Największa masakra chrześcijan w Syrii - zdjęcie
05.11.13, 09:43fot. buaibuai/Flickr

Największa masakra chrześcijan w Syrii

6

Chociaż chrześcijanie zginęli już 21 października, prawosławny arcybiskup Selwanos Boutros Alnemeh poinformował o tym media dopiero niedawno.

„To, co stało się w Sadad, jest największą i najbardziej poważną masakrą chrześcijan w Syrii od 2,5 lat. 45 niewinnych cywili zostało zamęczonych bez żadnego powodu. Między nimi były także kobiety i dzieci. Wielu wrzucono do masowych grobów. Poza nimi jeszcze 30 innych zostało rannych, a 10 zaginęło” – powiedział arcybiskup.

„Niektórych zastrzelono, a wielu innym grożono uduszeniem, egzekucją i zniszczeniem ich domów” – dodał.

Według relacji arcybiskupa, rebelianci zniszczyli i zbezcześcili kościoły. Zdemolowali również rządowe i miejskie budowle – szkoły, pocztę, szpital i klinikę.

Masakra w Syrii jest największą masakrą chrześcijan w tym kraju, a drugą na całym Bliskim Wschodzie. W 2010 roku w Bagdadzie (Irak) zginęło w jednym ataku 58 chrześcijan zabitych w kościele.

Arcybiskup Alnemeh prosi o modlitwę za syryjskich chrześcijan.

Pac/catholicculture

Komentarze (6):

anonim2013.11.5 10:43
Warto przypomnieć, że Radio Maryja mocno wspierało rebeliantów, no bo przecież walczą z Assadem a Assada wspiera znienawidzony Putin
anonim2013.11.5 12:07
Niepotrzebny tekst, który zamiast łączyć dzieli. Przecież taka informacja może wpłynąć na spotkania w Asyżu, nie mówiąc już o dniach islamu w Kościele Katolickim Reformowanym.
anonim2013.11.5 14:00
@Żoliber No, ja to szczególnie martwię się o te dni islamu... ;)
anonim2013.11.5 14:24
WYSLAC GROM!!!! POPRZEC OFICJALNIE ASSADA PRZECIW TYM ZBYDLECONYM PSYCHOPATOM!!!!!!!
anonim2013.11.5 16:57
No proszę, taka wiadomość na syjonistycznym portalu fronda.pl. Informacja niezgodna z linią propagandową ambasady amerykańskiej. Mordercy są przecież wspierani przez Stany Zjednoczone - ojczyznę polskiego katolicyzmu, a chrześcijan w Syrii broni Assad, który jest sojusznikiem Rosji.
anonim2013.11.5 16:59
Na stronie opendoors pl jest petycja w sprawie chrześcijan w Syrii, w której chodzi o to, by sprzeciwić się i nie dopuścić do całkowitego opuszczenia Syrii przez chrześcijan, i są na tych terenach od 2 tysięcy lat (dłużej niż muzułmanie) a także by wystąpić do społeczności międzynarodowej o ochronę egzystencji chrześcijańskich Kościołów, o zabezpieczenie ich członków przed porwaniami, prześladowaniami, gwałtami, napadami, wysiedleniami, egzekucjami ze strony islamskich fanatyków. Każdy może podpisać petycję.