08.07.19, 18:10

NIE dla homoadopcji!!! Będą zmiany w prawie?

To koniec marzeń środowisk LGBT i niektórych polityków opozycji totalnej o adopcji dzieci przez pary homoseksualne? Jak poinformował „Nasz Dziennik” - ministerstwo sprawiedliwości szykuje ważne zmiany!

Ministerstwo, jak informuje „Nasz Dziennik”:

[…] rozważa wprowadzenie rozwiązań prawnych, które uniemożliwią adopcję dzieci przez pary homoseksualne”.

W tym kontekście warto przypomnieć wypowiedź wiceprezydenta Warszawy Pawła Rabieja, który w maju w rozmowie z „Dziennikiem Gazetą Prawną” powiedział:

Najpierw przyzwyczajmy ludzi, że związki partnerskie to nie jest samo zło, że nie niszczą tkanki społecznej i polskiej rodziny. Potem łatwiej będzie o kolejne kroki, o równość małżeńską z adopcją”.

Podkreślał oczywiście, że sam jest zwolennikiem małżeństw homoseksualnych. Rozwiązanie to nazwał… bardzo konserwatywnym.

Tymczasem wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski poinformował w rozmowie z „ND”, że jego zdaniem należy dokonać zmiany ustawy „[…] o aktach stanu cywilnego w taki sposób, żeby wyraźnie wyłączyć tego typu możliwość, czyli dokonywania transkrypcji zagranicznych aktów stanu cywilnego sprzecznych z podstawowymi zasadami polskiego porządku prawnego”.

Dodał, odnosząc się do jednego z przypadków takiej transkrypcji, że jeśli sądy takiej klauzuli nie rozumieją, konieczne będzie wyraźne zaznaczenie w przepisach, że jest to niedopuszczalne.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze

