Niemcy obawiają się powtórki z 2015 roku. Przywrócenie kontroli na granicy z Polską? - zdjęcie
18.10.21, 11:23Fot. Mateusz War. via: Wikipedia CC 3.0

Niemcy obawiają się powtórki z 2015 roku. Przywrócenie kontroli na granicy z Polską?

27

Jak poinformował niemiecki "Bild", szef związku zawodowego policjantów federalnych Heiko Teggatz zaapelował do władz niemieckich o czasowe przywrócenie kontroli na granicy z Polską. Do Niemiec napływa coraz wiecej migrantów z Białorusi. 

Coraz więcej migrantów nielegalnie dostaje się przez Polskę na terytorium niemieckie. Nie ma bowiem wątpliwości co do tego, że dla przeważającej większości migrantów to właśnie Niemcy są krajem docelowym, zaś Polska - tranzytowym.

Teggatz w liście do niemieckiego ministra spraw wewnętrznych zaznaczył, że liczba migrantów nielegalnie przekraczających granicę "eskplodowała" w ostatnich miesiącach. Zdaniem Teggatza jedynie przywrócenie kontroli na granicach może zapobiec takiemu kryzysowi migracyjnemu, jaki miał miejsce w 2015 roku.

Teggatz uskarża się także na duże obciążenie funkcjonariuszy pracą oraz na niebezpieczeństwo dla ich zdrowia związane z możliwymi zakażeniami koronawirusem.

"Także zdrowie naszych koleżanek i kolegów jest bardzo narażone, bo infekcje SARS-COv-2 , szczególnie w krajach pochodzenia migrantów (Iraku, Syrii, Jemenie, Iranie, Afganistanie, itd.) nadal są liczne i rzadko rejestrowane przez władze" - czytamy w liście Teggatza, którego treść cytuje Bild.

W jego ocenie problemu nie da się rozwiązać także za pomocą czasowych kontroli na granicach. Jego zdaniem Europa nie może wdawać się w "gierki Łukaszenki", który napędzając kryzys, chce doprowadzić do zniesienia uciążliwych dla kraju sankcji.

Niemieccy politycy i komentatorzy konsekwentnie podkreślają, że winę za kryzys ponosi Aleksander Łukaszenka i jego reżim. Wskazują jednak także na brak przejrzystości działań Polski.

- Polacy otaczają wszystko tajemnicą, co oczywiście prowadzi do spekulacji, co tam się dzieje. A to nie jest dobre- powiedział szef liberalnej partii FDP Alexander Graff Lambsdorf. Dodał jednak, że to zupełnie zrozumiałe, iż Polska chroni swojej granicy.

jkg/bild, deutsche welle

Komentarze (27):

