Niemcy bronią swojego węgla, a polski im śmierdzi!  - zdjęcie
24.06.19, 08:43(fot. wikipedia/domena publiczna)

Niemcy bronią swojego węgla, a polski im śmierdzi!

5

Ekolodzy w Niemczech protestują już kolejny dzień, próbując przebić się na teren kopalń w Garzweiler i Jackerath. To ich sprzeciw wobec dalszego wydobycia węgla brunatnego i kamiennego w Niemczech. Zaatakowali więc policję.

- Na Twitterze policja z Nadrenii Północnej Westfalii poinformowała, że od wczesnych godzin rannych usuwa z kopalni Garzweiler ekologów, którzy nielegalnie wtargnęli na strzeżony teren. Jest ich około 250-ciu - czytamy na portalu telewizji Republika

W starciach z ekologami zostało rannych co najmniej ośmiu funkcjonariuszy. Policja użyła siły, w tym m.in. gazu pieprzowego. 

- Niemcy (polityka państwa) bronią swojego węgla, który śmierdzi im tylko w Polsce. Tak bez cenzury można skwitować politykę niemieckiej federacji, która lobbuje w Polsce za dekarbonizacją naszego kraju (np. za sprawa "Wiosny" Roberta Biedronia) i likwidacją najlepszych polskich spółek jak Jastrzębska Spółka Węglowa, która jest europejskim i światowym liderem m.in. w wydobyciu węgla koksującego. - pisze portal swiatrolnika.info

Jak stwierdził były minister środowiska, prof. Jan Szyszko, "jedyną wadą polskiego węgla jest to, że jest polski". 

 

bz/ swiatrolnika.info

Komentarze (5):

z Bródna2019.06.24 12:10
Co ci wyjaśnie robaczek, o ile to w ogóle będzie możliwe. "Wungiel" sprowadzają indywidualni imbecyle a nie "państwo". Jeżeli potrafisz to rozróżnić. Nazywa to się wolny rynek. Wielu z tych "eksporterów" liczyło na szybki utarg i się przewiozło. Weź pekaes i pojedź do powiatu, tam musi być choć jedna księgarnia*. Może znajdziesz cosik na tyn temat, przy okazji zaopatrz się w papier toaletowy. Nie, nie w księgarni. *Księgarnie to takie sklepy gdzie można kupić książki do czytania, niektóre są z obrazkami. Zacznij od tych z obrazkami.
hefalump2019.06.24 10:44
Jaki Polski, najgorszy syf sprowadzany z ZSRR. Nie róbcie ludziom kisielu z mózgu
robaczek 2019.06.24 9:46
a my importujemy wungiel z Rosji ;] brawo! ; oj matoły TĘPE PATOKATOLE! łykajcie łykajcie
polak2019.06.24 13:01
ty jaśnie oświecony debil i wieprz ,który myśli jelitem grubym--to myślenie PEDALSKIE i BYDLĘCE
Cogito ergo sum2019.06.24 9:08
Przypomina się znane powiedzenie, że "z sukcesem jest jak z g ównem, tylko swoje nie śmierdzi". Podobnie jest z węglem