Nastolatka w Pakistanie brutalnie zamordowana - zdjęcie
06.05.16, 12:46

Nastolatka w Pakistanie brutalnie zamordowana

Rada plemienna w Pakistanie wydała wyrok na szesnastoletnią dziewczynę, która następnie została w wyjątkowo okrutny sposób pozbawiona życia. 

16-latka był duszona, podano jej truciznę, przywiązano do samochodu i podpalono żywcem. Okrutna kara była odpowiedzią rady plemienia na pomoc jaką dziewczyna udzieliła parze przyjaciół, którzy uciekli z miasta i wzięli potajemy ślub.

Para przyjaciół zabitej dziewczyny miała potajemnie uciec z miasta i wziąć ślub, a 16-letka miała brać udział w organizacji ucieczki.

Jak podaje CNN w związku ze sprawą aresztowano już kilkanaście osób. "Wyrok" na nastolatce wydała 15-osobowa rada plemienia. Dziewczyna była torturowana, a na koniec spalono ją żywcem. Para, której zamordowana dziewczyna pomogła uciec, została zlokalizowana przez policję i umieszczona w bezpiecznym miejscu.

Stacja CNN przypomina, że tzw. "zabójstwa honorowe" stanowią poważny problem w Pakistanie, tylko w ubiegłym roku aż 1,1 tysiąca kobiet zginęło w podobnych okolicznościach z rąk bliskich.

emde/telewizjarepublika.pl