,,Organ'' Michnika orze po dnie Wisły - zdjęcie
04.09.19, 07:40Screenshot Twitter - Ziemowit Kossakowski / Screenshot Youtube - Polskie Radio

,,Organ'' Michnika orze po dnie Wisły

20

Kampania wyborcza przed wyborami do Sejmu i Senatu trwa. Tymczasem „Gazeta Wyborcza” znów usiłuje uderzyć w prezesa PiS i robi to naprawdę nieudolnie. Teraz próbowali połączyć hejterkę Emi z Jarosławem Kaczyńskim.

W swoim tekście „Wyborcza” pisze o liście, w którym prezes PiS odpisał na korespondencję Emilii Sz., która miała w sieci dyskredytować sędziów. Problem w tym, że to standardowe pismo i standardowa odpowiedź – informuje wicerzecznik PiS Radosław Fogiel w rozmowie z portalem TVP.Info.

Kobieta napisała do Jarosława Kaczyńskiego informując, że czuje się pokrzywdzona działaniami wymiaru sprawiedliwości oraz Łukasza Piebiaka, byłego wiceministra sprawiedliwości.

Prezes PiS poprosił o sprecyzowanie problemu, jeśli kobieta liczy na to, że prezes PiS udzieli jej wsparcia „działając w ramach uprawnień przysługujących parlamentarzystom”.

Jarosław Kaczyński przypomniał też w odpowiedzi, że w marcu 2017 roku już zainterweniował w jej sprawie u Rzecznika Praw Dziecka w kwestii postępowania dotyczącego ustalenia kontaktów jej małżonka z małoletnimi córkami.

Komentując to w rozmowie z portalem TVP.Info, Radosław Fogiel podkreślił:

Pan prezes jako poseł na podstawie ustawy o wykonywaniu mandatu posła podejmuje określone interwencje. W absolutnej większości przypadków polega to na przekazaniu sprawy do właściwej instytucji. W tym przypadku pani Emilii, osoby nieznanej, chodziło o spór dotyczący dzieci, więc zostało to przekazane do Rzecznika Praw Dziecka, żeby nadzorować, czy dzieciom nie dzieje się krzywda”.

Odnosząc się do ostatniego listu, wicerzecznik PiS w rozmowie z TVP Info powiedział:

W całej tej sprawie nie ma żadnej tajemnicy, żadnej sensacji. Standardowe pismo i standardowa odpowiedź z prośbą o sprecyzowanie sprawy. Na tym się sprawa kończy”.

Stwierdził, że „Wyborcza” usiłuje zrobić z tego skandal, jednak:

„[...] to po raz kolejny mokry kapiszon”.

Podkreślił, że list Jarosława Kaczyńskiego to normalna praca poselska, a w całej sprawie nie ma żadnej tajemnicy czy sensacji.

tag/PAP,TVP.Info

Komentarze (20):

