Narodowcy: Jesteśmy gotowi bronić polskiej wędzonej kiełbasy - zdjęcie
12.01.14, 13:40Ruch Narodowy (fot. archiwum fronda.pl)

Narodowcy: Jesteśmy gotowi bronić polskiej wędzonej kiełbasy

10

"Europa po traktacie lizbońskim, a więc scentralizowana, taka, w której anonimowi, niewybieralni urzędnicy dzierżą ponadnormatywną władzę, i sfederalizowana, gdzie państwa europejskie nie mogą sobie na wiele pozwolić, to jest zła Europa. Jeżeli czytamy, że Komisja Europejska chce zabronić Polsce wędzonych wędlin, to my jesteśmy gotowi bronić polskiej wędzonej kiełbasy" - zadeklarował w rozmowie z TVP Info Artur Zawisza, jeden z liderów Ruchu Narodowego. 

Na pytanie Krzysztofa Ziemca, czy jesteśmy pod zaborami, Zawisza odparł, że nie i dodał: "To analogia historyczna na stawiane nam zarzuty kandydowania do PE. Dlatego pewnym błędem w przekazie było zestawienie Wojciecha Jaruzelskiego i Lecha Kaczyńskiego, jakie znalazło się w jednym z naszych materiałów propagandowych, bo jakkolwiek traktat lizboński był ogromnym błędem, to nie można go nazywać zdradą. To była przesada, za którą warto i dziś przeprosić. Ale to nie przeszkadza iść do przodu i walczyć o polskie sprawy. Polska ponad wszystko" - stwierdził polityk. 

Na koniec Zawisza odniósł się do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. "Ja ofiarnie, gdzie mogę wspomagam ubogich, np. w ramach adopcji serca, prowadzonej przez siostry michalitki czy wpłat podatkowych (…). Na kabaret Owsiaka nigdy w życiu nie dam ani złotówki" - zadeklarował. 

Beb/Tvp.info.pl

*Całość rozmowy Krzysztofa Ziemca z Arturem Zawiszą można obejrzeć TUTAJ

Komentarze (10):

anonim2014.01.12 13:45
Będę głosować na Zawiszę! Nawiasem dziś Niedziela Chrztu Pańskiego. Przeczytaj co Katechizm Kościoła Katolickiego o chrzcie: http://wzrostwiary.blogspot.com/2013/08/sakrament-chrztu-swietego.html
anonim2014.01.12 13:58
faszyści z Brukseli
anonim2014.01.12 14:01
Dla mnie osoby uczestniczące obecnie w partiach narodowych w rodzaju pana Zawiszy, skompromitowały sie zestawiając Lecha Kaczyńskiego z Jaruzelskim i określających ich obu jako zdrajców. Swiadczy to otym że pod szyldem Narodowców działają osoby nierozumne i nie muszą sie tłumaczyć dlaczego startują w wyborach do PE. I tak nie będę głosował na wariatów.
anonim2014.01.12 14:39
Spox, ja tam buduję wędzarnię na wiosnę. jak UE zabroni wędzonego, to ja i tak będę miał lodówkę pełną zakąski. Nie zamierzam umierać za wędzonkę. Zamierzam ją robić.
anonim2014.01.12 17:19
@Poeta: to może od razu pod hitlerowska okupację? Ludzie by sobie przypomnieli, jak się mydło z łoju i popiołu robi, jak się łapcie z łyka plecie jak się robi z kawałka galeny, kilku blach i drutu radio, jak się pędzi wódkę... Choć to ostatnie załatwia akcyza. Jak już trenować survival i hodować twardzieli, to na maksa! Ja tam zawsze chciałem się nauczyć wędzić własne szynki i kiełbasy (zwłaszcza, jak spróbowałem kiedyś domowej kiełbasy, robionej "dla siebie" i szynki, której nie trzeba było rozcinać nad zlewem, żeby nie zapaprać stołu). Więc mnie to ani ziębi, ani grzeje, nie mam dzieci, to mam czas na wędzenie...
anonim2014.01.12 17:20
A. Zawisza nie jest z mojej bajki, ale jeśli będzie organizował marsz na Brukselę :) w sprawie wędzenia, to ja też się dołączę. Kiedy przed referendum tłumaczyłem znajomym, że wejście do UE jest stratą suwerenności, to mówili: ależ skąd, przecież będziemy mieli swój rząd. Kiedy w sklepach mięsnych zabraknie wybornej, pachnącej wędzonej szynki i kiełbasy, to z smutną satysfakcją przypomnę wszystkim, że straciliśmy suwerenność, bo urzędnicy z Brukseli zaglądają nam już nawet do lodówek i garnków. Dobrze, że dziś mam chociaż czyste sumienie - głosowałem przeciwko wejścia do UE. :)
anonim2014.01.12 17:55
Bardzo lubię tradycyjnie wędzone wędliny i bardzo mnie boli to prawo.
anonim2014.01.12 17:56
Marek 22 Jeśli mięso ,które wędzisz nie pochodzi od zwierząt które sam wykarmiłeś tym co sam wyhodowałeś na własnym polu to zapewniam, że Szanowny Pan nie ma zielonego pojęcia CO JE.Na 110%.!
anonim2014.01.12 22:58
I to jest właśnie kiełbasa wyborcza którą Zawisza kupi sobie głosy do Parlamentu Europejskiego. Brawo, zuch chłopak!
anonim2014.01.13 11:38
coś słyszałem o absurdalnych zakazach i nie uwierzyłem...w tej sprawie jestem przeciw zakazom Marsz marsz Zawisza niech grilluje stolica pod twoim przewodem za wędzonki smrodem Przejdziem Wisłę,przejdziem Wartę będziem polakami jak Kiełbasa herbu Nałęcz grillem zwyciężamy* (Mikołaj Kiełbasa-znany uczestnik bity Grunwaldzkiej)