Niebywałe! Do prokuratury wpłynęło zawiadomienie ws. homilii abp. Marka Jędraszewskiego - zdjęcie
08.08.19, 14:30screenshot Youtube

Niebywałe! Do prokuratury wpłynęło zawiadomienie ws. homilii abp. Marka Jędraszewskiego

40

Absurd to za mało powiedziane! Jak poinformował dziś Polską Agencję Prasową Janusz Hnatko z Prokuratury Okręgowej w Krakowie – wpłynęło dziś zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez abp. Marka Jędraszewskiego.

Chodzi oczywiście o homilię, w której hierarcha mówił o „tęczowej zarazie”. Prokuraturę w związku z tym zawiadomić postanowił Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

Mailem wpłynęły także dwie takie same informacje od osób prywatnych, które powołują się na słowa Jędraszewskiego; to wszystko razem zostało przekazane do prokuratury”

- dodał Hnatko.

Na swoim facebookowym profilu Ośrodek poinformował, że jego zdaniem abp Marek Jędraszewski:

„[...] publicznie wypowiadał treści, które, w opinii Ośrodka, można zakwalifikować jako wpisujące się w propagowanie zakazanego totalitarnego faszystowskiego ustroju państwa”.

Zawiadomienie do prokuratury złożyli też prywatnie Konrad Dulkowski i… Rafał Gaweł.

Obaj panowie uważają, że wypowiedź sprawcy znieważała ich publicznie oraz wpisywała się w propagowanie zakazanego totalitarnego ustroju państwa”

- czytamy.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze (40):

