Nie dla darmowych biletów dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - zdjęcie
18.12.14, 22:16

Nie dla darmowych biletów dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

11

Na prywatnym profilu facebookowym  Michała Kondrata ukazało się następujące oświadczenie:

„W związku z trąceniem przeze mnie dzisiejszej Sesji Rady Warszawy "drażliwego" tematu, natychmiast ukazała się publikacja Stołecznej inernetowej Gazety Wyborczej, zawierająca nieprawdziwe informacje na mój temat. Prawdopodobnie jest to próba zrobienia ze mnie oszołoma wojującego z "powszechnie uznanymi autorytetem" jakim miałby być Jerzy Owsiak. W związku z powyższym skierowałem do redakcji list następującej treści:

„Szanowna Redakcjo,

W związku z publikacją artykułu zatytułowanego "Krucjata asystenta egzorcysty przeciw WOŚP Jerzego Owsiaka",

żądam natychmiastowego sprostowania nieprawdziwych informacji zawartych w artykule.

Po pierwsze nie jestem i nigdy nie byłem egzorcystą, a asystować egzorcyście przestałem w 2008 roku.

Jestem katolikiem, a w kościele katolickim osobom świeckim nie wolno pełnić posługi egzorcysty, dlatego określenie mnie przez Państwa egzorcystą uderza w moje dobre imię i narusza moje dobra osobiste. Stwierdzam też, iż nigdy nie byłem ministrantem, a Państwo nie po raz pierwszy podajecie tę nieprawdziwą informację.

Rozumiem, że nie jesteście Państwo zainteresowani moim dorobkiem zawodowym i bardziej Was interesuje moje hobby czy dawna posługa w Kościele, ale nie zmienia to faktu, że informacji nieprawdziwych po prostu nie wypada publikować.

W związku z powyższym żądam natychmiastowego sprostowania nieprawdziwych informacji.

Michał Kondrat
Radny m.st.Warszawy”

Radny tłumaczy dalszy przebieg sprawy:

„W odpowiedzi otrzymałem maila od z-cy redaktora naczelnego następującej treści:

Szanowny Panie,

Informuję, że sprostowaliśmy w podanym przez Pana artykule informacje, które wskazał Pan jako nieprawdziwe.

Przepraszamy

Wojciech Tymowski, z-ca redaktora naczelnego "Gazety Stołecznej".

Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że w swojej wypowiedzi nikogo nie atakowałem, jedynie odniosłem się do faktów. Zwróciłem m.in. uwagę, że w wyniku niejasnych transakcji finansowych pomiędzy WOŚP a podmiotami, należącymi do Jurka Owsiaka, tj. spółki "Złoty Melon" sp. z o.o., a także "Mrówka Cała" - jednoosobowej działalności gospodarczej prowadzonej przez p. Lidię Niedźwiedzką-Owsiak, a także w związku z tym, że "Złoty Melon" i "WOŚP" odmówiły doręczenia ksiąg rachunkowych na Zarządzenie Sądu, zdecydowałem się zagłosować przeciwko uchwale zwalniającej z opłat komunikacyjnych wolontariuszy WOŚP podczas zbiórki pieniędzy. Nadal podtrzymuje swoje stanowisko w tej sprawie, mimo, że na 60 radnych Warszawy oprócz mnie tylko jeden radny(a) jeszcze głosował(a) przeciwko tej uchwale.”

Jednak taktyka Gazety Wyborczej jest przemyślana. Nadane w internecie zmanipulowane wiadomości mają pojawić się przed milionem oczu, a do sprostowań mało kto sięga. Ich taktyka: rzucajmy, może coś się przyczepi!

MP/facebook.com/kondratm

Komentarze (11):

