Nasze władze trzeba ekskomunikować. Po nazwiskach! - zdjęcie
20.04.15, 14:55

Nasze władze trzeba ekskomunikować. Po nazwiskach!

19

Tydzień czy dwa temu Jarosław Kaczyński komentując dotychczasową kampanię prezydencką zauważył, że Andrzej Duda podoba się Polakom. Ma tylko jedną „wadę”: jest kandydatem Prawa i Sprawiedliwości.

Można podejść do tego żartobliwie, jednak w istocie rzecz jest śmiertelnie poważna. Jest bowiem dokładnie tak, jak mówi Kaczyński: Polacy chętniej wybierają Bronisława Komorowskiego tylko dlatego, że boją się PiS.

To samo wynika z najnowszego sondażu w sprawie wyborów parlamentarnych przeprowadzonego przez TNS. 35 proc. ankietowanych gotowych jest poprzeć Platformę, 30 proc. – Prawo i Sprawiedliwość. Jednak aż 18 proc. badanych wciąż nie wie, na kogo zagłosuje.

 Wydaje się, że grupa ta ma w zasadzie dość rządów Platformy – uwierzyła jednak w od lat szerzone przez liberalne media kłamstwa, według których rządy PiS to byłaby katastrofa, rządy oszołomów, może nawet – wojna z Rosją.

Dlatego nie wie, na kogo zagłosować – a gdy przyjdzie co do czego, może w obliczu wydumanego „braku alternatywy” znowu poprzeć Platformę. A przecież to często ludzie, którym nie jest bynajmniej po drodze z liberalizmem, kłamliwie i cynicznie wprowadzanym w Polsce. Tyle, że cała rzesza wyborców Platformy w ogóle nie wie, że ich partia jest liberalna.

Można tu mieć – wydaje się, że naprawdę uzasadniony – żal do polskiego episkopatu. Bo choć w obliczu toczącej się wojny przeciwko cywilizacji chrześcijańskiej zabiera głos często, wyraźnie i jasno, to niestety – ciągle za mało odważnie.

To świetnie, że pojawia się pismo, w których episkopat grozi ekskomuniką wszystkim, którzy poprą in vitro. Szkoda tylko, że Polacy nigdy się o tym nie dowiedzą, bo takie dość miałkie postawienie sprawy nie przebije się do powszechnej świadomości. Kto będzie więc ekskomunikowany? Bronisław Komorowski, Ewa Kopacz? Tak – ale tego już nikt głośno nie powie.

Szkoda – bo jeśli Polska będzie miała władze, które w większości same postawiły się poza Kościołem, to będzie to rzeczą z punktu widzenia naszej tradycji po prostu przerażającą. I byłoby naprawdę dobrze, gdyby wszyscy Polacy, dla których polskość coś znaczy – a jest ich trochę – wyraźnie o tym usłyszeli.

Niestety, największe media są w Polsce w rękach liberałów. Dzisiaj tylko i wyłącznie Kościół dysponuje zapleczem, dzięki któremu mógłby wyraźnie obwieścić wszystkim prawie Polakom: Platforma Obywatelska wykonuje diabelską robotę, odwodzi nas od wiary, niszczy naszą tożsamość, jest wroga Jezusowi Chrystusowi.

Tego jednak nikt nie usłyszy. Zamiast tego słyszy się tylko: Kaczyński to oszołom, jeśli wygra – wojna, wojna!... Tymczasem prawdziwa trwa już teraz. To wojna z Bogiem, w której stawką jest coś więcej niż nasze życie doczesne. Niestety, brakuje ludzi, brakuje duchownych, którzy powiedzą z odwagą jasno i wyraźnie, kto tę wojnę przeciwko naszemu Panu prowadzi. Jeśli tego nie zrobią, przegramy, podając Polskę na tacy wrogim Bogu reformatorom i niszczycielom katolickiej Tradycji. To nie są żarty - to sprawy więcej niż śmiertelnie poważne. A muru, którym otoczyli Prawo i Sprawiedliwość liberałowie, nie uda się zburzyć samym świeckim. 

