Niektórzy łapali się za głowy, że portal Fronda.pl kolejny raz modli się za piłkarzy – tym razem za szczypiornistów – o wygranie meczu. Co poniektórzy uważali to za kpinę, etc.etc. Etc. Nie miejsce na polemikę, bo poniższa wypowiedź naszej gwiazdy sama wystarcza za odpowiedź.

Piotr Wyszomirski pisze na Facebooku: „Wszyscy się pytają co się stało? Skąd ten wynik? Niesamowita drużyna która wygrywa w końcówkach meczów! Skąd taka siła w tej reprezentacji?! Odpowiedź jest na tym zdjęciu (jedno z wielu zdjęć zrobionych po wspólnej modlitwie). Trzeba bardzo serdecznie podziękować naszemu kochanemu kapelanowi polskich sportowców! Był z nami w Katarze i odprawiał nie tylko niedzielne Msze Święte ale także przed meczami! To BÓG dodawał sił reprezentacji Polski! Te msze nas wzmacniały i dodawały wiary! Podnosiliśmy się z kolan po przegranych meczach czy jak niektórzy grali z poważnymi urazami! Dziekujemy jeszcze raz Ks. Edwardowi Pleniowi za modlitwe i za ten wspólny czas na Katarskiej ziemii!" (pisownia oryginalna-red.).

No i stało się. Msza Święta, modlitwa do św. Huberta, opieka duchowa nad drużyną ks. Edwarda Plenia i proszę, brązowy medal na Mistrzostwach Świata. Nie wstydźmy się modlić, nawet o wygranie meczu!

Philo