M.2019.07.8 21:42
Ale moment, ponoc wg PiSu i frondowskich szczekaczy adopcja dzieci oraz malzeñstwa homo sa sprzeczne z Konstytucja . Czyli klamiecie celowo i wiecie, ze nie macie racji i ze obecna Konstytucja nie zabrania zwiazkow partnerskich, itp? Czy jestescie wtórnymi analfabetami i nie umiecie czytac Art. 18 ze zrozumieniem?
Cool2019.07.9 17:47
Konstytucja mówi wyraźnie o małżeństwie jako zwiazku kobiety i mężczyzny! Macie problem z określeniem własnej osobowości, seksualności. przynaleznosci kulturowej itp itd ... a silicie się na interpretacje prawa!... :-))
Maria Blaszczyk2019.07.9 18:24
Nie, chyba nie przeczytałeś tej Konstytucji. Mówi tylko, że takie małżeństwa "znajdują się pod ochroną i opieką Rzeczypospolitej Polskiej". To zróbmy małżeństwa nie znajdujące się pod ochroną i opieką Rzeczypospolitej Polskiej, tylko po prostu sankcjonujące istniejący stan rzeczy. Ja np. wyszłam za mąż za granicą. Rzeczpospolita Polska nie chroni mojego małżeństwa. Nic jej w ogóle do niego. Jak zechcę się rozwieść - Rzeczpospolita Polska nie będzie miała nic do gadania. Nie daje mi też ulg podatkowych ani nic w tym rodzaju. A jednak - uznaje je za istniejące. Mój maż, za okazaniem dowodu ślubu, będzie mógł odebrać moje zwłoki z polskiej kostnicy. Moje i jego dzieci mają uregulowaną sytuację prawną. Itd. Czyli możliwe są małżeństwa nie wypełniające tych kryteriów.
Marta2019.07.8 20:24
Przecież w Polsce nie ma adopcji przez pary homoseksualne, a mszczenie się na obywatelstwu dziecka które już jest urodzone, jest podłe nawet jak na pis
Wojtek Polak 2019.07.8 20:05
zboki mogą sobie lale dmuchane adoptować a nie dzieci!STOP z propagowaniem zboczeń w przestrzeni publicznej. STOP dla zlotów PARODI RÓWNOŚCI.
Polak Ateista Dumny Gej2019.07.8 20:11
Jeżeli na myśl o dzieciach pierwsze skojarzenie masz z posuwaniem tzn, że nigdy nie powinieneś mieć możliwości wychowywania dzieci.
Iza2019.07.8 19:45
Gdyby ten rząd walczył tak z przemocą w rodzinie, jak z wyimaginowanym wrogiem LGBT to może nie było zakatowanych niemowląt?
hmm2019.07.8 19:35
Szukam osób chętnych do jednorazowego postu o chlebie i wodzie w intencji Prymasa o potrzebne łaski, światło i dary Ducha Świętego w posłudze kapłańskiej. Czy może chciałby się ktoś przyłączyć? :) Bardzo proszę. Jeśli by się ktoś zdecydował to proszę o kontakt: [email protected]
Polak Ateista Dumny Gej2019.07.8 19:23
Wg. badania prof. Izdebskiego ponad 50 tys polskich rodzin to rodziny jednopłciowe.
marek2019.07.8 19:15
Brawo! Czekamy z niecierpliwością.
Maria Blaszczyk2019.07.9 15:31
Aż tak zależy Wam na dowaleniu osobom LGBT, że gotowi jesteście na krzywdę ich dzieci? Gratuluje.
Cool2019.07.9 15:50
Jak ty pieprzysz od rzeczy!
Maria Blaszczyk2019.07.9 18:19
??? Niby w którym miejscu? Prawo, które nie pozwala na uregulowanie sytuacji prawnej tysięcy dzieci, działa na ich szkodę.
Cogito ergo sum2019.07.8 18:54
U podstaw przekonania, że związki homoseksualne mogą adoptować dzieci bez uszczerbku dla ich psychiki leży teza, że nie ma różnicy między mężczyzną a kobietą. Ich role biologiczne i społeczne są iluzją. To oczywiście obłęd. Ten obłęd jest przyjęty przez bananową inteligencję z dużych miast. Ale jeżeli tak to nie ma różnicy między kobietą a krową. Obie przecież dają mleko swoim dzieciom. I to jest bliższe "prawdy", niż to, że nie ma różnicy między kobietą a mężczyzną i mężczyzna może zastąpić matkę. Ale mleka nie da dziecku z cyca. Niezłe jaja. Prawda
Cogito ergo sum2019.07.8 18:56
W takim razie drogi katolu, powinno się odebrać dzieci samotnym rodzicom. No i domy dziecka to też nie prawidłowa rodzina. Więc co proponujesz, kula w łeb takiemu dziecku i do rowu? W końcu katolom zależy tylko na tym by kobiety rodziły, co potem to już problem dziecka.
Cogito ergo sum2019.07.8 19:30
Kościół prowadzi wiele domów dziecka i nie daje w łeb. Te domy dziecka powstały jako odpowiedź na patologię społeczną czyli brak rodziców. Homoseksualiści to tylko pogłębienie problemu. Domy dziecka istnieją kilkaset lat