Paweł Chmielewski

Komentarze (19):

anonim2015.04.20 15:24
No,nie wiem czy taka ekskomunika wpłynęłaby istotnie na wynik wyborów,czy nie przyniosłaby skutku wręcz odwrotnego ?Stosunek rządzących elit do wiary jest bowiem także pewną emanacją "letniego" podejścia do niej większości polskich katolików.Im naprawdę nie przeszkadza rządowy program "in vitro" i nie przeżywają w związku z nim rozterek sumienia.Natomiast ekskomunikę potraktowaliby najprawdopodobniej jako średniowieczną aberrację,próbę klerykalizacji życia publicznego.Tak już zostali wytresowani w przekonaniu,że sprawy wiary i etyki należy oddzielać od polityki,która jest tylko walką o władzę i grą brudnych interesów.Zatem jedynym sposobem przekonania ich jest czysty rachunek strat jakie ponoszą w związku z kontynuowaniem obecnych rządów.Jeśli tego nie zrozumieją,to będą one kontynuowane.
anonim2015.04.20 15:28
Panie Pawle - problem w tym ze episkopat chce ekskomunikować za inVitro zwykłego kowalskiego - czyli barana przechodzącego do strzyżenia, natomiast już głosujących na "tak" posłów juz ekskomunikować nie zamierza w imię politycznego interesu. Mówił o tym rzecznik episkopatu. Więc owieczki - czy też barany jak widać - mogą być wsadzane do piekła nawet za użycie prezerwatywy, natomiast posłom głosującym za inVitro (podobnie jak wcześniej posłom PIS głosującym za aborcją) nic ze strony episkopatu nie grozi. Tak się nie godzi ... i myślące owieczki widzą zakłamanie oraz obłudę. Z tego powodu PIS znowu przegra. Ja i moi bliscy na nich głosować nie zamierzamy. Drugim powodem dla którego PIS przegra jest Jarek,Antek i ... Duda. Ludzie mają dość Jarka oraz Antka. Duda miałby może szanse ... ale bez tych dwóch wspomnianych przeze mnie za sobą. Cóż ... takie życie. Pierwsza runda juz za chwile, bo 10 go maja. Fronda tez nie pomaga ziejąc hejtem na potencjalny elektorat. Dzięki wam zmieniłem swoje polityczne preferencje. Gratulacje :) resztka wyborców szybko PISowi ucieknie.
anonim2015.04.20 16:03
Niby nic nie da taka ekskomunika. Nawet zaszkodzi Kościołowi. To czemu taki zjadliwy komentarz z ust przeciwników Kościoła. Czy strach was opanował?
anonim2015.04.20 16:38
E tam, na stos wszystkich od razu...fronda jest niezwykłym portalem, bo mimo,że codzienne wydaje się,że sięgnęła dna głupoty, to wciąż udowadnia,że ma jeszcze wiele do osiągnięcia:)
anonim2015.04.20 17:15
Kto się przestraszy ekskomuniki niezlustrowanego Kościoła? Postkomuna na każdego hierarchę ma teczkę.
anonim2015.04.20 17:18
nie jest wadą że doktor Andrzej Duda jest z porządnego ugrupowania Prawa i Sprawiedliwość raczej w PO występuje multum czynników odrzucających wyborców. Należy ekskomunikować w pierwszej kolejności Kopacz i Komorowskiej ich występki są podstawą do wykluczenie z Katolickiego Kościoła są wiarołomcami nie uznają Boga jednocześnie aprobują ateistyczne karygodne zbrodnicze praktyki.
anonim2015.04.20 17:40
nowakowska z kowalanką zalożyly się która z nich napisze bardziej debilny komentarz. przyznam ,że idą łeb w łeb.
anonim2015.04.20 17:46
JESTEM ZA !!! Wywieszac nazwiska na plakatach we wszystkich glownych miastach. Na kazdej niedzielnej mszy odczytac liste ekskomunikowanych ! Albo udawanie albo twardy kregoslup moralny. Latwo pyszczyc na glupawym portaliku typu fronda ale juz stanac na mszy podczas dni mlodziezy w Krakowie i odczytac kogo ekskomunikowano to juz strach ???
anonim2015.04.20 17:49
Hierarchowie kk umoczeni są w okrągłym stole dlatego nie wypada droczyć się ze słusznie i jaśnie panującą władzą. Liczy się dobra współpraca komisji majątkowych i kasa.
anonim2015.04.20 17:56
