25.09.19, 12:05Fot. via Pixabay, CC 0

Neckermann Polska upada. Porażające doniesienia: Polscy turyści są wyrzucani z hoteli

Jak już dzisiaj informowaliśmy, Neckermann Polska złożył do urzędu marszałkowskiego woj. mazowieckiego oświadczenie o niewypłacalności. W najbliższych dniach zarząd spółki złoży wniosek o ogłoszenie upadłości. W związku z tymi wydarzeniami, zza granicy docierają do nas porażające informacje na temat losu polskich turystów.

Turyści są wyrzucani z hoteli lub przebywają w areszcie hotelowym - nie mogą wychodzić z na zewnątrz”

- powiedziała dziś Izabela Stelmańska, zastępca dyrektora Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego woj. Mazowieckiego.

W trakcie konferencji prasowej podkreślała, że przedsiębiorcy będą próbowali odzyskać swoje środki. Informowała również:

[…] możemy opłacić koszty pobytu tych turystów od teraz do końca pobytu. Ale nie jesteśmy w stanie i nie możemy regulować płatności zaległych z gwarancji ubezpieczeniowej”.

Stelmańska przyznała, że obecnie najgorsza sytuacja ma miejsce w Tunezji, Turcji oraz na Majorce. To tam mają zostać skierowane główne siły.

Zaapelowała również o to, aby wszystkie przebywające poza granicami rodziny, które potrzebują pomocy, kontaktowały się z Urzędem Marszałkowskim poprzez stronę internetową www.mazovia.pl lub całodobowe call-center udostępnione przez ubezpieczyciela Allianz Polska.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze

zmiecz2019.09.26 0:41
Ja sie dziwie, ze ktos mogl korzystac z tej agencji. Przeczytajcie jeszcze raz jej nazwe. Nie wzbudza zaufania.
BiegunkaProrocza2019.09.26 0:22
A mogli pojechać do Lichenia... są tam bardzo przytulne klozety z uroczą obsługą. Polecam wszystkim, można się tam pięknie wykasztanić, tak po swojsku, po polsku...
cudze chwalicie, swego nie znacie 2019.09.25 15:52
A ja wraz z rodziną, byłem w ubiegły weekend na Podkarpaciu. Spędziliśmy 2 dni w Polańczyku, później zwiedziliśmy piękny Przemyśl, uroczy Łańcut, Rzeszów, a wydałem około 1300 zł (łącznie z paliwem) i jestem zadowolony o stokroć bardziej niż po 6 dniach w Tunezji, gdzie byłem ze 3 lata temu. To samo w lecie, polskie morze i Mazury, gdzie indziej więcej nie jeżdżę bo się już o rodzinę zagranicą boję
anonim2019.09.25 12:31
Czy gdy rok temu upadało Millenium Travel (100% polskiego kapitału) i gdy Polaków również wyrzucano z hoteli, to Frondel również pochylał się z troską? #jacieniemoge