Niemcy: Wolność słowa zagrożona, prezydent interweniuje - zdjęcie
26.10.19, 19:00fot. Kremlin.ru

Niemcy: Wolność słowa zagrożona, prezydent interweniuje

17

Lewicowi bojówkarze nie pozwolili w Niemczech na wykłady dwóch prominentnych polityków. Rzecz odbiła się echem na tyle szerokim, że potępił ich nawet prezydent Frank-Walter Steinmeier, sam również lewicowiec. Sprawa pokazuje, jak poważny jest w Niemczech problem wolności słowa.

"Nikt nie musi milczeć, gdy coś mu się nie podoba. Ale zmuszanie do milczenia innych, bo irytuje nas ich światopogląd, jest nieakceptowalne" - powiedział Steinmeier pod adresem natarczywych lewackich bojówek.

W minionym tygodniu lewicowcy nie pozwolili na dwa wystąpienia. Najpierw zablokowali prezentację książki autorstwa byłego szefa MSW (sic!) Thomasa de Maiziere'a z CDU. Banda bojówkarzy zatarasowała wejście do ratusza, gdzie miała odbyć się prezentacja; byli tak agresywni, że de Maizere pod osłoną policji uciekał do samochodu.

Później lewacy bezczelnie przerwali wykład profesora ekonomii Bernda Lucke, czołowego polityka Alternatywy dla Niemiec. Krzyczeli i obrzucali go takimi epitetami jak "nazistowska świnia", uniemożliwiając kontynuację wykładu.

Niemiecka debata jest w stopniu nieporównywalnym z tym, jakiego doświadczamy w Polsce, spętana okowami "politycznej poprawości". W istocie nie jest to zresztą żadna "polityczna poprawność" - to po prostu dyktatura lewaków, neomarksistów, genderystów i innych postkomunistycznych radykałów. 

Oczywiście są także w Niemczech środowiska, w którym są akceptowane krytyczne wobec lewackiego mainstreamu wypowiedzi. Stanowią jednak w skali ogólnokrajowej nawet jeżeli nie margines, to zdecydowaną mniejszość.

bsw

Komentarze (17):

