Nieoficjalnie: Marszałkiem Sejmu zostanie Elżbieta Witek - zdjęcie
09.08.19, 08:55screenshot Youtube - Prawo i Sprawiedliwość

Nieoficjalnie: Marszałkiem Sejmu zostanie Elżbieta Witek

12

Według nieoficjalnych doniesień RMF FM nowym marszałkiem Sejmu ma zostać szefowa MSWiA Elżbieta Witek. Zastąpiłaby wówczas na tym miejscu Marka Kuchcińskiego.

Wczoraj dotychczasowy marszałek Sejmu Marek Kuchciński poinformował na konferencji prasowej, że zrezygnuje dziś z pełnionej przez siebie funkcji. Nowy marszałek zostanie wybrany przez Sejm za kilka godzin.

Według nieoficjalnych ustaleń RMF FM kandydatem PiS na to stanowisko będzie szefowa resortu spraw wewnętrznych i administracji Elżbieta Witek. Rozgłośnia na swojej stronie internetowej stwierdza:

Prawo i Sprawiedliwość chciało postawić na kobietę, która będzie tonować nastroje polityczne i nieco łagodzić sejmową retorykę. Po drugie, chodziło o osobę, pozbawioną bagażu w postaci afer i taką, którą bez większych protestów zaakceptuje opozycja”.

Witek, jak twierdzi PAP, na jej stanowisku zastąpiłby wówczas obecny koordynator ds. służb specjalnych Mariusz Kamiński.

dam/rmf24.pl,Fronda.pl

Komentarze (12):