@Eccehomo zgadzam się z Tobą. Nie tędy droga. Ludzie w Polsce rzeczywiście odchodzą od wiary,ale celebrują wszystkie uroczystości kościelne typu chrzest,komunia,ślub,wielkanocna święconka. szczerze mowiąc to jest obrzydliwe,bo szczery ateitsa w tym kontekscie wydaje się być osobą prawdziwą,niezakłamaną i odpowiedzialną za swoje czyny. Sama cenię siebie za to ,że w czasach mojej niewiary nie bralam ślubu kościelnego,bo nie rozumiałam wtedy po co mi ksiądz i jego gadanie do szczęścia potrzebne. Nie korzystalam z darów kościoła żeby być uczciwą wobec gloszonych wtedy bezbożnych poglądów. Chwala Bogu ,że ten czas mojej ciemności minął i teraz nadrabiam lata lekceważenia milości Boga do mnie... Ale jak dyskutuję z wrogami kościoła i pytam czy ochrzcili wlasne dzieci to oczywiście ochrzcili.Współczuję księżom,którzy muszą w takich faryzejskich spektaklach brać udział,bo przecierz chrzest to akt przystąpienia do Kościoła-dar od Boga dany na zawsze.
anonim2015.04.20 18:53
Chyba już pora przestać wywierać presję kościelno-państwową na Polaków począwszy od 3-letnich przedszkolaków, a skończywszy na maturzystach. I w dodatku wydając na to 1mld 336 mln zł z budżetu państwa. To samo z obwieszeniem Polski krzyżami. Żaden przymus nie przynosi dobrych owoców, niestety.
anonim2015.04.20 19:58
Anita znam księdza który odradza niektórym parom Chrzest dziecka,bo mówi ,że wtedy trzeba je będzie wychowywać po katolicku.... Nie wyobrażasz sobie jak takie osoby jak Ty wrażliwe,na podlości katolików-zrównują go z ziemią,zadają pytania o jego "milość chrześcijańską",pytają "co go to obchodzi"oraz stwierdzają autorytatywnie ,że to jego "psi obowiązek ochrzcić im dziecko i nie wtrącać się ,że ślubu nie mają... A kościół dba o ludzi więc ciągle szuka do nich dróg i się tym wszystkim przejmuje
anonim2015.04.20 20:11
po co ekskomunikować, skoro już się szanowny autor odważył, to może rozstrzelać albo może zagazować? Co stoi się przeszkodzie? Proszę się nie krępować
anonim2015.04.20 20:15
Ekskomunikować tych wszystkich polityków mających realną włądzę w tym kraju którzy bez skrupułów zagłosują za aborcją i in vitro. Wierni powinni dostać jasny przekaz że polityk który cynicznie sprzeniewierzy się nauce Kościoła w tym względzie sam siebie stawia poza jego wspólnotą.
anonim2015.04.20 20:56
marti za to Ty powinnaś się krępować pisać glupie,bezsensowne komentarze
anonim2015.04.21 0:34
Paweł Chmielewski - dokładnie tak jak napisałeś, zgadzam się z tobą.
anonim2015.04.21 1:17
Wydaje mi się nieuprawnione, że redakcja pisze "liberalne media", "liberalny rząd". Bo chodzi o libertyńskie media, a nie liberalne.
anonim2015.04.21 11:22
Taaa.... Najlepiej jakby Fronda mianowała arcybiskupów, już to zresztą miało miejsce.
anonim2015.04.24 14:10
Widzę tylko jedną sensowną formę tej ekskomuniki, w realizacji tego apelu: "Wyborca jest współodpowiedzialny przed Bogiem i historią- za decyzje i czyny tych, których obdarza władzą" (Forum Wiara)- Przed przystąpieniem więc do urny sprawdź kandydata: > czy jest za ochroną każdego życia ludzkiego, a przeciw jego zabijaniu, np. przez aborcję, antykoncepcję wczesnoporonną, manipulację z zarodkami (in vitro), eutanazję itd.? > czy poczuwa się do obowiązku promowania wartości moralnych człowieka i społeczeństwa, zwłaszcza zdrowej rodziny, a zarazem sprzeciwiania się nachalnej promocji antyrodzinnych zboczeń, w tym także homoseksualizmu? > czy ma zrozumienie dla promowania duchowych wartości człowieka, w tym także kultury religijnej i chrześcijańskiej, a przeciw promocji zboczeń w polskim prawie? > czy wykazuje troskę o własną postawę moralną w zachowaniach na forum publicznym? Jeżeli w którymś punkcie nie jesteś pewnym co do kandydata, nie wolno Ci go promować pod odpowiedzialnością przed Bogiem i historią ! > Już dziś pomyśl o promowaniu takiego kandydata, który daje nadzieję, że uczciwie, na swoją i Twoją odpowiedzialność przed Bogiem i historią, będzie sprawował polityczną służbę dla ojczyzny i społeczeństwa!