08.07.20, 14:32Andrzej Duda, Rafał Trzaskowski/YT/TVP Info/Onet Rano

Najnowszy sondaż prezydencki. Kto zyskuje?

Jak wynika z najnowszego sondażu Social Chages dla portalu wpolityce.pl na finiszu kampanii zyskuje przewagę ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda. Co również ciekawe, coraz więcej osób deklaruje udział w wyborach.

Badanie zostało przeprowadzone w dnia 3-7 lipca 2020 na grupie 1094 osób i wynika z niego, że na obecnego prezydenta Andrzeja Dudę chce oddać głos 47 proc. badanych, natomiast na Rafała Trzaskowskiego – 46 proc.

7 proc. badanych jeszcze nie wie, na kogo odda głos, a udział w wyborach deklaruje 75 proc. ankietowanych.

Biorąc pod uwagę tylko osoby zdecydowane na obecnego prezydenta wskazało 51 proc., natomiast na jego kontrkandydata 49 proc.

 

mp/wpolityce.pl

 

Komentarze

UWAGA - WYBORY PREZYDENCKIE!2020.07.9 10:41
DLA PRZYPOMNIENIA: W ENCYKLICE JANA PAWŁA II PT. " EVANGELIUM VITAE" (EWANGELIA ŻYCIA) CZYTAMY: W WYBORACH PARLAMENTARNYCH NIE WOLNO GŁOSOWAĆ NA CZŁOWIEKA, KTÓRY PUBLICZNIE WYSTĘPUJE PRZECIWKO ŻYCIU, CZYLI POPIERA ABORCJĘ. KOŚCIÓŁ GRZECH TAKI KAŻE EKSKOMUNIKĄ - WYKLUCZENIEM Z KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO! ANDRZEJ DUDA WYPOWIEDZIAŁ SIĘ JASNO, ŻE ABORCJA TO MORDERSTWO! https://oko.press/prezydent-duda-podpisze-zakaz-aborcji-bo-aborcja-to-morderstwo/
Walter2020.07.9 7:38
Podsumowanie działalności Andrzeja Dudy. Andrzej Duda ośmiokrotnie złamał konstytucję, na którą przysięgał, co wypomniał mu nawet jego były promotor prof. Jan Zimmermann. Złamał następujące artykuły: art. 2, 10, 32, 42, 126, 173, 183, 187, 190. Dał się poznać jako posłuszny wykonawca poleceń Jarosława Kaczyńskiego. W czasie rządów PO i PSL w Europarlamencie oskarżał polskie władze o sfałszowanie wyborów, nie mając żadnych dowodów. Unię Europejską publicznie nazwał "wyimaginowaną wspólnotą, z której nic nie wynika". Powiedział również "ojczyznę dojną racz nam zwrócić, Panie", co w związku z licznymi aferami PiS-u brzmi jak prośba o kontynuację. W 2012 r. podpisał projekt ustawy przewidujący karę 2 lat więzienia za in vitro. Skrytykował Unię Europejską za promowanie żarówek energooszczędnych, być może woli lampy naftowe. Jest rekordzistą w ilości odbytych lotów na koszt podatników. Jego prezydentura kosztowała budżet państwa ponad 880 mln zł. Objął patronat nad uroczystością upamiętniającą 75-lecie powołania Brygady Świętokrzyskiej Narodowych Sił Zbrojnych, oskarżanej o kolaborację z Niemcami. W czasie wystąpień głośno krzyczy i opowiada niewybredne kawały ośmieszające rektora Akademii Górniczo-Hutniczej. Zgodnie z nakazem Jarosława Kaczyńskiego mianował Krystynę Pawłowicz i Stanisława Piotrowicza sędziami Trybunału Konstytucyjnego. Wstydząc się tych nominacji nie wpuścił dziennikarzy na ich zaprzysiężenie. Określił wybór prof. Małgorzaty Gersdorf na Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego jako "wstyd". Wolał 2 mld zł z budżetu państwa przeznaczyć na dotowanie tzw. telewizji publicznej, a tak naprawdę pisowskiej, niż na leczenie onkologiczne. Chciał przeprowadzenia wyborów korespondencyjnych w dniu 10 maja 2020 r., które byłyby bardzo łatwe do sfałszowania. Powiedział, że jest przeciwnikiem jakichkolwiek szczepień obowiązkowych.
Azotox2020.07.8 21:22
U bukmacherów płacą: Duda 1,52 Czaskowski 2,7. Więc już wiecie kto wygra.
