NATO chce zwiększyć finansowanie grup bojowych Sojuszu w pobliżu granicy z Rosją - zdjęcie
16.02.21, 16:50fot. yt/natonews

NATO chce zwiększyć finansowanie grup bojowych Sojuszu w pobliżu granicy z Rosją

11

Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg podczas wideokonferencji z ministrami obrony NATO w dniach 17-18 lutego zaproponuje ministrom obrony NATO zwiększenie finansowania działań wojskowych na wschodnich granicach Sojuszu, informuje Europejska Prawda.

- Zamierzam zaproponować zwiększenie finansowania naszych podstawowych działań w zakresie powstrzymywania i obrony. Wesprze to rozmieszczenie sił sojuszniczych w naszych grupach bojowych na wschodniej flance sojuszu, rozmieszczenie sił powietrznych, rozmieszczenie sił morskich i przeprowadzenie ćwiczeń – powiedział Jens Stoltenberg, Sekretarz Generalny NATO.

Dodał, że konieczne jest również wzmocnienie szkoleń i budowanie zdolności w sąsiednich krajach partnerskich.

- Zaproponuję również wzmocnienie szkoleń i budowanie zdolności w sąsiednich krajach partnerskich, ponieważ zapobieganie jest lepsze niż interwencja – powiedział Stoltenberg.

- Musimy również przyjąć bardziej globalne podejście do rozwiązywania problemów globalnych. Chiny i Rosja znajdują się na czele autorytarnego sprzeciwu wobec międzynarodowego porządku opartego na regułach.

Dlatego musimy Musimy rozszerzyć nasz dialog polityczny i praktyczną współpracę z partnerami o podobnych poglądach, aby promować nasze wartości i chronić nasze interesy – podkreślił sekretarz generalny NATO.

Przypomnijmy, NATO stworzyło cztery grupy bojowe liczące po 1000 osób na Litwie, Łotwie, Estonii i Polsce, w skład których wchodzą personel wojskowy z różnych krajów Sojuszu.

Podczas szczytu NATO 2021 rozważona zostanie kwestia powrotu do „polityki otwartych drzwi”, w tym kwestia dołączenia Gruzji do Planu Działania na Rzecz Członkostwa w NATO. Oprócz tego, w bieżącym roku na terytorium Ukrainy odbędzie się osiem typów ćwiczeń międzynarodowych z personelem wojskowym z krajów NATO.


mp/jagiellonia.org

Komentarze (11):

MMM2021.02.16 18:54
Moskwa dała ostatnio wiele powodów do niepokoju w Europie środkowej , to zupełnie oczywiste ! Agresja na sąsiednią Ukrainę tylko jest podsumowaniem agresywnych rządów na Kremlu . Rosja rozumie tylko argument siły więc zwiększenie sił NATO w naszym rejonie jest bardzo uzasadnione i racjonalne . Dzięki za te działania !
kgb2021.02.16 18:05
to będziecie polskie goje mieli na kogo robić w pocie czoła
Tak mordowali zwierzchnicy TVN2021.02.16 17:10
https://www.youtube.com/watch?v=7jn_iZC7IUY
Dziennikarz TVN2021.02.16 17:38
Nasza tv chce powrotu tych czasów... Wtedy nie będzie podatków.
Anonim2021.02.16 17:07
W Polsce grupa bojowa licząca 1000 żołnierzy i chroniąca wsch flankę przed ruskimi to mniej więcej tyle samo co ilość policjantów chroniąca komitet swirusek z Lempart na czele a i tak nie dali rady.
Taka prawda2021.02.16 17:03
Nato nie jest wspólnotą tylko banda na smyczy usa a ci znów sa na smyczy żydowskich bankierów i zlodzieji morderców polityków
katolicka deratyzacja Polski2021.02.17 10:57
Wnioskuje z tego,ze Konfederacja jest na smyczy Rosji i Izraela.
chłopka2021.02.16 17:00
I znów muszę się pośmiać . Śmiech to zdrowie . Polska ma dopłacić ? Można i tak wyciągnąć pieniądze z kieszeni Polaków . Nie wiem czy jeszcze coś zostało po trzydziestoletnich wypływach na Zachód i Północ . A z Północy na Południowy Wschód .
Halo jestem chłopka Alojzy Cedzidło2021.02.16 17:09
, ale niezupełnie bo jestem też: Figo Fago a tak naprawdę to męska tylko z nazwy , pisda . Wycieram doopy Polskim Panom , ale mam ambicje . Ogólnie mówiąc to jestem głupia pisda zza Buga , dosłownie i w przenośni i nienawidzę Polskich Panów . Wprowadzają mnie w kompleksy . Tutaj się podpisuje różnie , bo jak wspomniałam , jestem głupia pisda zza Buga , ale lubię "politykować , "filozofować " , a jaka ja dobra z "teologii ...? Te moje podkreślanie "słowiańszczyzny " na jedno wskazuje , że tylko jestem głupia , zakompleksiona , męska tylko z nazwy , pisda . Ale lubię spacje pomiędzy półdoopkami
Skrzypek na dachu2021.02.16 16:57
Brawo NATO .
B 522021.02.16 16:54
Właściwy krok !