Zephyr2019.09.4 15:20
Wynika z tego, że prezes Kaczyński to przyzwoity człowiek. Mało dziś takich w polityce.
Monika232019.09.4 14:57
Witam, z tej strony Monika 24 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć - http://wyspakobiet.eu/monika24
Maria Blaszczyk2019.09.4 13:11
No rzeczywiście, drobiazg. Pan naczelnik państwa obiecuje wsparcie pani, która zajmuje się wulgarnym obrzucaniem odchodami przeciwników pana naczelnika. Nie ma o czym mówić, wsparcie dla przestępców przez najwyższą władzę - nawet jeśli nielegalną - to zupełna norma dla Frondy...
Zephyr2019.09.4 15:22
Marysiu, czytaj ze zrozumieniem. Inaczej bedziesz wyciągać głupie wnioski.
Maria Blaszczyk2019.09.4 17:11
No czytam. Problem polega na tym, że ja już jestem dorosła - niestety od dłuższego czasu - i posiadłam już pewną tajemną wiedzę. A mianowicie - ludzie kłamią. Więc jak widzę, że jakaś historyjka nijak się do kupy nie składa - właściwie jest to pewien element czytania ze zrozumieniem - to przyglądam się faktom. A fakty są takie: Pani Sz. napisała do pana prezesa dewelopera, że ją jej mocodawcy olali. Pan prezes deweloper obiecał się nad sprawą pochylić. Z listu nie wynika by było to "standardowe pismo" - wręcz przeciwnie, sprawa wydaje się panu prezesowi znana. Wiadomo też, że poprzednia sprawa, o której pan prezes łaskaw jest wspomnieć, została załatwiona w sposób błyskawiczny, jak nie w polskim sądzie, i zupełnie po myśli Małej Emi. Fakt odpisywania na listy przez pana prezesa również nie jest raczej "standardowy", jesli w rozliczeniu prowadzenia biura w p. 7 czyli koszty korespondencji” widnieje w ostatnich latach okrąglutka suma 0 zł. 0 gr. Dla porównania - pan poseł Żalek na prowadzenie poselskiej korespondencji w zeszłym roku wydał 45 850 zł.
pulcher2019.09.4 12:58
Podobno ze ściekami Wisłą płynie pewna gazeta której ludzie używają niezgodnie przeznaczeniem nazwy nie ujawnię liczę na domyślność czytelników
antypoko2019.09.4 10:39
Nie nawidzieć nie wolno. Ale czuć wstręt na widok gęby Michnika to naturalny odruch.
JS2019.09.4 10:25
dzielnicowy to zapewne jeden z wyszkolonych pracowników GW, którzy w tak malowniczy sposób z wykorzystaniem farb robionych z fekaliów maluje na latrynach obrazy naszej Polski. Szkoda, a mógłby sięgnąć po inne farby i płótna, pójść po nauki do znakomitych malarzy i malować obrazy, na które z przyjemnością wielu by spojrzało. Masz tylko swoje 5 minut na ziemi. Dobrze je wykorzystaj, zanim rogate zabiorą ciebie do swoich kazamatów. Pozdr.
Grizzly2019.09.4 10:18
Kaczyński jest kryształowo czysty jak woda w Wiśle!
antypoko2019.09.4 10:43
Niegodziwcze, Dzielnicowy, twoje srebrniki już niedługo ci bokiem wyjdą. Spójrz na zegarek i zapamiętaj, kiedy się o tym dowiedziałeś.
JS2019.09.4 10:07
To gazeta anty-Chrystów i aż nadziwić się nie mogę, że jeszcze ukazuje się w Polsce chrześcijańskiej. W kraju muzułmańskim już dawno zrobiono by z tymi ludźmi i ich gazetami porządek, jak na demokrację islamską przystało. A my letni katolicy przyglądamy się biernie jak ta GW niszczy naszą Matkę Kościół, wiarę, laicyzuje nasze dzieci, a nawet kapłanów. Otrzeźwijcie na umyśle !!! Pozdr.
JS2019.09.4 10:01
Ta gazeta GW nadaje się prosto na podpałkę w piecu. To jest jej najlepsze zastosowanie, drugie to zamiennik papieru toaletowego gdy zabraknie. Pozdr.
Nimrodel2019.09.4 11:45
Żeby podpalić trzeba kupić, ja tego nawet kijem nie dotykam.
JS2019.09.4 12:19
Racja. ja tego nie kupuje tylko doradzam innym. Tego szkoda oddawać na makulaturę, bo jeszcze ktoś mógłby przypadkiem poczytać. Pozdr.
Cogito ergo sum2019.09.4 9:35
Wyborcza już od dawien dawna usiłuje ukręcić na Kaczyńskiego bicz z gó...a. Oni się już stoczyli na poziom powiatowej gadzinówki. Telepie nimi jak chorego w padaczce
Tom.2019.09.4 9:10
Ale to także działa w drugą stronę. Codziennie do Wyborczej piszą przestępcy, zboczeńcy i dewianci. O POmyleńcach nie wspomnę. Adaś POzdrów brata.
anonim2019.09.4 9:08
Media donoszą nieoficjalnie ,że red. michnik ma zaproponować w GW aby nie marnować zwierzątek: wykorzystać optymalnie , podwójnie . Najpierw seks z kozą, kotem,psem czy kurą lub innym źwierzakiem a dopiero potem do gara. Trzeba brać przykład z Francji czy Niemiec, bo my w Polsce jesteśmy tacy zacofani. Jeśli tak nie zrobimy to będzie homofobia i wstyd zadaniem redaktora michnika. Europoseł S. Szpurek od biedronia na pewno popiera ten pomysł całym sercem kocha tak źwierzątka i red. michnika też.
DulcyneaSzambomajsterCzaskośGejRabiejDoDymisji!!!2019.09.4 9:02
No dobra, a co tam u dwóch warszawskich szambonurów? Szambomajster Trzaskowski odetkał już rurę? A może wice gej Rabiej da radę?
Karol2019.09.4 8:28
Kali byc glupi i Kali nie rozumiec ! I to caly problem Kalego !
Kali2019.09.4 8:13
Jak totalny pierdnie to być gruba afera! A jak pisowiec posra się w gacie to być mokry kapiszon. Bądź cwany, bądź jak Kali.