Niemcy: antyimigrancka i prorosyjska AfD padła ofiarą trollingu przedwyborczego - zdjęcie
26.09.21, 08:11Fot. Flickr,wikipedia / kremlin.ru CC BY-SA 4.0

Niemcy: antyimigrancka i prorosyjska AfD padła ofiarą trollingu przedwyborczego

15

Skrajnie antyimigrancka i prorosyjska partia Alternative fur Deutschland padła ofiarą trollingu w tygodniu poprzedzającym wybory do Bundestagu. Żartownisie podający się za firmę kurierską udali, że podejmą się dystrybucji ulotek partii, a następnie na dwa dni przed wyborami odesłali je do biur AfD.

AfD uważa, że „oszukańcza operacja” została najpewniej przeprowadzona przez członków berlińskiej grupy artystycznej o nazwie "Centrum Politycznego Piękna".

- Ulotki są teraz bezużyteczne dla naszej kampanii - oświadczył jeden z przewodniczących AfD Tino Chrupalla.

- To jest właśnie cel tych, którzy stoją za tą operacją… Próbują celowo zaszkodzić AfD w wyborach - dodał.

AfD jest pariasem na niemieckiej scenie politycznej. W 2017 roku AfD po raz pierwszy udało się wejść do Bundestagu, wykorzystując silne nastroje antyimigranckie.

Wówczas istotnie przedłużyło się przygotowywanie imiennych foteli dla posłów, ponieważ deputowani pozostałych partii nie chcieli siedzieć obok polityków Afd. Posłowie innych partii oskarżają AfD o poglądy rasistowskie, czemu sama partia zaprzecza.

Oprócz poglądów antyimigranckich, AfD otwarcie sympatyzuje także z Rosją.

Jeden z liderów AfD Alexander Gauland powiedział w tym roku, że pakt Ribbentrop-Mołotow był słuszną decyzją Stalina. Winę ponosi zaś Polska, która nie chciała przyjąć wojsk sowieckich na swoje terytorium - więcej czytaj tutaj.

- Musimy wyciągnąć wnioski z historii, bo wzajemny szacunek i działanie bez moralnych presji są podstawą do konstruktywnych rozmów. A konstruktywne rozmowy ze sobą są podstawą pokoju. Rosja należy do Europy i tylko razem z Rosją możemy budować pokojową przyszłość… - mówił z kolei wymieniony wyżej Chrupalla.

Jednocześnie agresywnie zaatakował niemiecką partię Zielonych mówiąc: „To jest partia absolutnie antyrosyjska, to trzeba powiedzieć. Kiedyś nazwałem ich podżegaczami wojennymi i tacy są!” - więcej czytaj tutaj.

jkg/rp


Komentarze (15):

Anonim2021.09.26 18:23
ci z afd to pewnie potomkowie po gwałtach armii czerwonej ,skoro tak lubią ojczyzne tatusiów ,pewnie musieli też nieźle i mamusiom dogodzić
Dam2021.09.26 18:12
Ta sama AfD, której posłowie czasami przyznają rację PISowi i wtedy o tym piszecie nie informując, z jakiej partii są? Ciekawe dlaczego.
katolicka deratyzacja Polski2021.09.27 19:33
AFD jest w scislym sojuszu z Konfederacja,a Braun z delegacja bira ud\zial we wqszystkich ich duzych demonstracjach. W koncu Konfederacja to Altenatywa Dla Niemiec i Rosji.
Po 11 ... klapaucjuszitrurl pisze CYT.:2021.09.26 13:36
"... po prostu Polacy od lat coraz śmielej i z coraz większą dumą pokazują, że są narodem nienawistnych ksenofobów" - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Tak pisze żydek "prof.dr" HERTRICH-WOLEŃSKI a może to jest żydek DANIEL PASSENT lub "prof. KRAMSZTYK-HARTMAN? Zaden z nich NIGDY i ANI słówkiem nie bąknął o MURZE w Izraelu i o "metodach" jakie Izrael stosuje wobec tych za tym murem. Ulubiona praktyka żydka z M16, strzelanie do dzieciaków palestyńskich..
Po 11... żydek Daniel Passent "wieszcz" Amalgus2021.09.26 13:35
CYT.: "Przetrwanie na granicy. Prawdziwych katolików. Miłość bożą się ćwiczy. Uśmiercić przeciwników". . . . . . . . . . . . . . . . . . Poeta a juści! . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Kwartet Żydków PATO-HEJTERÓW pod nosem, wieczorem w swej Loży nuci tak by nikt nie słyszał: "Izrael na granicy. Prawdziwych z pryszczami gudłajów. Hejt z M16 ćwiczy. Allahu im mówi bum, bum iś w raju!"
Ja2021.09.26 11:32
Siostry Karnowskie nie mogą się AfD nachwalić :-)
Foster2021.09.26 9:13
Ta AfD to sojuszniczka PIS ?. To ja już wszystko rozumiem.
by the way2021.09.26 10:54
najzabawniejsze jest to, że proPiSowscy dziennikarze w Polsce przejmują w tym temacie bezkrytycznie bełkot niem. lewaków.
katolicka deratyzacja Polski2021.09.26 14:06
Z AFD utrzymuje regularne kontakty Konfederacja,a Braun bierze udzial we wszystkich ich wiekszych demonstracjach.
Po 11 ...2021.09.26 8:22
Skrajnie antyimigrancka i prorosyjska partia Prawo fur Sprawiedliwość padła ofiarą trollingu podczas wyborów do Sejmu. Żartownisie podający się za polskich obywateli wybrali ich przedstawicieli do Parlamentu. Ta artystyczna akcja miała ukazać wszystkim głupotę, populizm i indolencję tej partii. Ku przerażeniu jajcarzy, część społeczeństwa nie połapała się, że to żart.
Anonim2021.09.26 8:49
to co powiesz o wyborcach PO, ktorzy dobrze wiedza ze jedyna zaleta tej partii jest to , ze na czele nie stoi Kaczynski. W ich czasach po potencjalnej likwidacji funduszu koscielnego ,100 baniek mialo starczyc na wszystkie dodatkowe potrzeby,kazda socjalna i niesocjalna - taka byla narracja szeregowych poslow PO i SLD. Nie chodzi mi o samą idee likwudacji funduszu, tylko fakt ze grosikami miano zbawiac Polakow. Wyprzedaz (grabiez) majatku narodowego nie wystarczala.. Wszy plus program PO
Po 11 ...2021.09.26 9:02
Dramatem tego Narodu jest to, że PO niezbyt różni się od PiS.....
Skrzypek na dachu2021.09.26 10:36
Brawo Konfederacja . Dzisiaj kazdy juz wie ze PiS Lewica PSL i PO to jedno i to same okraglostolowe zlo .
katolicka deratyzacja Polski2021.09.26 14:09
Konfederacja Targowicka to tradycyjnie talmudyczni chasydzi.
Portofino2021.09.26 8:19
Niechże szkodzą tam sobie wszyscy nawzajem, żeby jak najdłużej nie można było utworzyć rządu.