Polska Press Grupa opublikowała najnowszy sondaż partii politycznych. Na czele Prawo i Sprawiedliwość z poparciem 34,5 proc., na drugim miejscu znalazła się .Nowoczesna z 18,4 proc., tuż za nią Platforma Obywatelska z 18 proc. Wysokie notowania utrzymuje Kukiz'15, który uzyskał 11,6 proc.

Poniżej progu wyborczego znalazły się Polskie Stronnictwo Ludowe(4,2%), Sojusz Lewicy Demokratycznej (4,8 proc), KORWIN (4 proc.) oraz Partia RAZEM (3,1 proc). 

Według badania PiS wygrałoby we wszystkich województwach, co jest nowością w tego typu sondażach. Respondentów zapytano też "Kto według Pani/Pana faktycznie podejmuje najważniejsze decyzje w państwie?". Aż 65 proc. pytanych wskazało Jarosława Kaczyńskiego, 18,2 proc. odpowiedziało "Beata Szydło" a tylko 14 proc. "Andrzej Duda".

Sondaż został przeprowadzony metodą bezpośredniego wywiadu ankieterskiego. Badanie wykonano na reprezentatywnej próbie liczącej po 500 osób z każdego z 16 województw. Wyniki ogólnopolskie reprezentują strukturę społeczną kraju pod względem miejsca zamieszkania, płci oraz wieku. 

Widać, że Polacy otwierają oczy i po prostu widzą, że obecny rząd pracuje dla Nich a nie dla własnych, partykularnych interesów, jak poprzenicy.

mko/Telewizja Republika