Nareszcie!!! Muzeum bitwy warszawskiej 30 lat po Okrągłym Stole! - zdjęcie
07.06.17, 10:10

Nareszcie!!! Muzeum bitwy warszawskiej 30 lat po Okrągłym Stole!

Jeszcze w tym roku ruszy budowa Muzeum Bitwy Warszawskiej. Ministerstwo Obrony Narodowej kierowane przez Antoniego Macierewicza wyda na ten cel 100 milionów złotych. Na współpracę liczą samorządowcy z Wołomina, którzy chcieliby stworzenia linii autobusowej z Wołomina właśnie na pola Ossowa.

Dla gminy powstanie Muzeum będzie sporą szansa rozwojową. Niewykluczone, że obok Muzeum powstanie też w jego pobliżu hotel i restauracja.

Bitwa Warszawska, która miała zatrzymać nieprzerwany marsz przeważających sił bolszewickiego agresora u wrót Warszawy, stała się momentem zwrotnym w dziejach Europy. Nie ulega bowiem wątpliwości, ze z upadkiem Warszawy nie tylko Polska, ale i cala środkowa Europa stanęłaby otworem dla sowieckiej inwazji

W obliczu nadciągającego nieszczęścia modlono się dosłownie wszędzie, nie tylko w kościołach, które nie mogły pomieścić wszystkich wiernych, choć otwarte były cała dobę. Od Starówki, siedziby Matki Bożej Łaskawej – Patronki Warszawy, aż do kościoła Świętego Krzyża tłum trwał na modlitwie, dzien i noc wzywajac pomocy swojej Patronki i Krolowej. Przed figura Najswietszej Panny znajdującej sie na otwartej przestrzeni Krakowskiego Przedmiescia czuwano i modlono się bez przerwy. Przypominano Łaskawej Patronce Stolicy, ze już raz złamała strzały Bożego gniewu i uratowała Warszawe przed czarną zarazą (epidemia cholery). Błagano, by zechciała uratować swój lud i swoje królestwo. Błagano, by zechciała zdusić czerwoną zaraze i zapobiegła rozniesieniu się krwawego bolszewickiego terroru, nie tylko w naszej Ojczyźnie, ale i w Europie.

I tak się stało... czytaj więcej: Jak Matka Boża ukazała się bolszewikom w 1920 roku

mod/tvp info, fronda.pl