Oloo2019.08.9 13:03
Czyżbyście nie wierzyli w prawe i sprawiedliwe sądy po reformie PiS?
antek.b2019.08.9 12:01
Spokojnie ,prokuratura jest w naszych rękach ,a jak przejmiemy sądy to będziemy robić takie numery że kuchchciński to mały pikuś
Bożena2019.08.9 7:09
Lewacka histeria nie zna granic. Pospolicie nazywa się tom bezgraniczna głupota;-) Gdyby, co nie daj Boże wygrała PO-KO, to wszelkie skrajne mniejszości decydowałyby o tym, co jest - raczej, co ich zdaniem powinno być normą. Zgroza
Antoni2019.08.9 6:40
Bywałę bywa łe. W państwie prawa publiczne lżenie innych jest zabronione
aelithe2019.08.9 4:40
Miałem okazje słuchać niedawno przemówienie Bena Shapiro ( Żyda z USA). Między innymi mówił, że dzisiaj wolność słowa zastępują ochroną wrażliwości wybranych grup. Trzeba dodać, że mamy tu atak nie tylko na wolność słowa, ale również na swobodę wyznawania i głoszenia religii. Zacytuję również Bena Shapiro ( przemówienie dla chrześcijan) jako chrześcijanie i żydzi mamy obowiązek przestrzegać dekalogu. Pierwsze przykazanie mówi: Nie będziesz miał Bogów cudzych przede mną. Żadna ideologia, ani państwo nie może stać ponad słowami dekalogu. Jak w słowach Franciszka I granicą posłuszeństwa człowieka wobec państwa jest posłuszeństwo wobec Boga.
Moly2019.08.8 23:49
Bywale, bywale
Agnieszka2019.08.8 23:02
Czyli "Ziutek" Józef Szczepański nazywając to, co przynieśli Sowieci "czerwoną zarazą" analogicznie „[...] publicznie wypowiadał treści, które, w opinii Ośrodka, można zakwalifikować jako wpisujące się w propagowanie zakazanego totalitarnego faszystowskiego ustroju państwa”, bo występując przeciw totalitaryzmowi stalinowskiemu, komunistycznemu był faszystą z racji tego, że nie był komunistą? To by się chłopak zdziwił - gdyby go wcześniej ci faszyści nie zabili) - że walczy za nich a nie z nimi. No ale rzeczywiście tego ten ośrodek sam nie wymyślił - powiela tylko propagandę PRL.
katolik2019.08.8 22:16
Ja, katolik domagam sie od Frondy natychmastowego usuniecia komentarzy ze slowem"katofaszysta". Czuje sie urazony na takie rasistowskie gadanie. Na dluzsza mete i ja doniose do prokuratury na ... Fronde za takie rasistowskie mnie atakowanie.Czuje sie ponizony i dotkniety.
Albert2019.08.9 8:52
Od kiedy stwierdzenie faktu jest obrazą?
...........2019.08.9 12:45
I tu dotykasz sedna artykułu: od kiedy stwierdzenie tęczowa zaraza jest obrazą!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Młot na katolicyzm2019.08.8 20:04
Jakoś jak ta szmata Nowak z komitetu jakiegoś tam donosi to jest ok.
bb2019.08.8 19:34
A jak się nazywa ten rafał gaweł?? był taki film " Paweł i Gaweł "
KDJ2019.08.8 19:16
Trudno o lepszy dowód marksistowskich a dokładniej stalinowskich korzeni ruchu LGBT. Prymasa Wyszyńskiego czerwona hołota przywieziona na sowieckich tankach więziła przez 3 lata. Teraz potomkowie czerwonej hołoty spod znaku sierpa i młota składają zawiadomienia do ,,rozgrzanych", niezdekomunizowanych sądów o PRLowskiej, ubeckiej i sbeckej proweniencji. Zapewne liczą na sędziów takich jak Tuleja, którego matka służyła w SB.
www2019.08.8 16:41
Arcybiskup używając słowa "zaraza" doskonale zdawał sobie sprawę z ewentualnych nieprzyjemności, typu proces sądowy. Przy przygotowywaniu tego rodzaju homilii i użycia takiego słowa, z pewnością uczestniczyło kilku doradców i osób biegłych w prawie. Skoro w przypadku LGBT mamy do czynienia z ludźmi chorymi - a mamy, bo chociażby transwestytów leczy się operacyjnie, czy hormonalnie - to przypadek uznawania ludzi chorych za zdrowych i tworzenia struktur społecznych zbudowanych na ich chorych potrzebach, powstałych jako skutek choroby, można śmiało uznać za społecznie szkodliwy, czyli za rodzaj zarazy. Intensywność wmawiania ogółowi społeczeństwa, że choroba jest tym samym co zdrowie, a ludzie chorzy są zdrowymi, to społecznie zaraźliwa ideologia. Myślę, że mając do dyspozycji takie fakty, szybko zapewniono arcybiskupa, że ewentualnego zagrożenia wynikiem procesu nie należy brać poważnie. A nawet gdyby, bo wyroku wydanego przez zainfekowany zarazą sąd nie można wykluczyć, to w imię prawdy i nazywania rzeczy po imieniu, warto ponieść konsekwencje.
katolik2019.08.8 16:12
Matka Boża obroni Ks.Arcybiskupa.Ona Go nie zostawi na pożarcie szatanowi.Wystąpił w Jej obronie
tomasz2019.08.9 7:05
Katoliku trzeba modlić się za abp Jędraszewskiego. To co powiedział jest prawdą w 100% . LGBT to dzieło szatana i jako takie powinno być zaciekle zwalczane. Ponieważ jeśli pozwolimy mu na rozwój to będzie jak stonka . Poza tym te środowiska będą coraz bardziej roszczeniowe zaczynając od ślubów które są jedynie kobiety z mężczyzną aż do adopcji dzieci które też należą się małżeństwom kobiety z mężczyzną. Inne są niedozwolone kończą się demoralizacją dzieci. Dlatego precz z szatańskim LGBT. Mam nadzieję że moja wypowiedź będzie odczytana i poparta przez ludzi o normalnych poglądach.
ZERR02019.08.8 15:14
