Niemcy tresują polskich uczniów z multi-kulti! - zdjęcie
17.10.15, 13:10Fot. michael-mannheimer.net

Niemcy tresują polskich uczniów z multi-kulti!

7

Grupa polskich uczniów z Siemianowic Śląskich wzięła udział w warsztatach z multikulturalizmu w Niemczech wraz z grupą niemieckich i imigranckich nastolatków.

Projekt realizowany w niemieckim Walbergbergu nosił nazwę "Achtung!" ("Uwaga!") i skierowany był do uczniów gimnazjum. Grupa młodzieży ze szkoły w Siemianowicach Śląskich udała się na trwające tydzień warsztaty teatralne, podczas których wraz z kolegami z Niemiec (wśród których byli też przedstawiciele mniejszości religijnych i rasowych) przez kilka dni rozmawiali o tolerancji, koegzystencji różnych kultur, ale przede wszystkim odgrywali scenki dotyczące stereotypów rasowych i religijnych.

Ze scenek stworzonych przez polsko-niemiecką kilkunastoosową grupę ma powstać spektakl teatralny o tolerancji i multikulturalizmie, którego premiera przewidziana jest na początek przyszłego roku w Katowicach.

Celem tygodniowego szkolenia wg jego organizatorów była pomoc dzieciom z różnych środowisk w zrozumieniu, czy są mniejszości rasowe i religijne i pokazaniu, że różne kultury mogą ze sobą współistnieć wbrew panoszącym się stereotypom.

Tego typu projekty rodzą naturalne pytania. Po pierwsze - czy istotnie różne kultury mogą pokojowo współistnieć? Organizatorzy zwracali uwagę na fakt, że dzieci podczas ćwiczeń nie były w stanie zrozumieć scenariuszy poddawanych im scenek, w których mieli przejawiać wobec siebie wzajemną wrogość, czy to na tle rasowym, czy religijnym. Miałoby to wskazywać na fakt, że nienawiść nie jest wrodzona. Sęk w tym, że z biegiem czasu dostając się w orbitę wpływów przywódców duchowych, lub politycznych dzieci dziś tak niewinne mogą się opodobnić do hord imigrantów szturmujących Węgry.

Można dalej stwierdzić, że tym bardziej projekty wskazujące na potrzebę tolerancji są istotne. Ale czy tygodniowe ćwiczenia kilkunastu dzieciaków rzeczywiście mogą w jakikolwiek sposób zmienić wrogi stosunek islamu do cywilizacji zachodu i sprawić, że w Europie nastanie pokój i szczęśliwość? A może raczej rozmiękczą naturalne mechanizmy obronne Europejczyków i tak już zniszczonych przez lewicową ideologię?

emde/dw.com

Komentarze (7):

anonim2015.10.17 14:23
Jezus był nietolerancyjny. Kochał ludzi ale nie znosił zła i przy każdej okazji te niszczył pokazując prawdę. Tak samo powinniśmy odnosić się do najeźdźców.
anonim2015.10.17 14:25
Czy dzieci z innych kultur bądź mniejszości rasowych, były pouczone, aby kochać rdzennych Europejczyków i żeby chodzić do pracy, aby łożyć na socjal na Europejczyka ? - Odpowiedź znamy. Jedyną intencją tej tresury jest robienie z naszego potomstwa manekina do wyżywki dla "lepszych".
anonim2015.10.17 15:30
heilowali po cichu?
anonim2015.10.17 15:49
Warto przypomnieć wybitne żydowskie dzieło pt. "Skrzypek na dachu", które jest kwintesencją żydowskiego rasizmu.
anonim2015.10.17 15:51
Dodam jeszcze - w ramach nietolerancji - że nie będę tolerował tych wyskakujących reklam na portalu Fronda i jeśli się nic w tej sprawie nie zmieni, to ja sobie zmienię portal. Rozumiem, że klienci, że pieniądze itd, ale co za dużo to niezdrowo.
anonim2015.10.17 16:03
@Grzegorz222 - do przeglądarki Firefox można zainstalować AdBlock - i problem z reklamami z głowy.
anonim2015.10.17 16:24
Rasistowskie śmieci od setek lat jeżdżą po świecie, aby głosić swoją rasę jako bożka. Działają na rzecz niszczenia innych narodów, ale sami z całą bezwzględnością mordują każdego, kto zagraża ich rasistowskiej idei. Każdy ich seans ukazujący suwerenny naród jako winien za to, że jest suwerenny musi być surowo karany.