Nie żyje polski obserwator OBWE w Donbasie - zdjęcie
17.07.19, 21:25zdj. domena publiczna, Wikimedia Commons, CC0

Nie żyje polski obserwator OBWE w Donbasie

7

Nie żyje Czesław Kącki, polski obserwator Specjalnej Misji Monitoringowej OBWE. O śmierci Kąckiego poinformowała ambasada RP na Ukrainie. 

Jako przedstawiciel OBWE, pułkownik śledził konflikt w Donbasie. Według ukraińskich mediów, Czesław Kącki zginął w wypadku samochodowym, jak na razie nie ma jednak wiarygodnego potwierdzenia tych doniesień. Biuro prasowe SMM OBWE nie udzieliło w tej sprawie żadnych informacji.

Zdarzenia nie komentuje również ambasada RP. 

Również ambasador Polski na Ukrainie, Bartosz Cichocki złożył kondolencje najbliższym oraz współpracowikom zmarłego.

„Z głębokim smutkiem dowiedziałem się o śmierci pułkownika Czesława Kąckiego, obserwatora SMM OBWE w Kramatorsku”-napisał na Twitterze Cichocki. 

 

yenn/TVP Info, Fronda.pl

Komentarze (7):

TrollPutina2019.07.18 10:28
Dawno temu zachodnia kapitalistyczna agentura zamordowała największego rosyjskiego świętego Rasputina i zaczęła głosić że jakoby był on dziwkarzem rozpustnikiem. W niedlugim czasie po tym haniebnym morderstwie upadl carat i rozpoczela sie rewolucja bolszewicka. Dzis by uniknąć takich przesileń eliminuje sie potencjalnych wrogów systemu by utrzymac w miare stabilną sytuacje panstwowosci. Dotyczy to takze tzw mordów na Polakach np tych ktorzy poddali sie na froncie wschodnim bez wystrzału i zamiast uciekac do lasu jak ci scherwood pod wodzą Hooda dali sie wziąć żywcem co jak sie okazało było błędem.
JanP2019.07.18 7:51
Podobno umarł w Kramatorsku śmiercią naturalną.
RIP2019.07.17 23:30
Zginął na służbie. Boże ,niech miłosierdzie przeważy nad sprawiedliwością
Agnieszka2019.07.17 22:24
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.... Trudno oprzeć się przeświadczeniu, że coś tam zbyt wnikliwie "zaobserwował"... Znajomi, którzy na mniej konfliktowe tereny, w spokojniejszym czasie, z mniej niebezpiecznymi misjami wyjeżdżali to na porządku dziennym mieli ponadpiłowywane/poprzecinane układy kierujące, hamulcowe.
twitter:@PromocjaPWS2019.07.17 22:16
Przypominam, że w UE od Traktatu z Mastricht jest organizowana według Manifestu z Ventotene - trockisty Spinellego. Poczytajcie główne założenie traktatu, a zrozumiecie polityczną i gosp. stronę UE. To samo jest z polit. gender mainstreaming (potocznie zw. równościową) - wpr. Traktatem Amsterdamskim z 97 r. Celem gender mainstreaming jest obalenie tożsamości płciowej, bo ta jest podstawą wszystkich innych, a jej obalenie prowadzi do zatracenia możliwości przez jednostkę do obiektywnej weryfikacji otaczającej rzeczywistości, a to jest niezb., by przepchnąć federal. UE bez oporu ludzi. UE musi się sfederalizować jak najszybciej (data podana przez Schulza to 2025 r.), bo elity europejskie są świadome nadch. kryzys - od dziesięcioleci Europa jest bankrutem, tzn. nie wytwarza dóbr, które konsumuje. Ten dobrobyt jest podtrzymywany przez pracujących Azjatów - głównie Chińczyków. Jeśli oni odmówią, to czeka nas tragedia, bunt i na tę okol. musi być stw. aparat terroru - zlikw. armie UE, stworzona armia UE i zlikwidowane państwa narodowe. Ważną rolę odgrywa tu też masowa imigracja z Afryki i Bliskiego Wschodu. Więcej o tym i procesie deindustrializacji jest tu: historiasztuki.com.pl/strony/024-00-02-DEINDUSTRIALIZACJA.html , Manifest z Ventotene: historiasztuki.com.pl/strony/021-12-00-ANTYKULTURA-SYSTEM.html#1 , EUROKOMUNIZM: historiasztuki com pl/strony/021-11-00-ANTYKULTURA-EUROKOMUNIZM.html , GENDER: historiasztuki.com.pl/022-00-00-ANTROPOLOGIA.php#mag42 , NOWA WĘDRÓWKA LUDÓW: historiasztuki.com.pl/025-00-06-WEDROWKA-LUDOW.php
gość2019.07.17 22:11
pojechał tam gdzie wojna, zginął w wypadku samochodowym. tak po prostu? bo nas tam trzeba? co tam jest do obserwowania? niech amerykańskie satelity obserwują.
Irena2019.07.18 6:57
Do obserwowania jest m. in. to, gdzie są "zielone ludziki" i czy obie strony przestrzegają porozumień mińskich. Codziennie czytamy komunikaty o śmierci ukraińskich żołnierzy. Niech Bóg okaże miłosierdzie śp. Czesławowi Kąckiemu. R.I.P.