Małgorzata2020.07.8 20:34
WYBORY to nie MECZ piłki nożnej , gdzie przeciwstawne drużyny w zacietrzewieniu kibicują swoim drużynom na stadionie i przed TV popijają piwo. To nie mecz, gdzie p. Tusk z p. Prezesem Sądu w Gdańsku ustawiają "zawodników". Po wyborach , kiedy opadnie kurz ekscytacji zacznie się trudna dla wielu codzienność i ZDERZENIE Z REALIAMI. Mamy do wyboru "pracę" i w miarę spokojne życie przeplatane pokonywaniem PROBLEMÓW wynikających z zaszłości i z GŁUPOTY LUDZKIEJ części społeczeństwa zindoktrynowanego przez oświecone łże elity czy też perspektywę totalnego bezprawia na wzór rodzin sycylijskich i DESTRUKCJĘ PAŃSTWA. Jak się żyje w Państwach -Miastach z Królem Prezydentem , rodziną rodzin wybranych to wiedzą tylko ci, którzy żyją z pracy własnych RĄK i nie godzą sie na oszystwa i łajdactwa . Tylko szaleniec lub opętany może wybrać NIENORMALNOŚĆ i dążyć do SAMOZNISZCZENIA czego nam życzą wsch. i zachodni sąsiedzi no i eskimosi.
spitfire2020.07.8 20:03
w takim razie elektorat pis może nie iść do wyborów, skoro takak wielka przewaga andrew. I wtedy się obudzą z ręką w nocniku
Zbych2020.07.8 19:51
Trole peowskie i Lewacka jeszcze nie zmęczone?Trzasniety klamca i cyborg juz tylko w dół.Nie meczcie się szkoda energii.Duda prezydentem Polski.
Jan Radziszewski2020.07.8 19:16
wygra Duda zgodnie z słowami "Co ma wisieć nie utonie! a właśnie tak zapowiedział Pan Andrzejowi Dudzie 13.03.2020 a 10.05 br. powiedział "Tak drogie dzieci, módlcie się za Rząd Polski by wszystkie złe plany zostały zniweczone +++ Tak Premierze Morawiecki wkrótce twe rządy zostaną zakończone, lecz czas działania klątwy jeszcze dotkliwie odczujesz. +++ Zaś Ministrze Szumowski wiedz, że zło któremu służysz zemści się na Tobie bo taki jest wyrok Boży. +++ Każdy kto teraz jest u sercu władzy niech wie i niech pamięta, że jeśli swej przysięgi nie dochowa by służyć Polsce i narodowi Polskiemu dla jego dobra zostanie dotknięty ręką Bożą, ręką Sprawiedliwości. +++ A ci co wiary nie mają i co się zaprzedali niech wiedzą, że jawne staną się ich uczynki i nie unikną kompromitacji. dla obrazu całości 26.06.2020 . zostało na Andrzeja Dudę rzucone Przekleństwo " (...) Zbawię Cię Andrzeju Dudo i unikniesz potępienia, lecz Twój czyściec będzie bardzo ciężki. + Klątwa zaś sprawi, że nie zdołasz się oczyścić przed śmiercią z grzechów w należyty sposób. Śmierć Twoja będzie przestrogą. Amen. czy słowa (::) Śmierć Twoja będzie przestrogą. Amen. tzn. Czy Nie potwierdzają że Andrzej Duda trafi do czyśćca u bram piekła gdzie diabły cezara żydów /J 19,15 rzucają w Pokutujących tam lawą Piekielną w mordy tj w twarze nabrzmiałe od oparzeń " „nie odmawiaj. Moja córko, dziś pójdziesz że Mną w ciemną posiadłość Mojego wroga, aby zobaczyć, jak cierpią te dusze które Mnie odrzuciły. - Jezu, czy one są na zawsze zgubione?! - Te w piekle, tak. Inne, w czyśćcu, (bliskim – u bram piekła) są ocalone przeze Mnie i przez Moich umiłowanych, którzy wynagradzają i czynią pokutę. Nie bój się, ponieważ Moje Światło chroni cię i Ja jestem z tobą. Znalazłam się pod ziemią. To przypominało podziemną pieczarę, mroczną, oświetloną jedynie przez ogień. Było wilgotno, a ziemia lepiła się do stóp jak nieprzyjemne, czarne błoto. Widziałam wiele dusz w rzędzie. Były one przywiązane i jedynie ich głowy były widoczne: twarze w agonii. Panował ogłuszający hałas, jakby maszyn przy pracy, połączony z wieloma wrzaskami, biciem młotów i rozdzierającymi krzykami. Przed tymi głowami stał ktoś z ręką wyciągniętą i napełnioną lawą, chlapiąc nią twarze nabrzmiałe z powodu oparzeń. Zrozumiałam, że to był szatan. ""
