Neopogaństwo atakuje chrześcijańskie symbole i kościoły - zdjęcie
17.06.20, 15:10Fot. via: Wikipedia - domena publiczna

Neopogaństwo atakuje chrześcijańskie symbole i kościoły

15

Pogaństwo zdaje się wracać do Devon w Anglii – stwierdza Joseph Shaw w swoim blogu na portalu „Life Site News”. Przykładem tego jest wandalizm, z jakim spotkał się pomnik św. Bonifacego, męczennika z VIII wieku, który nawracał Germanów i zginął we Fryzji w roku 745. Znajdujący się w miasteczku Crediton pomnik został oszpecony namalowanymi sprayem hasłami „Bóg umarł”, „Pogańska sprawiedliwość” oraz satanistycznym symbolem pentagramu.

„Miejscowa gazeta opisuje napastników jako anarchistów, co może być słusznym określeniem, ale wydaje się, że zamiarem jest odwrócenie uwagi od głównego punktu: że ten wandalizm nie ma nic wspólnego z zamieszkami w Stanach Zjednoczonych czy w Londynie, ale jest przejawem miejscowej antychrześcijańskiej nienawiści” – pisze Shaw.

Autor zwraca uwagę na fakt, że południowo-zachodnia Anglia jest skupiskiem neopogaństwa, którego głównym centrum wydaje się być Glastonbury – na północny wschód od Crediton, gdzie zdewastowano pomnik św. Bonifacego. To neopogaństwo w swojej bardziej wojowniczej odmianie według autora jest „osobliwą kombinacją (...) ateizmu, pogaństwa i satanizmu”.

Ci neopoganie nie są „marzycielskimi miłośnikami natury”, ale „żywią oni często głęboką antypatię do chrześcijaństwa”, z czego zdają sobie doskonale sprawę katolicy w tej części Anglii. Choć ataki na symbole chrześcijańskie, „a nade wszystko katolickie” nie są niczym nowym, to świeckie media nie mówią o tym, „iż chrześcijanie są celem długotrwałej, jeśli nawet utrzymywanej na niskim poziomie, kampanii fizycznej i duchowej przemocy: kradzieży, wandalizmu i świętokradztwa”.

Shaw podkreśla, że system politycznej poprawności, w którym chrześcijanie są traktowani „jako agresorzy, nie ofiary”, sprawia, że takie ataki nie spotykają się z wystarczającą uwagą. Nawet jeśli dotyczą one mniejszości etnicznych, co może sprawić, że ich wołanie o pomoc, spotka się z lekceważeniem, bo przeczy przyjmowanej wizji świata. Jak stwierdza autor: „Zastanawiam się, czy kiedykolwiek był czas w historii, kiedy ideologia tak skutecznie zniekształcała to, o czym się donosi, mówi i uważa za ważne”.

Skutkuje to odwracaniem głowy przez media i władze, kiedy „zły typ ofiar jest atakowany przez zły typ przestępców”. Niestety dotyczy to także prześladowania chrześcijan np. w byłych brytyjskich koloniach i milczenia nie tylko duchownych Kościoła anglikańskiego, ale także hierarchów katolickich.

 

jjf/LifeSiteNews.com

Komentarze (15):

masło2020.06.17 22:54
zaczynam przyznawać rację Zachodowi, że ściga wszystkie religie...mam dość katolickiego terroru, żydowskiego i arabskiego, każdego...Bóg dobry nie jest, nie karmi głodnych, nie ratuje umierających itd, w świecie zwierząt ciągle jest krew...żadnych dobrych cech nie ma, nawet jeżeli by istniał...a umieranie to może być dziki sen, szalona wyobraźnia...poza tym jest reguła, że kto dzieli świat na czarno biały ten psychol...bóg-demon...ta sama chora reguła
Szybka Randka sex2020.06.17 19:05
Szukam miłego i kulturalnego faceta na miłe spotkania lub stały związek. Mam na imię Lena lat 25, wzrost 169cm, -- -- -- -- -- --- --- -- -- -- Moje kontakt do mnie telefon tu - http://lexlale.eu Znajdź mnie po niku: Lenka25x napisz do mnie spotkajmy się!
rodzimowierca2020.06.17 17:48
I bardzo dobrze, tak trzeba robić
Reytan2020.06.17 18:12
To won slowianska moczymordo za Ural,do siebie. Bo my Polacy jestesmy Kosciolem Lacinskim.
darek2020.06.17 16:43
Marksiści z nwo robią swoje dziel i rządź
smutny koniec lesia2020.06.17 15:33
Męczy go insomnia, desperacja-depresja, może to tragiczny brak skutecznych lekarstw. Niech "żywot" tego zdesperowanego spuchniętego żydka będzie ostrzeżeniem dla tych kilku z was jeszcze jakoś funkcjonujących. Byłeś/ łaś skoorvysynem/ koorvą całe swoje podłe życie - masz podła końcówkę. Przyznaje, że prawdziwym sadyzmem przyglądam się różnym obojętnym, stachom, izydorom-albertom, maryskom, agnieszkom, itp., jak się bezsilnie miotają - i nic nie mogą zrobić. NIC!
Bulli2020.06.17 15:28
Proste pytanie, co było przed chrześcijaństwem Anglii? Nie ma przymusu być chrześcijaninem, czy tzw neopoganinem? Początki chrześcijaństwa na Wyspach czy innych rejonach Europy nie zaczeły się od wielkiej miłości tylko od walki, stosami i etc.
Wojtek Polak2020.06.17 16:31
od walki lewactwa {bolszewicka zwyrodniała zamordystyczna hołota} z kulturą i stosami ich bolszewickiej bredni.
Reytan2020.06.17 18:11
Smierdzacy komuchu pochwalasz niszczenie kosciolow,a wiec na stos,ty czerwony moczymordo.
katolicka kretynizacja polski2020.06.17 15:25
chrześcijańskimi symbolami i kościołami zasryana jest cała polska!
Wojtek Polak2020.06.17 16:26
zasrany to jesteś ty sam żałosny pederasto-pedofilu!
fakaliowy rafalek2020.06.17 16:35
zrobil cie ojciec miekim i wyprodukowal kretyna !!! smierdzisz czosnkiem i fekaliami rafalka komunistyczny pomiocie..
Drapinski2020.06.17 19:41
To wyjedz z Polski !
alek2020.06.17 23:33
Pogotowie psychiatryczne już jedzie.
fakaliowy rafalek2020.06.17 15:21
wypalac poganstwo goracym zelazem jak mawial rafalek trzaskowski