nikt2019.08.9 12:47
Dokładnie ta sama mentalność co poprzednik . Kaczyński uległ presji społecznej ( tak wynika z jego słów ) i postąpił Kuchciński z wolą społeczeństwa , czyli pod przymusem podał się do dymisji . . Zawiłe toto . Jasne jest jednak to , że społeczeństwo wie czym jest moralność , etyka a PiS tego nie wie . PiS wiedział co znaczy moralność wtedy gdy rządziło PO i nie chciał by Polska , ta dojna krowa była nadal dojona przez PO lecz przez PiS . No to doją ile i jak się da . Teraz " uporządkują " przepisy dojenia by już nie musieć doić skrycie . Będą doić oficjalnie .
an2019.08.9 12:24
a za dwa miechy kardynałem zostanie
Albert2019.08.9 11:38
Witek? No to kolejna z grupy durnych, roszczeniowych pisdzielców. - Pani Witek o Katyniu dowiadywała się z przedwojennych książek. Takie pojęcie o historii mają wycierający sobie mordy patriotyzmem pisowscy debile. Pani Witek jest historyczką z wykształcenia. PIS w pigułce. - Pani Witek jeździła prawie 500 km taksówką jako poseł, płacąc za kurs oczywiście z pieniędzy podatników. No bo jak to tak, z prywatnej kieszeni...? - To właśnie panią Witek Szydło obsypywała nagrodami na łączną kwotę 95 tys. PLN w ciągu dwóch lat. Nie licząc oczywiście normalnego wynagrodzenia. Krótko mówiąc pospolitego złodzieja na stanowisku marszałka zastąpi typowo pisowska niewykształcona debilka ze skłonnościami do wyciągania pieniędzy z państwowej kasy.
Agnieszka2019.08.9 10:33
A może by najpierw rozliczenie,co zrobiła w MSWiA? Coś np. dla wyjaśnienia afery podkarpackiej? Coś dla ochrony świadków ginących w celach? Coś dla ukarania nadużywania środków przymusu bezpośredniego nawet wobec dzieci stojących obok lub na drodze marszów równości? Jakieś rozliczenia dawnych zawalonych spraw? Za co awans jak się nie sprawdziła jako minister MSWiA i jedyne co zrobiła, to właziła bez wazeliny do 4 liter funkcjonariuszom, co powinni być skontrolowani i rozliczeni za swoje działania. Zamiast tak oczywistych, standardowych nawet działań to chwilę po watpliwych działaniach policji zagrażających zdrowiu i życiu ludzi (np."zastraszający" helikopter tuż nad głowami ludzi w Białymstoku, konie w Częstochowie) to tylko pochwały jak u Brudzińskiego. Czy policja tak dowodzona musi być winna czyjejś śmierci, ogromnej tragedii, żeby jakiś durny minister zaczął myśleć o ludziach - w tym o normalnych policjantach, co nie chcą być mordercami - a nie swoim stołku? Jak można takie osoby bez rozumu, odpowiedzialności, wyobraźni i kręgosłupa sadzać na najwyższych stanowiskach w państwie. Bo co? Wystarczy, ze psiapsiółka prezesa wierna rozkazom? I niby ludzie i nawet ci utwierdzani w złu policjanci tego nie wiedzą, bo nie mówią głośno? To jest większy skandal niż loty Kuchcińskiego!
szcze na PiS i rydzyka2019.08.9 9:33
Kolejna PiSia rotacja ryjów przy korycie! Ciekawe do jakiej spółki skarbu państwa poleci Kuchciński.
qwerty2019.08.9 9:51
Do więzienia. Tam jego miejsce.
lech2019.08.9 10:22
W takim razie gdzie jest miejsce TUSKA, BORUSEWICZA i tym podobnych. Na szafocie?
Albert2019.08.9 11:39
A masz jakiś dowód na ich przestępstwa? Czy tak sobie tylko piszesz, bo w Radiu Maryja powiedzieli?
szcze na PiS i rydzyka2019.08.9 9:29
Ostatnimi czasy z wiadomych powodów oglądałem w różnych tv relacje z Sejmu. Co przykuło moją uwagę. Niebywała celebra tam panująca. Te oddawanie honorów, krok defiladowy czy w końcu eskorta strażnika z szablą kroczącego przed marszałkiem i jego świtą przywodzi na myśl czasy Ludwika XIV. Szkoda że Kuchciński odchodzi bo byłaby szansa że będą go nosić w lektyce...
tęczowaZaraza2019.08.9 9:28
Witamy na pokładzie ;D
pat2019.08.9 9:14
To nie jest dobry pomysł, ta kobitka jest podszyta strachem, boi się LGBT. ""Funkcjonariusze zapewniają bezpieczeństwo bez względu na głoszone przez obywateli hasła, światopogląd oraz przekonania." - to jej słowa na temat wydarzeń w Białymstoku w obronie LGBT. Ani słowa na temat zgorszenia, profanacji i prowokacji lewackich i jakichkolwiek konsekwencji takich działań, jakby one były zgodne z prawem. Nie, nie, Witek to zły pomysł.
Agnieszka2019.08.9 10:44
Ani słowa też o standardowej kontroli działań policji, która chroniła wyłącznie jedno środowisko. Ba.. Nie tylko, że chroniła, ale kosztem narażania życia innych (poprzez nadużywanie środków przymus bezpośredniego, np wobec powalanego na ziemie starszego człowieka) wspierała LGBT w przeprowadzaniu propagandy niszczącej społeczeństwo a szczególnie młode pokolenie. A do tego ten helikopter tuż nad głowami tłumu. Jeden kamień w śmigło i mielibyśmy masakrę i tragedie narodową z ciałami poszatkowanych ludzi, ale co to panią Witek obchodzi jak jej jedyny cel to stanowisko, na którym może mieć spokój jak się sześciokolorowym podliże, bo tam wpływy u ważnych i kaska. Jakby PiS miał coś wspólnego z moralnością i odpowiedzialnością, to wywaliłby ze swoich szeregów właśnie takie osoby jak Witek, bo loty Kuchcińskiego nie zagrażały ludzkiemu życiu jak ta pani pochwalająca naganne działania policji. Ale w PiS awanse się dostaje za wierne wykonanie psiej roboty, której przyzwoici by się nie podjęli.