nikt2019.10.27 10:04
Gdy czytam te nagłówki we Frondzie to litość bierze . Jakie to wszystko naiwne . Jak naiwny jest ten naród i inne narody też . A jaka wielka polityka polityka jest prosta do odgadnięcia gdy się spojrzy na nią inaczej wtedy , gdy nie jest się zmanipulowanym i myśli się niezależnie . A Bóg gdzieś tam w Biblii powiedział NIE UZALEŻNIAJCIE się od cudzych słów i myśli . A wszyscy są uzależnieni . Mam się wypowiedzieć na temat takich bzdetów ? Nie , nie wypowiem się . Trochę pomyślałam i zrozumiałam całą politykę świata ostatnich 150 lat . To potwierdziło jedną z tzw. " teorii spiskowych " . Nie napiszę o tym . To i tak niczego by nie zmieniło a ludzie niczego by nie zrozumieli . Niech sobie to wszystko leci dalej a ja będę się temu tylko przyglądać . Znam radość samego istnienia i to mi wystarczy . Może będę jeszcze coś niecoś pisać pod jednym czy drugim naiwnie głupim artykułem odnosząc się do tematu gdyż lubię pisać i traktuję tę pisaninę jako przerywnik w konkretnej pracy .
nikt2019.10.27 10:16
A raczej w dużym stopniu potwierdziły mi się wszystkie te "teorie spiskowe " , gdyż mają one ze sobą wiele wspólnego .
MILENA2019.10.27 21:37
Nikt Myślę, że żle zrobisz! Nie sprzeciwisz się, nawet 'du... gejowi? Bierność, to raczej bierna zgoda ! A to jest właśnie najgorsze ! Pozdr.
marko2019.10.27 9:34
niemiecka antyfa to rzadowa agentura to bylo celowe
Beno2019.10.26 23:20
No cóż, prawdziwe oblicze lewactwa i bolszewizmu: dyktatura i zamordyzm. Od czasów rewolucji francuskiej i październikowej nic się w mentalności bolszewików nie zmieniło.
klapa2019.10.27 9:26
100/100 dokładnie opisałeś PIS bolszewików.
Yep2019.10.26 20:37
To lewactwo zostało wyhodowane przez partie głównego nurtu w RFN. Niech więc teraz nie udają głupków.
KKK2019.10.26 20:15
Hey, tak, jestem gejem i się tego nie wstydzę. Bardzo kręcą mnie szybkie laski, najchętniej jakbyśmy umówili się w galerii. Swojego partnera mam, ale czymże byłoby życie bez zdrady? ;) https://bagla.pl/announcements/show/59665/chetnie-obciagne
Polak Ateista Durny Gej2019.10.26 20:05
Ten obóz szkodzący Polsce, zwany PO lub POKO musi jak najszybciej opuścić scenę polityczną w naszym kraju, a wielu z nich z zarzutami zdrady stanu stanąć przed TS. Członkowie tej zarazy tak zagalopowali się w anty-PIS-ie, że dla nich ratunku już nie ma. To co oni uprawiają to żadna polityka, a kłamstwa, nienawiść, zło i zdrada, którą posługują się w UE . I jak do tego dodać ich złodziejstwo i korupcję na skalę niebotyczną, bo w wysokości setek MLD zł i brak zdolności rządzenia państwem, to wyłania się obraz antypolskiej mafii politycznej ! To wrogowie Polski ! W dużych miastach mafiozi z PO są stowarzyszeni ze starym układem esbecko-postpeerelowskim. Ci ludzie zmienili język polityki na język nienawiści. Oni chcą Polaków patroszyć, dorzynać, strząsać z drzew, taplać w błocie ... Jeśli chcemy mieć Polskę jako strefę wolną od nienawiści, to oni muszą odejść prędzej czy później w zapomnienie obłożeni anatemą do trzech pokoleń !
KKK2019.10.26 20:04
Prosimy wszystkich czytelników i komentatorów Frondy o ignorowanie sku-rwiela, który przeistoczył się z "dzielnicowego" na „Björn Karlsson”. Ten przygłup kasuje pinądze od PO i będzie robił hejt tak długo jak będą mu płacić ! Ten osobnik to typowy upierdliwy wsiak, psychicznie chory. Prosimy nie czytać i nie komentować jego wypocin. Prosimy go ignorawać i przechodzić do swoich komentarzy !!! Napisaliśmy już petycję do moderatora Portalu o indentyfikację jego IP numeru, odnalezienie danych personalnych i blokadę czy ewentualne ukaranie tego szczocha.
