Niemcy: Udaremniono siedem zamachów - zdjęcie
24.10.19, 08:19(fot. flickr)

Niemcy: Udaremniono siedem zamachów

3

- W ciągu ostatnich 34 miesięcy organy bezpieczeństwa udaremniły w Niemczech siedem zamachów terrorystycznych - donosi Deutsche Welle

Szef Federalnego Urzędu Kryminalnego (BKA) Holger Muench poinformował, że od zamachu w Berlinie w grudniu 2016 roku, niemieckie urzędy bezpieczeństwa udaremniły w Niemczech siedem zamachów.

„Obecnie nie miałyby miejsca trudności w postępowaniu czy niedociągnięcia w obserwacji i ściganiu takiego zamachowca, jakim w Berlinie był Anis Amri” –powiedział w wywiadzie dla „Rheinische Post”.

W grudniu 2016 roku doszło do porwania w Berlinie polskiej ciężarówki. Anis Amri zamordował kierowcę i wjechał w tłum na jarmarku bożonarodzeniowym koło kościoła Pamięci. W zamachu zginęło 12 osób, a 60 zostało rannych.

- Trzy lata temu w niemieckich organach bezpieczeństwa istniały trzy słabe punkty - mówił Muench, cytowany przez "DW"

- W 2016 roku organy ścigania posiadały informacje na temat ewentualnego zamachu ze strony Amriego przy pomocy karabinu maszynowego. Podejrzenie to nie potwierdziło się. Dzisiaj Amri znalazłby się pod lupą organów ścigania nie ze względu na konkretne podejrzenia, tylko jako osoba mogąca stanowić zagrożenie – dodawał Muench. 

Według szefa Federalnego Urzędu Kryminalnego, "od 2013 roku liczba islamistów mogących planować zamach wzrosła w Niemczech aż pięciokrotnie do ok. 680 osób."

bg/dw.com


Komentarze (3):

anonim2019.10.24 9:54
O wczorajszym zamachu w Norwegii nie było na Frondzie? =-=-=-=-=-=-= 32-latek miał strzelbę, Uzi i znaczne ilości narkotyków W chwili ataku 32-latek miał na sobie zielone wojskowe spodnie, kamuflaż i coś, co wyglądało na kamizelkę kuloodporną. Znaleziono przy nim strzelbę i Uzi - izraelski pistolet maszynowy. W karetce, a także w rozbitym wcześniej przez napastnika aucie osobowym, znaleziono "znaczne ilości narkotyków". Przed godz. 16 w norweskich mediach pojawiła się informacja, że podejrzany prawdopodobnie jest policjantem. Informacji tej nie potwierdzono jednak na popołudniowej konferencji prasowej. Wręcz przeciwnie, przyznano, że mężczyzna ma bogatą kryminalną kartotekę. Dodano również, że jest on dobrze znany służbom z powiązań ze środowiskami prawicowych ekstremistów. https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2019-10-22/uzbrojony-mezczyzna-ukradl-karetke-i-wjechal-w-przechodniow/
Przeciw kretynom2019.10.24 11:35
... pojawiła się informacja, że podejrzany prawdopodobnie jest policjantem... ... przyznano, że mężczyzna ma bogatą kryminalną kartotekę... Łykaj dalej, jak gąsior kluchy :D
Alojzy Cedzidło2019.10.24 8:58
Jak ja Niemcom współczuję . Tyle dobrego serca okazali biednym uciekinierom ,a tu masz , zamachy . No ale trudno . Takiego działania ,,uratowanych " nie da się wogóle przewidzieć . Sprawdzić ,,gości " nie wypada .A z ,, mieszaniem "" kultur to Niemcy już w przeszłości doskonale dawali sobie rady. A może inne cele przyświecały w okazywaniu ,,dobrego serca " ? Głupotę wykluczam . U Polaków nie ma krzty zrozumienia dla dobrego serca Niemców . Tak się chcieli z nami podzielić,, litościa " a my nie i nie . Woleliśmy Ukrainców . Czeczenów .. A teraz wstyd . Sami Niemcy mają satysfakcję . Tyle ,że chyba myślenie zbyt póżno włączyli .