Anonim2021.11.6 20:50
GRANICA - MUR GHETTA - Janina Ch oj __________________________________________________________________________________________________ Żydowska policja zabrała mego syna.________________________________________________________________________________________________Czerniakow nabija zrabowanym złotem kufry _______________________________________________________________________________________________ Pijany żydo-policjant tłucze Talmudem rabina _____________________________________________________________________________________________________ Przelewy krwi za przelew do Szwajcarii __________________________________________________________________________________________________ Czerniakowa rzecznik dzwoni do Chaima Rumkowskiego ________________________________________________________________________________________________ Wypija Baczewskiego wódkę zarekwirowana _______________________________________________________________________________________________ TO żydowska policja zabiła mi syna _____________________________________________________________________________________________________ Granatowy policjant patrzy w druga strone
Anonim2021.11.6 20:49
GRANICA - MUR GHETTA - Janina Choj __________________________________________________________________________________________________ Żydowska policja zabrała mego syna.________________________________________________________________________________________________Czerniakow nabija zrabowanym złotem kufry _______________________________________________________________________________________________ Pijany żydo-policjant tłucze Talmudem rabina _____________________________________________________________________________________________________ Przelewy krwi za przelew do Szwajcarii __________________________________________________________________________________________________ Czerniakowa rzecznik dzwoni do Chaima Rumkowskiego ________________________________________________________________________________________________ Wypija Baczewskiego wódkę zarekwirowana _______________________________________________________________________________________________ TO żydowska policja zabiła mi syna _____________________________________________________________________________________________________ Granatowy policjant patrzy w druga strone
Anna2021.10.19 7:48
"Stolen generation"="Skradzione pokolenie"-tak Aborydzyni, tubylcza ludnosc Australii naglasnia co tydzien w TV fakt porwania dzieci mieszanych - pol rasy Aborydzyn a pol rasy bialy, krew mieszana. Skradzione pokolenia (ang. Stolen Generations) – powszechnie używane określenie na grupę dzieci rdzennych mieszkańców Australii i Kanady, które przez większość XIX i XX wieku były przez władze tych krajów zabierane biologicznym rodzicom i przetrzymywane w instytucjach wychowawczych lub, w niektórych przypadkach, oddawane do adopcji białym rodzinom z klasy średniej. Praktyka ta miała swoje podłoże w polityce przymusowej asymilacji kulturowej. Niektóre dzieci zabierane były rodzicom bez ich zgody. Część dzieci, nieoddana do adopcji, była wychowywana w internatach. W niektórych przypadkach rodzice zgadzali się na tę praktykę. Jak wynika ze świadectw poszkodowanych, robili to często z przeświadczeniem, że w odległych szkołach ich dzieci uzyskają lepszą edukację. Dzis tubylcza ludnosc Australii naglasnia te praktyke wladz jak naruszenie praw rodzicow i dzieci. Podobnie DTV ostanio naglanial "Skradzione pokolenie" we Wschodnim Timorze, gdzie dzieci byly tez porywane od rodzicow i wcielane do rodzin Indonezyjskich. A dlaczego Polska slabo naglasnia ten problem. Jest to w serialu "Wojenne dziewczyny" pokazane ze aryjskich rysow dzieci polskie a nawet rodziny byly wcielane w czasie II wojny swiatowej do rodzin niemieckich. Ale powinien to byc osobny temat do naglasniania i proby odzyskania tych rodzin, tak jak to czynia tubylcy Kanady, Timoru i Australii. Ktokolwiek uslyszy o wcieleniu dzieci blond wlos polskich do niemiec skojarzy to sobie latwiej ze cos w relacji wojennej polsko-niemieckiej nie bylo po mysli Polakow. Tym sposobem latwiej bedzie o sprostowanie faktow z wojny 2 swiatowej i mniej sfalszowan prawdy historycznej.
