Nie pokażą opery, bo… promuje „niezdrowe zachowanie” - zdjęcie
14.10.14, 20:54Nie pokażą opery, bo… promuje „niezdrowe zachowanie” (fot. sxc hu)

Nie pokażą opery, bo… promuje „niezdrowe zachowanie”

4

Opera „Carmen” nie zostanie ukazana w West Australia Opera z powodu – jak tłumaczą dyrektorzy – papierosów. Szefowie opery twierdzą, że utwór George’a Bizeta promuje niezdrowe zachowanie, czyli palenie. Australijski premier uznał komentując tę decyzję, że „polityczna poprawność zwariowała”.

Akcja opery „Carmen” rozgrywa się m.in. wokół fabryki papierosów. Jako, że West Australia Opera zawarła dwuletni kontrakt z rządową agencją promocji zdrowia – i być może to leży u źródeł decyzji jej dyrektorów.

„Dbamy o zdrowie i dobre samopoczucie naszych pracowników, wykonawców scenicznych i wszystkich miłośników opery w całej Australii Zachodniej, co oznacza promowanie przekazów prozdrowotnych i nie przedstawianie żadnych aktywności, które mogą promować zachowania niezdrowe” – powiedziała Carolyn Chard, dyrektor generalna West Australia Opera, cytowana przez „Guardiana”.

Premier Australii Tony Abbot uznał, że jest to przykład na wariactwo poprawności politycznej. „Nie zabronimy wystawiania ‘Makbeta’, bo promuje zabójstwa królów” – stwierdził

bjad/tvn24.pl

Komentarze (4):

anonim2014.10.14 21:44
Akcja powinna rozgrywać się wokół fabryki płatków kukurydzianych. Główni bohaterzy powinni w trakcie sztuki uprawiać jogging.
anonim2014.10.14 23:51
W ogóle większość oper niedługo przestanie być wystawiana przez pedalskie lobby dyrektorskie ponieważ są z gruntu jak nie seksistowskie to homofobiczne.
anonim2014.10.15 11:03
To zanaczy, że filmów z palącymi też nie będą pokazywać??? Ludzie, skąd się biorą tacy idioci??????
anonim2014.10.15 16:03
@AnitaF +++++++++++++++++++++++++ dla Ciebie.W ogole,lubie Cie,chociaz nie znam.A szkoda