Maria Blaszczyk2019.07.9 15:29
Tylko że dziecko w domu dziecka nie rozwija się prawidłowo. Dziecko w statystycznej rodzinie jednopłciowej - jak najbardziej. A jeszcze na deserek kilka wspomnieć osób wychowywanych w katolickich sierocińcach: Eva - z raportu sędziego Ryana: „Jeśli w Rosminians (jeden z kościelnych sierocińców) jakieś dziecko zsiusiało się w nocy w łóżko, to miało polewaną pościel i swoje ubrania moczem przez kilka miesięcy. Moczem innych dzieci, który w tym celu gromadziły zakonnice. Kiedy ktoś moczył się w nocy, otrzymywał straszne kary. Raz, gdy to mi się przydarzyło, zostałam przywiązana linami do haków na suficie. Wisiałam do góry nogami. Siostra powiedziała, że muszę się wysuszyć. Jak bielizna. Nie wiem, ile czasu tak wisiałam.... Kwadrans albo kilka godzin. Zemdlałam, więc nie wiem. Bywało jeszcze gorzej. Kilka razy (a pamiętam co najmniej dwa takie wydarzenia) kazano nam za karę zjeść po kawałku własnych odchodów”. Albo: "Podczas trzeciej fazy przesłuchania siostra Helena O’Donoghue przyznała, że na porządku dziennym było nieprzyzwoite dotykanie, masturbowanie a nawet gwałcenie dziewczynek rękoma i różnymi narzędziami. Potwierdziła też, że dzieci były wypożyczane osobom z zewnątrz ośrodka opiekuńczego, w tym księżom. Wyznaczone zakonnice zajmowały się stręczycielstwem co atrakcyjniejszych dziewcząt, na czym zakon nieźle zarabiał. W procederze udostępniania dzieci brał udział nawet szkolny woźny, który otrzymywał zapłatę w postaci... ich usług seksualnych." Czy też, to nasza Kora: "Dzień po dniu, godzina po godzinie, minuta po minucie byłam poddawana takiej opresji, jakiej nie powinien być poddawany żaden człowiek, a zwłaszcza dziecko. Nikt mi nie udowodni, że dwóch kochających się gejów nie dałoby mi miłości, której tak mi brakowało. I akceptacji. I poczucia, że jestem wartościowym człowiekiem, na którym komuś zależy".
Cool2019.07.9 13:13
A twoim zdaniem droga cioto, domy dziecka to prawidłowa rodzina? ...
Maria Blaszczyk2019.07.9 15:36
A ile znasz matek adopcyjnych, bo mówimy tu o adopcji, które karmią piersią? Poza tym - zwracam Twoją uwagę, że w tym wypadku sporadycznie mówimy o niemowlętach. Na ogół chodzi o uregulowanie sytuacji dziecka, tak by stan prawny odpowiadał faktycznemu, czyli chodzi po prostu o adopcję przez partnera/partnerkę rodzica. Trzeba nic nie wiedzieć o adopcji - która przecież ma TYLKO JEDEN cel - a mianowicie dobro dziecka. I jest różnica między mężczyzną a kobietą. Ale kobiety też nie są wszystkie identyczne, ani mężczyźni. Róznice miedzy płciami są nie większe niż np. zupełnie oczywiste róznice między mną a panią Beatą Kempą.
Cogito ergo sum2019.07.8 18:46
SKORO TAK WAM NA SERDUSZKACH LEŻY LOS DZIECI, TO KIEDY PROGRAM ODBIERANIA DZIECI Z RODZIN PATOLOGICZNYCH, KIEDY PROGRAM POMOCY DLA DZIECI OFIAR PRZEMOCY DOMOWEJ, KIEDY PROGRAM TANICH PODRĘCZNIKÓW I ZNACZNIE LEPSZE FUNDUSZE DLA DOMÓW DZIECKA? Aha, nie ma? No jasne, bo to kosztuje. Lepiej straszyć LGBT.
edi2019.07.9 9:43
- WARA OD RODZIN - WARA OD NASZYCH DZIECI !!!!!!!!!!!!!!!! LGBT - TO NEO BOLSZEWICY a my Polacy mamy wprawę w TĘPIENIU BOLSZEWIZMU !!!!!!!!!!!!!!
andrzejhahn32019.07.8 18:43
nie dla zbrodniczego kosciola katolickiego STOP katolickiemu poganizmowi
Mniuchu2019.07.8 18:21
Dziś algorytm ustawiony jest na 1:5 Tzn że za każdą łapkę zieloną w krytyczny komentarz czerwona dostaje 5. Fronda uczniowie Stalina.
rozbawiony2019.07.8 18:18
Znowu jakiegoś bubla wyrzeżbia Natomiast Ziobro zapomina że geje i lesbijki moga mieć własne dzieci i nie musza nikogo adoptować
ASTOM2019.07.8 19:24
Otóż to właśnie! Niech sobie urodzą i uczą onanizmu już od kołyski!!!
Stop agresji na Frondzie!2019.07.9 8:52
Lepszy onanizm niż katolicyzm. Obniża napięcie, poprawia ciśnienie krwi, poprawia jakość nasienia. A katolicyzm? Generuje patologie; morderstwa, gwałty, pedofilia, oszustwa podatkowe, kradzieże publicznego mienia.