Niemcy zapewniają: Nie chcemy schizmy, będziemy posłuszni Piotrowi - zdjęcie
20.10.15, 12:28

Niemcy zapewniają: Nie chcemy schizmy, będziemy posłuszni Piotrowi

5

Arcybiskup Berlina Heiner Koch, jeden z trzech niemieckich delegatów na Synod, zapewnia, że on i jego koledzy nie chcą schizmy. "Gdy Ojciec Święty jasno zabierze głos - w tym czy innym kierunku - oczekuję od całego Kościoła, także od niemieckiego Kościoła, że będzie się tego głosu trzymał. Kropka" - powiedział w rozmowie z "Tagespost".

Pytany o sprawę zmian duszpasterskich w Niemczech nawet wówczas, gdyby Synod nie zdecydował się na poparcie kwestii dopuszczenia rozwodników w nowych związkach do Komunii, powiedział: Z pewnością "ani wczoraj, ani dzisiaj, ani jutro nikt nie porzuci jedności z Ojcem Świętym i Kościołem katolickim". Jeżeli Synod odrzuci postulaty Niemców, to ci będą po prostu musieli zastanawić się, co taki wynik dla nich oznacza.

Abp Koch oczekuje też, że biskupi będą lojalni wobec papieża Franciszka tak samo, jak byli wobec św. Jana Pawła II i Benedykta XVI. Ma ponadto "wielką ufność, że Duch Święty, także poprzez papieża, prowadzi nas do takiego wyniku, który pozwoli nam na nowo poznać prawdę".

bjad/kna

Komentarze (5):

anonim2015.10.20 13:08
Nawet gdy Ojciec św. poprze komunię dla cudzołożników! :))))
anonim2015.10.20 13:08
Czy to arcybiskup na tym zdjęciu?? Bo wygląda jak starszy pan w żałobie... No, ale jeżeli nie chcą schizmy, to dobrze. Byleby dalej nie mącili.
anonim2015.10.20 13:09
" prowadzi nas do takiego wyniku, który pozwoli nam na nowo poznać prawdę" Acha to znaczy już nie wiedzą gdzie jest prawda! Biskupi nie widzą gdzie jest prawda!!!
anonim2015.10.20 13:47
A więc mamy stara prawdę i nową prawdę? Czyli słowna manipulacja.
anonim2015.10.20 17:13
:))) do kabaretu się ta wypowiedź nadaje! :)) "gdy Ojciec Święty JASNO zabierze głos W TYM czy INNYM kierunku.... to cały Kościół ma się tego trzymać! KROPKA! " :))) - i biskupom niemieckim i całemu Kościołowi ma być WSZYSTKO JEDNO CZY W TYM CZY W TAMTYM KIERUNKU????!!!!! Ja bym tam chciała wiedzieć, czy nauka Jezusa Chrystusa jest wg biskupa: W TYM czy może W TAMTYM kierunku? Dopóki na to pytanie nie dostanę odpowiedzi to nie zamierzam leźć OBOJĘTNIE GDZIE - czy w tym czy w tamtym kierunku.....na zabawy w ciuciubabkę czy w chowanego nienajlepszy mamy chyba czas? :))