Niemiecka telewizja ZDF celowo używa sformułowania "polskie obozy koncentracyjne". Polski więzień skarży ZDF do sądu, a polskie MSZ w ogóle nie reaguje! - zdjęcie
23.07.13, 07:03Logo kłamliwej TV ZDF (fot. wikipedia)

Niemiecka telewizja ZDF celowo używa sformułowania "polskie obozy koncentracyjne". Polski więzień skarży ZDF do sądu, a polskie MSZ w ogóle nie reaguje!

2

Niedawno telewizja ZDF opublikowała na swoich stronach internetowych zapowiedź filmu dokumentalnego telewizji pt. "Arte", na temat wyzwolenia niemieckich obozów koncentracyjnych Majdanka i Auschwitz.

W zapowiedzi ZDF nazwała te obozy "polskimi obozami zagłady". Co istotne w oryginalnej zapowiedzi stacji "Arte" użyto nazwy "nazistowskie niemieckie obozy zagłady", co sugeruje, że kłamliwe określenie zostało użyte przez ZDF celowo a nie przez pomyłkę. Taką taktykę wybielania swojej historii TV ZDF stosuje od dawna. Na ten incydent zareagował polski więzień niemieckiego obozu zagłady Karol Tendera, który zdecydował złożyć pozew przeciwko TV ZDF. "Jeżeli oni po tylu uwagach i protestach nadal nazywają obozy polskimi, to musi być to celowe. To nas obraża i rani!" - twierdzi Karol Tendera i dodaje, że zdecydował się złożyć pozew przeciwko telewizji, gdyż polskie władze nie reagują na takie sformułowania odpowiednio.

sm/IAR

Komentarze (2):

anonim2013.07.23 11:33
"żąda od telewizji ZDF przeprosin i przeznaczenia 50 tysięcy złotych na cele społeczne" 50 tys. zł to powód może sobie **** wsadzić. Taka śmieszna kwota nic nie da, media po prostu "wliczą sobie w koszty". Powinien pozwać o 500 tys. euro i to na renowację obozów koncentracyjnych -niemieckich rzecz jasna:P. Jakby media ociągały się z wypłatą to można powiedzieć że ZDF jest skąpy i nie chce dać na remont Auschwitz! Za pierwszą "pomyłkę" pół miliona, za każdą następną okrągły milion. To samo z USA - odpowiednio pół i milion $. Wtedy wszystkie media szybko się nauczą jaka jest prawidłowa nazwa. Wstyd tylko, że MSZ nic w tej sprawie nie robi....
anonim2013.07.23 11:36
A jakby trzeba to autorów artykułów można pozwać o negacjonizm. Redakcja poniesie wtedy konsekwencje finansowe autor natomiast prawne i utratę dobrego imienia. Co sądzicie o tym?