wyuzdana i seksowna2019.10.26 19:47
zapraszam Panów w wolnej chwili na stronę - xsponsorki . pl
MILENA2019.10.27 2:23
Lechu Keller! Odbija ci do końca ! Już raz wstawiałęs podobny tekst, potem zbierałeś "zrzutkę ! Teraz bawisz się znów w seks-ogłoszenia ! Idż na inny Portal ! Czy masz pozwolenie od Frondy na tego typu ogłoszenie! Nie można umieszczać bez ich zgody ! Zajmę się tym , powiadomię Frondę i Policję ! Radzę przestać, póki jeszcze możesz ! !
edward2019.10.27 11:22
Fronda to dobre miejsce dla wszystkich popaprańców. To kara za to, że dwa lata temu na frondzie banowano wszystkich o prawicowych poglądach. Najśmieszniejsze jest to , że bana dostał mój znajomy ksiądz katolicki.
"Tymon - Młoda Patriotka"2019.10.26 19:15
Był "dzielnicowy" z radziecką muchą. Mucha smrodu nie wytrzymała. Był "PolishPatriot", "Poliamorysta", byl "Słowianin", "Sarmata" ... Jest 𝐁𝐣𝐨𝐫𝐧 𝐊𝐚𝐫𝐥𝐬𝐬𝐨𝐧 (jak długo?) - 𝐉𝐏𝐈𝐈𝐈 - gudłaj 𝐚𝐧𝐝𝐫𝐳𝐞𝐣𝐡𝐚𝐡𝐧 - 𝐨𝐟𝐢𝐜𝐞𝐫 𝐋𝐖𝐏 (co za żart? żyd-pedał "oficer"), 𝐃𝐚𝐫𝐢𝐚_𝐃𝐚𝐧𝐢𝐥𝐜𝐳𝐲𝐤, 𝐀𝐠𝐧𝐢𝐞𝐬𝐳𝐤𝐚, 𝐔𝐫𝐬𝐳𝐮𝐥𝐚 ... i dziesiątki innych "symbolicznych" pseudonimów. 𝐋𝐞𝐜𝐡 𝐊𝐞𝐥𝐥𝐞𝐫-𝐊𝐫𝐚𝐰𝐜𝐳𝐲𝐤 żyd-genetyk "słowianszczyzny" 𝐧𝐢𝐤𝐭 (tu ma racje) żyje w tzw. lala land. Jest tak przewidywalny jak spłuczka u mnie domu, jest jak goowna w dworcowych WC - niespłukiwalny.
anonim2019.10.26 19:12
Język PiSu: „Rowerzyści, wegetarianie, absolutny establishment, łże-elity, ciemny lud, lemingi, element animalny, ukryta opcja niemiecka, element antypatriotyczny, nie naród polski, mający krępującą przeszłość, ci, którzy utracili władzę, przywileje i wpływy, ludzie finansowani przez żydowską finansjerę, odspawani od stołków, ludzie, którzy mają niesprawne głowy, ludzie posiadający gen zdrady, nie naród polski, popiskujący, niemający nic wspólnego z tradycyjnymi, polskimi wartościami, ludzie oderwani od koryta, ci, którzy w ostatnim czasie wiele stracili, uprawiający politykę wstydu, gestapowcy, obrońcy korupcji, gardzący polskością, dzicz, faszyści, komuniści i złodzieje, oszuści, kolaboranci, konfidenci, targowiczanie, zdrajcy, oprawcy z UB, gorszy sort, ubeckie wdowy, lewackie świnie, esbeki, hołota, zwyrodnialcy, koderaści, kodomici, lewaccy ekoterroryści, element animalny, Targowica, łotry, lumpy polityczne, awanturnicy, bojówki KOD, mordy zdradzieckie, kanalie, kawiorowe protesty, establishment, wymuskane twarzyczki, lewaki, zdrajcy, ubeki, esbecy, UBywatele, mainstream, bolszewicy, grupa ludzi w Polsce, którzy nie cieszą się z tego, że Polska jest niepodległa, broniący układu, donosiciele, szmalcownicy, bydło, swołocz, konfidenci, ścierwo ubeckie, folksdojcze, warchoły, hałastra, chuligani, ludzie pragnący, by Polska stała jak najniżej, ci, którzy się dali uwieść propagandzie, otumanieni, depczący wszystko, co dla Polaków święte, ci, którzy utracili władzę, przywileje i wpływy, ludzie finansowani przez żydowską finansjerę, świnie, łajdaki, mendy, kreatury, ci, którzy stoją tam, gdzie stało ZOMO, ubeckie szmaty, resortowe dzieci, lewactwo”…
stan2019.10.26 21:11
Po raz pierwszy przyznaję Ci rację - dokładnie opisałeś totalnych.To są "elity"- sieroty po PRLu (masz jeszcze jeden epitet.
Polak Ateista Dumny Gej 2019.10.27 15:39
pedale walnij się w ten głupi łeb--debilu --ojciec twój to na pewno ub-k lub nkwd-owiec