Foster2021.10.18 20:16
Trochę poczekają, to wybudujemy im mur taki sam jak nad granicą z Bialorusią. Znowu trzeba będzie starać się o paszport, a z PIS em nie będzie tak łatwo jak z tymi z PRL. Idą ciekawe czasy. Dobrze, że już kilka razy byłem w Niemczech, widziałem na własne oczy jak wygląda bieda niemiecka i juz nigdy nie dam się przekonać propagandzie, że u nas jest najlepiej.
Abdullah Makumba z Berlina2021.10.18 19:01
No to trzeba będzie nadrabiać nieco drogi i z Polski jechać do Niemiec przez Czechy :D
abuzubajdah2021.10.18 15:19
tak naprawde nie ma sie czego obawiać liebe kameraden ,po urżnięciu łba potem się nic nie czuje... nicht mehr hehe
rob2021.10.18 14:42
powinno się utworzyć korytarz Usnarz-Niemcy i przewieźć wszystkich chętnych, skoro Niemcy plują na Polskę, trzeba im się odwdzięczyć....
ak2021.10.18 17:24
Taaa. Trzeba się im odwdzięczyć, a potem jechać dłubać szparagi i wycierać im tyłki.
Po 11 ... danziger1000 ... zza Buga pisze CYT.:2021.10.18 14:42
"Dziękujemy co kaczy zwelu, tw balbino pierydolona" . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Kwartet Żydków PATO-HEJTERÓW w składzie: DANIEL PASSENT, HERTRICH- WOLEŃSKI, KRAMSZTYK-HARTMAN, i obywatel ZSRR JERZY URBAN nie podobają im się te słupy na Odrze i Nysie - tęsknią za STUTTHOFEM. . . . .. . . . . . . . . Ja też żydki!
NIE tak2021.10.18 14:13
Gdyby ten niemiecki policjant był światłym, kulturalnym i wykształconym Europejczykiem to zaapelowałby nie o ochronę granic tylko jednego jakiegoś tam państwa tylko o ochronę granicy całej Unii Europejskiej.
ak2021.10.18 12:33
Ciekawe dlaczego Niemcy nie wypychają uchodźców na powrót do Polski ? Jacyś dziwni.
Po 11 ...2021.10.18 13:48
Powód jest banalny. Nie potrafią odróżnić uchodźcy od polskiego katolika jadącego na zakupy do Aldika. Taka sama "szata", błędny wzrok i równie niezrozumiały język.
psychiatra2021.10.18 14:22
Nie porównuj polskiego katolika ze swoją najbliższą rodzinką. Nie wszyscy są tacy jak wy.
Krakusek2021.10.18 12:11
Ktos wie kiedy będzie forum frondy? Co pisali na ten temat?
bogdanus2021.10.18 12:13
Nie wiadomo. Zdaje się, że fachmani Grzesika posłali całą bazę danych w kosmos przy zmianie serwera.
Janošik2021.10.18 12:16
Fani Frondy mogą się rejestrować na niezależnym forum opinii. ________________________________________________________________________________________________________ http://frondel.4ra.pl
prosty2021.10.18 12:10
Mają dowody, że granica z Białorusią jest przekraczana w Polsce, a nie w Litwie czy Łotwie?
POplatfa zmiażdżona!!!2021.10.18 12:02
Tak PiS zaoruje POplatfę!!! https://youtu.be/Ggiwo9EmDT0
Prawda2021.10.18 11:59
Wojna Domowa w Niemczech ===to tylko kwastia -- Czasu ----miedzy niemcami a Islamem ==
"patryjota"2021.10.18 12:08
Najsłabsze Niemcy będą i tak silniejsze od wiecznie skłóconego i podzielonego Imperium Polskiego
Szczery2021.10.18 12:09
Dziwne masz wizje, Pani(e) »Prawda«.
Kontrola i zasieki2021.10.18 11:45
dopóki PiS jest u żłobu. Chętnie się dorzucę do budowy.
Po 11 ...2021.10.18 11:45
Kontrole? Eeee tam. Niemcy powinny zbudować mur. Jak się taki pomysł podoba katoszczurkom?
Anonim2021.10.18 11:59
przecie z siatki już zbudowali, matole ze sputnika, pracuj dalej tak wydajnie
Maciej Piwowar2021.10.18 12:01
@Po11>> Jestem ZA.Dołożę się z Emerytury.Jak Ci się Podoba Mor od Białej Rusi ,Mur od Ukrów ,Mur o Niemiaszków.Wizy na granicy polsko--Czeskiej.Otwarte Granice TYLKO z Słowacja ,Litwą ,Rosją ,i Bałtyk. Wprowadzić bezwzględne >>RYGORYSTYCZNE PRAWO ,czyli ZAPRZAŃCÓW za Ryło i do Parteru.Bucha,cha ,Ha. .
Mała frekwencja na religii2021.10.18 12:08
Kolego, jesteś po 4 klasach szkoły powszechnej?
Twój sąsiad - też głupek2021.10.18 14:30
A co szukasz kolegów na swoim poziomie? W Polsce niestety podstawówka ma 8 klas. Proponuje poszukać na forach zachodniej Europy.