„Chcemy jasno podkreślić - nie wygasicie, Państwo, Polski i nie zagłodzicie Polaków” – napisali członkowie Klubów „Gazety Polskiej” w petycji przekazanej dziś przedstawicielom Komisji Europejskiej.

Pod hasłem „Nie wygasicie Polski” Kluby „Gazety Polskiej” protestowały dziś pod warszawską siedzibą Komisji Europejskiej. W ten sposób chcieli zwrócić uwagę na dramatyczne dla polskiej gospodarki konsekwencje postanowienia Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, który nakazał Polsce zaprzestać wydobycia węgla w kopalni Turów.

Przedstawicielom Komisji Europejskiej przekazano petycję, w której członkowie Klubów wyrażają sprzeciw wobec działań unijnych instytucji.

- „Decyzja oligarchii brukselskiej jest dla nas niezrozumiała, biorąc pod uwagę, że w tym regionie działa 9 podobnych kopalni węgla brunatnego na terenie Niemiec i Republiki Czeskiej. Decyzję TSUE odbieramy jako element wojny gospodarczej i nieuczciwej konkurencji, której bezpośrednimi ofiarami będą tysiące osób zatrudnionych i związanych z kopalną Turów”

- czytamy.

- „Nie niszczcie dorobku ostatnich dekad przez swoje ideologiczne zacietrzewienie. Nie zrywajcie więzów wspólnej Europy poprzez dbanie o doraźny interes ekonomiczny. Już dzisiaj doprowadziliście do sytuacji, że Polacy i Czesi w okolicach Bogatyni patrzą na siebie z niechęcią. Głodząc nasz kraj jednocześnie niszczycie wartości europejskie, które legły u podstaw Wspólnoty”

- dodano.

kak/niezależna.pl