W ub. tygodniu doszło do absolutnego skandalu w czasie wywiadu CNN z prezydentem Andrzejem Dudą, w czasie którego amerykańska dziennikarka pytała prezydenta Polski, czy pomagając uchodźcom z Ukrainy Polacy chcą naprawić krzywdy za funkcjonujące w Polsce obozy koncentracyjne. To jednak nie był pojedynczy „wybryk”. Na kolejny skandaliczny materiał CNN zwrócił uwagę w mediach społecznościowych Maciej Gnyszka.

Prezydent Andrzej Duda udzielił kilka dni temu wywiadu stacji CNN. Mówił o noszących znamiona ludobójstwa zbrodniach Rosjan na Ukrainie i apelował o zaostrzenie sankcji przeciw Rosji. W czasie rozmowy dziennikarka zapytała, czy obecna postawa Polaków wobec uchodźców z Ukrainy jest „próbą naprawienia tych krzywd”. Prezydent wytłumaczył reprezentantce amerykańskich mediów, że Żydów w Polsce mordowali Niemcy, a Polacy ratowali ich często oddając własne życie.

Szerzenie tego typu oszczerstw zdaje się być jedną z najważniejszych misji amerykańskiej stacji. Maciej Gnyszka zwraca uwagę na materiał o polskich Żydach, którzy pomagają uchodźcom, ponieważ w przeszłości byli ofiarami… „polskich obozów śmierci”.

- „Gdy moi Rodzice kupili telewizję satelitarną, byliśmy pierwszym balkonem na osiedlu z talerzem TVsat. Jakaż to była dla mnie radość oglądać BCC i CNN, których za grosz nie rozumiałem, oraz Cartoon Network, który rozumiałem, bo bajki się po prostu rozumie.
Dziś już wiem, że to dobrze, że nie rozumiałem”

- czytamy na profilu MaciejGnyszkaPL | mikroblog.

kak/Twitter, Facebook