Niemiecki polityk: Trzeba natychmiast wstrzymać budowę Nord Stream 2! - zdjęcie
07.10.20, 07:10Fot. via Pixabay / Piotr Mahhonin via Wikipedia, CC 4.0

Niemiecki polityk: Trzeba natychmiast wstrzymać budowę Nord Stream 2!

4

Norbert Roettgen wzywa do natychmiastowego wstrzymania budowy Nord Stream 2. Szef komisji spraw zagranicznych niemieckiego Bundestagu wskazał jako powód usiłowanie otrucia Aleksieja Nawalnego w Rosji.

Co więcej, niemiecki polityk w rozmowie z „Der Spiegel” przestrzega Unię Europejską przed zbyt łagodną reakcją na działania Rosji. Zaznaczył, że użycie nowiczoka przeciwko Nawalnemu musi mieć zauważalne konsekwencje, a Unia Europejska powinna natychmiast nałożyć na Rosję sankcje.

Wskazał też, że poważne zagrożona będzie wiarygodność Unii Europejskiej w polityce zagranicznej jeśli ta szybko nie uzgodni ostrej reakcji wobec Rosji za atak na Nawalnego. Dodał:

Ukończenie Nord Stream 2 zgodnie z planem byłoby takim właśnie podważeniem wiarygodności”.

Do tego aby zastosować sankcje wobec Rosji wzywają także Zieloni. Polityk tej partii w rozmowie ze wspomnianym niemieckim tygodnikiem dodaje, że po ostrych słowach Merkel konieczne jest podjęcie konkretnych działań. Wskazał:

Każde inne rozwiązanie sprawiłoby, że Niemcy nie byłyby godne zaufania”.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze (4):

Elektor2020.10.7 7:43
Oczywistym jest że rurociąg zostanie dokończony. W interesie Niemiec i Rosji jest jego dokończenie, więc zostanie dokończony. To nie są kraje których władze szkodzą same sobie, jak Polska.
les2020.10.7 7:41
jesli tak niemiec mowi, to na 100% podpisza nam jakie cwierc wazne pisemko,albo opluwaczom z Polski daja ordery,tak na odpieprz sie, a potem beda dalej przeciagac po dnie swoj interes.
Anonim2020.10.7 7:26
Norbert Roettgen i wszystko wiadomo. Hahahahaha
Grzegorz2020.10.7 7:24
Popyskują, popyskują i na tym się skończy a budowa i tak będzie zakończona - zbyt wielkie pieniądze zostały tam wpompowane.