'Nie ma powodów, by mówić o dymisji'. Gowin mocno w obronie Banasia - zdjęcie
26.09.19, 16:21Zdj. P. Tracz, KPRM, Flickr, domena publiczna CC0

'Nie ma powodów, by mówić o dymisji'. Gowin mocno w obronie Banasia

8

Zdaniem wicepremiera Jarosława Gowina, "nie ma żadnego powodu, żeby dzisiaj mówić o dymisji" prezesa Najwyższej Izby Kontroli, Mariana Banasia. 

Podczas konferencji prasowej w Sejmie minister nauki i szkolnictwa wyższego odniósł się do sprawy zarzutów pod adresem szefa NIK. 

"Poprzednik pana prezesa Banasia ma zarzuty prokuratorskie. Mimo to, nigdy nie wzywałem do dymisji prezesa Kwiatkowskiego, bo uważałem, że jest osobą zasługującą na to, żeby móc oczyścić swoje dobre imię. To samo mogę powtórzyć o prezesie Banasiu. Do tej pory nie ma ani żadnych zarzutów, ani nie ma dowodów, że naruszył prawo"-zauważył Gowin. Ponadto, jak wskazał polityk, Banaś "ma za sobą kilkudziesięcioletnią drogę służby państwu”. Wicepremier podkreślił, że wątpliwości pojawiające się w ostatnim czasie wokół prezesa NIK muszą zostać wyjaśnione. 

"Odpowiednie instytucje państwowe takie działania wyjaśniające prowadzą. Nie ma żadnego powodu, żeby dzisiaj mówić o dymisji pana prezesa Banasia"-podkreślił minister Gowin.

yenn/300Polityka, Fronda.pl

Komentarze (8):

anonim2019.09.27 7:07
Wielowieyska już go skazała, co z braciszkiem szefa Pani Sprawiedliwość?! Co z wyczynami własnych przodków? Nadludzie? Ponad prawem? Co z uwłaszczeniem się komunistów?
PrzechodziłZTragarzamiIWręczonoMuKamienicę2019.09.26 20:24
Kombatant-akowiec przechował zakopany karabin w piwnicy. Pewnego dnia wykopał go i odszukał Mariana Banasia. Z bagnetem przystawionym do powłok brzusznych Marian Banaś zgodził się przyjąć darowiznę kamienicy w Krakowie od kombatanta z karabinem. I tak, drogie dzieci, sutener Banaś został właścicielem kamienicy. Dobranoc.
krzysztof2019.09.26 19:55
gościu zajmij się szkolnictwem wyższym bo to twoja działka a tam syf kiła i mogiła przynosisz szkodę dla pis
Dam2019.09.26 18:21
Dopiero teraz odpowiednie instytucje państwowe zainteresowały się, kto mieszka w mieszkaniach należących do tak ważnej osoby, jaką jest prezes NIP? Nikt wcześniej nie zauważył, że mieszkanie u jednej z ważniejszych osób w państwie wynajmuje alfons który urządził sobie tam burdel i jest z właścicielem na "ty"? Czego jeszcze nasze służby nie wiedzą? Za PO było "państwo teoretyczne", teraz jest 'państwo z dykty"
Maria Blaszczyk2019.09.26 17:40
Pan Banaś w telewizji i w radio sam opowiedział nam o tym, jak łamał prawo. Pan Banaś, w końcu człowiek znający się na prawie podatkowym, wycyckał państwo na kupę kasy. Pan Banaś przyznaje, że czynsz był zaniżony, ale tak się umówił z wynajmującym – że kupi on od niego kamienicę i wtedy dopłaci mu różnicę. Zaniżenie zysku za wynajem kamienicy, tak by go odebrać przy transakcji sprzedaży, to oszustwo. Zwykły obywatel w takiej sytuacji miałby poważne problemy. Nie mówiąc już o tym, że "porządni obywatele", nawet tacy, co czasem zaniżą jakiś podatek, na ogół nie bywają na "ty" z gangsterami parającymi się sutenerstwem... Ja np. żadnego nie znam nawet.
rozbawiony2019.09.26 17:32
Dzień bez wlażenia w d ,,,,psycholowi to dzień stracony?
Polak Ateista Durny Gej2019.09.26 17:14
Panie Gowin, niech pan zaraz po wyborach zajmie się szkołami wyższymi i śmierdzącym lewactwem, które uczelnie wyższe opanowały. Niech pan zostawi Banasia w spokoju, bo jeżli jest niewinny to sam się obroni !
JONASIK2019.09.26 17:13
130 lat temu poznałem żołnierza AK, z którym się zaprzyjaźniłem jeszcze w latach 80. W 2007 roku w umowie dożywocia przekazał mi swoją starą kamienicę rodzinną, którą ja wyremontowałem na przybytek dla zmęczonych pielgrzymów ... na godziny. Zawierzyłem moje dzieło Bogu, więc jako Jego własność nie wpisałem jej do zeznania majątkowego. W kamienicy pojawiały się zresztą tylko same anioły ze złotymi łańcuchami na karkach. Amen.