " PZPR -owskimi odpadami" Etatowym ,,odpademwPis -e był pan Piotrowski . Był bardzo widoczny i popularny u dużurmych frondusiow .Ale już gwardia PZPR-owcow w PO jakoś dostrzegana nie była .No i ta sprawa ,,wszechpolska " .Tylko świadome niedowidzenie możliwości czyszczenia Polski pozwala winić za toPiS Kaczyński,,grubej krechy "nie narysował i nie On ,,obalił" Rzad śp.Olszewskiego .. A to wtedy byłą pora aby słuszne postulty Wszechpolaków , mogły być realne .O opłakanym efekcie nie napiszę , bo nie wiem gdzie dzwonią
Czes\\2aw2020.04.30 10:59
No brawo "wszechpolacy" Putina. Dawaj wpieriod...
Ewa2020.04.30 11:08
Tak, jak matołowi powiedzą, że białe jest czarne, to przytaknie. A Gowin był zdrajcą od początku i postawiono na konia trojańskiego, wiedząc o tym.
Japa2020.04.30 15:36
Znów poproszę Panią , pani"Ewo"o doinformowanie" Czes\\2aw " Pisze o Waszych ciągotkach na wschód .A Pani o koniu trojańskim i wiedzy o tym fakcie koalicjanta .Jak to z tym Pucinem .