Niech się odbędzie proces, a przed Sądem niech wyje lewacka hołota. Niech defekują nienawiścią na trotuary. Polacy sa naiwni i dobrodtliwi. Trzeba sie postarać aby Sekta LGBT pokazała wyraźnie swoją faszystowską mordę. Na zachodzie cwelili narody po troszeczku przez kilkadziesiąt lat. Tym frajerom wydaje się, że w Polsce nacisną na nomen omen - pedał gazu i wskoczą jednym susem do gejowskiej rodziny przecwelonych narodów europy, aby zarządzać branymi pod but Polakami, i wybierac sobie co smakowitsze młodociane kąski z Otwartych Szkół Rzeczpospolitej. Nie pozwolimy na to żeby do polske dzieci (w bibliotece i w klasie szkolnej) pouczała basem dobrotliwa transseksualna kobjejta "dzieci drogie, pamiętajcie że zawsze macie prawo do masturbacji, och kochane jesteście słodziaczki!"
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.8 15:23
Sam już nie rozumiesz swojego bełkotu tak się zaplułeś w odwracaniu kotka ogonem.
ZERR02019.08.8 15:29
To dobrze że nie rozumiesz mojej filipiki, durnogeju. Nadajemy na kompletnie ziezrozumiałych dla lewactwa zakresach widma :) wasze kompleksy, stereotypy i wrodzona głupota skutecznie uniemożliwiają wam zrozumienie co się święci.
AntyZerro2019.08.8 21:47
Ta jasne :D. Płaskoziemcy też tak mówią XDDD
Michał Pasierb 2019.08.8 15:26
Wreszcie nasza KEP zabrała głos; lepiej późno niż wcale...... https://ekai.pl/szacunek-do-osob-lgbt-nie-moze-prowadzic-do-akceptacji-ideologii/?fbclid=IwAR1yjBM6N2L0UcA8MHL39KfGiJ6KvyTWg0i4cU3gPPi31PtT8KhT8ljNT3c
Papierz2019.08.8 15:50
Kolejny "patriota", który nie potrafi poprawnie napisać kilku zdań w polskim języku. Dysmózgowie?
anonim2019.08.8 15:55
No popatrz jak ty się marnujesz na Frondzie ze swoimi zdolnościami taki mądry jesteś ,a stać ciebie tylko na komentarze na Frondzie ,napisz coś ,wydaj ,zrób coś ciekawego ,bo szkoda talentu.
Cogito ergo sum2019.08.8 15:12
Kandydaci na strażników tęczowych obozów koncentracyjnych dla duchowieństwa już są gotowi do pracy. Kandydata na kontynuatora biskupa Kozala także już znaleźli
Papierz2019.08.8 15:47
A naczelnikiem będzie biskup Piec.
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.8 14:59
Brawo gonić katofaszystów! Nie pozwolimy czarnej zarazie dyktować Polakom jak mają żyć
KDJ2019.08.8 19:08
A kysz pedale!
Murem za Kuchcińskim2019.08.8 14:49
Brawo! Brawo! Brawo!
AB2019.08.8 14:49
Może samego Pana Boga i Chrystusa podadzą do prokuratury za wypowiedzi, które są w Biblii? Arcybiskup Jędraszewski trafnie zdiagnozował zagrożenia, ale prymitywni hejterzy skupieni na czterech literach (czyli LGBT) nawet nie rozumieją, a właściwie nie chcą zrozumieć, o co chodzi. Sprowadzają człowieka do poziomu zwierząt, latając z gołymi tyłkami i żądając, żeby ich podziwiać. Mam nadzieję, że ta straszna choroba cywilizacji, czyli owa ideologia - minie!!
Murem za Kuchcińskim2019.08.8 14:50
Postaci fikcyjnej nie da się podać do prokuratury.
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.8 15:01
Wiele fragmentów tzw. pisma świętego jest bez wątpienia skandaliczna, obelżywa, urągająca godności ludzkiej, wymierzona przeciwko normalnym pokojowo funkcjonującym ludziom. Natomiast odpowiedzialność spada na tych, którzy te zwyodnialstwa publicznie propagują i zmuszają do słuchania postronnych ludzi.
anonim2019.08.8 15:59
Kto ciebie zmusza ,żebyś słuchał .Boisz się ,że to prawda jest i dlatego próbujesz zakrzyczeć i wyśmiać ,możesz krzyczeć ,wyśmiewać ,pluć ,ale to nic nie zmieni Prawda zostanie Prawdą .
Richard Dawkins2019.08.9 9:18
Jeśli jednak mamy być uczciwi, to należałoby raczej stwierdzić, że Biblia, w większości przynajmniej, jest nie tyle zła, co po prostu dziwna i niesamowita. Czego zresztą innego można by się spodziewać po przypadkowej antologii niepowiązanych tekstów, tworzonych, poprawianych, redagowanych i tłumaczonych (oraz „udoskonalanych") przez setki anonimowych autorów, redaktorów i kopistów — anonimowych nie tylko dla nas, ale również dla siebie wzajemnie, co jest zupełnie zrozumiałe przy dziele powstającym przez bez mała dziewięćset lat. Już sam ten fakt stanowi pewne wyjaśnienie niektórych biblijnych absurdów. Pech polega na tym, że to ta właśnie dziwaczna księga dla różnych religijnych zelotów jest ostatecznym i niepodważalnym źródłem moralności i prawdy życiowej.
Albert2019.08.8 14:44
Czy Fronda, jak to było w przypadku festiwalu Owsiaka, nie zaleje nas przypadkiem mnóstwem artykułów domagających się zakazu organizowania pielgrzymek z uwagi wczorajszą śmierć człowieka na pielgrzymce? Jeśli nie, to dlaczego? Czyżby z racji posuniętej do granic absurdu mentalności Kalego?
anonim2019.08.8 15:21
Zbaczasz z tematu Albercie ,to nie temat tego artykułu .
Albert2019.08.8 15:23
Nie będzie na Frondzie artykułu, pod którym mój komentarz będzie na temat.
Michał Pasierb 2019.08.8 14:43
Rafał Gaweł ?? Czekamy na proces xDDDDDDD
Stanislaw2019.08.9 10:44
To jeszcze jeden dowód, że to zaraza!