Janusz2020.07.8 19:26
Psychiatryk ci nie pomoże, Potrzebujesz egzorcysty!
Anonim2020.07.8 18:51
A Du(p)a Andrzej miał według pośfinconego fryndzla wygrać w I turze miażdżąc, zaorując i bronując innych
Dell2020.07.8 19:08
Bez chamstwa nie da rady?
Seks kamerki2020.07.8 18:50
Cześć- Zapraszam na nowy portal społecznościowy dla dorosłych! Znajdziesz tam osoby na szybkie sex spotkania lub na wyskok na imprezke! Wystarczy wejść aktywować konto i juz randkować! www.frircikvip.com.pl
Janusz Barwinek2020.07.8 19:36
Biedny zboczeńcu, piekło już czeka na ciebie, pełne "atrakcji"!
Eris442020.07.8 16:02
Tak, jak mówi prof. Andrzej Nowak, w wypadku wygranej Trzaskowskiego, zamiast Fortu Trump (nazwa oczywiście umowna) będziemy mieli Fort Soros-Merkel-Putin (nazwa też umowna). Taka jest różnica między tymi panami. Niech każdy zdecyduje co woli.
MaxFiend2020.07.8 16:23
Prędzej będzie raczej Fort Biden :-D
Anonim2020.07.8 16:00
Porównywanie Trzaskowskiego do Dudy, to ujma dla obecnego prezydenta i Narodu Polskiego. Niektórzy piszą o prezydencie, że to człowiek bez jaj. Nie mogę tego zrozumieć i tej pokrętnej logiki, że człowiek mądry, szlachetny, patriota jest tak nazywany. Natomiast ten, który zionie nienawiścią - a twierdzi, że odbudowuje jedność - chamski cynik, obłudnik, nieudacznik i leń jest wg tych ludzi "człowiekiem z jajami". Zastanawiam się kim są ci ludzie, którzy tak piszą. To chyba wynajęte Sokizburaka i dlatego warszawski ratusz nie ma pieniędzy, bo opłacić taką sforę naganiaczy, to nawet najbogatsze miasto nie udźwignie.
Eris442020.07.8 16:07
Masz rację, Trzaskowski to obłudnik, cynik, nie potrafiący bez złości dyskutować z kimś, kto śmie mieć inne zdanie, niż on (to ostatnie to cecha typowa dla zodiakalnego Koziorożca, a Trzaskowski nim jest - 17 I 1972). A oprócz tego z zaiste rozbrajającą szczerością obnoszący się ze swoją niekompetencją -w jednym z wywiadów przyznał, że w domu finansami i sprawami urzędowymi zajmuje się jego żona, bo on nie ma do tego głowy... Czy kogoś takiego naprawdę chcemy na prezydenta?
503🏴‍☠️2020.07.8 15:35
Daje się zauważyć podobieństwo obydwu panów na zdjęciu. Te same minki, dzióbki. Czyżby przygotowanie do operacji ,,Wina Dudy"?
Tomek2020.07.8 15:14
Prawie całe PO + homoniepni, zagłosuje na T ......go. To stanowi Jego stały elektorat. Natomiast na Prezydenta RP Pana Dudę, powinna zagłosować reszta, co do niezdecydowanych, może być różnie.
Rolnik2020.07.8 15:08
Jak zawsze sondaże nie są robione na wsiach. To są miejskie i mieścinowe sondaże bez wsi. Wybory to zweryfikują.
hahahaha2020.07.8 15:06
TRZASKOWSKI SIĘ ZAORAŁ NIEMIECKĄ PROPAGANDĄ.
XYZ2020.07.8 14:52
Duda zaorał Trzaskowskiego czy nie?
stan2020.07.8 16:02
To przede wszystkim Warszawiacy powinni "zaorać" Trzaskowskiego, chyba, że lubią szambo w domu.
Jagna...2020.07.8 16:21
Stan! Racja ! Ale jak wiadomo, w W-wie nie chodzi już tylko o to słynne szambo! Chodzi też o życie Warszawiaków i spokojny przejazd autobusami z kierowcami nie po narkotykach!
normalny2020.07.8 16:28
co za bzdury..... jezu