anonim2014.12.18 22:36
Popieram Pana. Napisane jest: >> Każdy bowiem, kto się dopuszcza nieprawości, nienawidzi światła i nie zbliża się do światła, aby nie potępiono jego uczynków. Kto spełnia wymagania prawdy, zbliża się do światła, aby się okazało, że jego uczynki są dokonane w Bogu. << J 3, 20-21 Owsiak jednak prześwietlenia najwyraźniej się boi.
anonim2014.12.18 22:59
Nic nowego, że twowish czegoś nie rozumie, bo on nigdy niczego nie rozumie i ...nie zrozumie - taka natura lewych.
anonim2014.12.18 23:04
Szatańska manipulacja uczuciami ludzi ,w celu zniszczenia młodzieży.
anonim2014.12.18 23:53
Sąd zarządził aby Owsiak udostępnił księgi rachunkowe jednakże Owsiak tego nie uczynił. To tak w Polsce można? Olać to czego życzy sobie Sąd bez względu na to czy zgadzamy się nakazem sądu czy też nie? Dość dziwne podejście. Do Urzędu Skarbowego też się nie stawia jak wzywają go na dywanik? też stosuje podobne uniki? Zachowanie Owsiaka wskazuje na to że MA COŚ NA SUMIENIU....tylko że on dorabia się kosztem naiwnych Polaków. No chyba każdy ofiarodawca ma prawo wiedzieć (nie tylko sąd) gdzie przekazywane są jego pieniądze. Kondrat bardzo dobrze zrobił że nie opowiedział się za kolejnymi przywilejami (gratisowe podróże dla wolontariuszy) dla działalności gospodarczej Owsiaka. Z jednej strony sadza się za kratki gliwickiego radnego bo zapomniał zapłacić mandatu za jazdę na rowerze w szerokim tunelu a z drugiej sąd nie poczynia żadnych kroków wobec biznesmena który nie dostarcza ksiąg rachunkowych do wglądu. Jaka jest powaga wykroczenia radnego z Gliwic a jaka biznesmena z Warszawy?
anonim2014.12.19 2:54
Czego Owsiak się boi ?
anonim2014.12.19 5:59
"Owsiak uczy bezinteresowności i wspólnego działania"; gdzie jest słoik z pieniędzmi? W ZŁOTYM MELONIE! "Owsiaka nienawidzicie za to, że jest inny niż wy.;" sąd jasno określił w czym jest inny niż MY!!! Machloje finansowe. "Gdyby księgi ujawnił - i tak byście się do czegoś przyczepili"; ale nie ujawnił! "Młodzi niech się bzykają"..."Róbta co chceta"..... ......
anonim2014.12.19 6:55
No! kolejna typowa rzecz dla lewych - jak na lewego przystało twowish przypisuje cechy swojego środowiska Sebastosowi Bo przecież każdy (poza lemingami) wie, że określenia powtarzane są przez twowisha za jego kolejnymi guru, a są to sformulowania takie jak: "bydłem są" i "bydło" - określenie wynalezione przez Bydłoszewskiego, lewego towarzysza twowisha z PO - i było skierowane do kombatantów z AK i wyborców PiS-u "zajeb*** trzeba ich!" - wynalazek kolejengo towarzysza twowisha, niejakiego Radka Sikorskiego, który chciał (chce?) właśnie "zajeb***" PiS Komisją Macierewicza "nie katolicy to, oznacza to, że *uje!" - to z kolei twowish powtarza za Palikmiotem.. I co towarzyszu twowish? Nic samodzielnie wymyślicie? Tylko powtarzacie po waszych mistrzach nienawiści i ...przypisujecie prawej stronie i na co liczycie twowish? Na słabą pamięć ludzi? czy może że są tak mało rozgarnięci jak wasze lewe lemingi i uwierzą, gdy przypiszecie swoją nienawiść prawej stronie?
anonim2014.12.19 10:26
@kszychu Rozumiesz różnicę pomiędzy asystentem egzorcysty a egzorcystą? Najwyraźniej wcale. Asystent zabezpiecza osobę opętaną przed zrobieniem sobie samej krzywdy, lub raczej przed zrobieniem jej krzywdy przez złego ducha i modli się o opiekę i osłonę dla egzorcysty. Egzorcysta to kapłan, którego posługa jest zatwierdzona przez biskupa danego miejsca i to ten kapłan odmawia Egzorcyzm Uroczysty, który jest sakramentalium nie sakramentem. Osoba asystująca nie jest osobą której asystuje. To jest kłamstwem, więc p. Marek Kondrat ma 100% racji.
anonim2014.12.19 11:30
Mojej obecnie 16-letniej córce od zawsze zabraniałam udziału w tej narodowej hucpie.Historia a MatkąKurką tylko potwierdziła moją intuicję.
anonim2014.12.19 16:26
"co za oszołom? ktoz inny niz nie on chwalił sie publicznie, ze byl kiedys asystentem (sic!) egzorcysty? " Był asystentem ,ale nie egzorcystą. Różnica kolosalna.Może domaga się prawdy.Taki oszołom. Można by było też napisać ,że został kardynałem i brał udział w konklawe ,jak według GW był ministrantem ,chociaż nie był. I trudno powiedzieć czy redakcja składa się z głupków czy robi to specjalnie?
anonim2014.12.19 17:48
"Cóż, ateiści mogą nie odróżniać egzorcysty od asystenta egzorcysty." Ateiści mają bardzo dużo zawsze do powiedzenia w sprawach Kościoła ,choć mogą nic w tych sprawach nie odróżniać. Wniosek albo niech nie piszą albo naucza się odróżniać.