Najnowszy sondaż. PiS odrabia straty i prowadzi. KO traci - zdjęcie
28.11.20, 19:27fot. wikipedia.org/domena publiczna

Najnowszy sondaż. PiS odrabia straty i prowadzi. KO traci

57

Jak wynika z najnowszego sondażu poparcia partii politycznych przeprowadzonego przez pracownię Estymator dla portalu DoRzeczy.pl, Prawo i Sprawiedliwość nadal prowadzi i bardzo powoli odrabia straty. Za partią rządzącą znalazła się Koalicja Obywatelska.

Na Prawo i Sprawiedliwość chciałoby zagłosować 36.9 proc. i jest to wzrost w porównaniu do poprzedniego badania o 0.1 proc.

Koalicja Obywatelska mogłaby liczyć na poparcie 27.4 proc. i jest to spadek o 1.9 pkt proc.

Na kolejnym miejscu znalazł się ruch Szymona Hołowni Polska 2050 z poparciem 15.8 proc, co stanowi wzrost o 3.1 pkt proc.

Na kolejnym miejscach znalazła się Lewica z poparciem 9.6 proc. (wzrost o 0.2 pkt proc.) oraz Konfederacja z wynikiem 5.2 proc. (spadek o 1.4 proc.).

Do sejmu nie weszłaby Koalicja Polska uzyskując poparcie na poziomie 4.8 proc. (wzrost o 0.2 pkt proc.)

Przeliczając te wynika na mandaty w parlamencie sytuacja wyglądałaby następująco: PiS - 210, KO - 135, Polska 2050 - 75, Lewica - 35, Konfederacja - 4.

 

mp/dorzeczy.pl

Komentarze (57):

miki2020.11.29 21:23
To dzięki strajkowi kobiet i ich głupocie,jeszcze trochę po strajkujcie a pis wygra kolejne wybory.
antoni.s2020.11.29 20:33
Gdzie oni robią te sondaże, w kościele?
Foster2020.11.29 17:03
PIS sprowadzi nieszczęście na Polskę.
Polska - Szwecja 40000-02020.11.29 12:33
w Szwecji zmarło na covid 7tys z czego 73% było w DPSach, ale ogólna nadwyżka zgonów wynosi 4 tys. W Polsce DPSy stanowią zaledwie 10% covida a nadwyżkę mamy 44tys . To znaczy że nie licząc DPS nie umarł ani jeden Szwed i 40 tysięcy Polaków
prawy2020.11.29 12:28
komuchy! mowia PiS POLSKE sprzedał!!!! to kłamcy,zwodziciele ,czychajacy an POłkniecie duszyczki przez zwodne hasła, propagujace obronę a w rzeczywistosci zniszczenie=wychodowano tylu egoistow,materialistow, nie rozumiejacych i nie żyjacych w czasach komuny - wychodza nieuki,zyjący wg włacnego czucia bez zasad wartosci- gorzej od zwierząt,biada gorszycielom zwyrodnialcom walczącym z DOBREM,PRAWDA,PRAWEM,NATURA z POLAKAMI I POLSKĄ przy POmocy międzynarodowki ue komunistycznej totalnej opozycj i nie tylko!!!!!!!!!!!!!!!!
dex2020.11.29 12:15
Polske wam sprzedali a wy dalej jak slepcy.
cam2020.11.29 10:45
Z sondażu SW Research przeprowadzonego dla rp.pl, 64,9 proc. ankietowanych uważa, że Jarosław Kaczyński powinien przestać pełnić funkcję wicepremiera. Powiecie mu to cienkie, tchórzliwe, bezjajeczne bolki z Frondy?
Tak szanujecie matki Polki2020.11.29 7:35
Ziemkiewicz, słowo kobieta, a strajk kobiet i chlew Ziemkiewicz słowo kobieta tłumaczy jako rozwinięcie staropolskiego słowa kob co miało nazywać się chlewem. Prawicowy komentator idąc dalej wskazał, że słowo to oznaczało najgorszy sort służby. Zdaniem autora sformułowanie to było bardzo obelżywe. Dlaczego dziennikarz nawiązał do kobiet? W kolejnych zdaniach okazuje się, że Rafał Ziemkiewicz nawiązuje do Strajku Kobiet w sprawie aborcji, który odbywał się po zaostrzeniu prawa do ochrony życia w Polsce.
cam2020.11.29 11:37
Cóż maski opadły. Pan Ziemkiewicz to po prostu zwykłe szowinistyczne, ksenofobiczne i mizoginistyczne bydlę jest a nie publicysta. Nikt, kto ma odrobinę godności i szacunku do siebie nie będzie z nim dyskutował.
taka ocena2020.11.29 6:56
Generalnie to PiS nie rządzi najgorzej chociaż niestety w sprawie covid ulegli niezbyt dobrym podszeptom środowisk medycznych (WHO,koncerny farmaceutyczne) od początku trzeba było to nieco inaczej ustawiać. Na usprawiedliwienie mają tylko to , że większość Państw tym podszeptom uległa i to często w znacznie większym stopniu a u Nas opozycja w jeszcze większym stopniu oni to dopiero dali by Nam w kość z tym covidem jakby byli przy władzy wystarczy posłuchać stacji TVN jak tam straszą ta plandemią wszystkie te obostrzenia byłyby prawdopodobnie dwa razy większe jak nie lepiej i bylibyśmy pewnie wszyscy obowiązkowo szczepieni nieprzebadanym szczepionkami a PiS przynajmniej zakłada tu dobrowolność szczepień i słusznie mam tu taką nadzieję , że to się nie zmieni.Oczywiście nie twierdzę , ze covid nie istnieje bo sam przechorowałem ale pewne działania są nazbyt przesadnie i nie najlepiej dobrane do sytuacji ciągle widać te naciski środowisk medycznych na obostrzenia , które nie zawsze są zasadne. Natomiast w innych sprawach jak na przykład obecne weto w sprawie budżetu Unii widać, że potrafią się postawić i stawiają na suwerenność a nie na ponadnarodowe interesy. Oczywiście czasem popełniają błędy ale przynajmniej na razie nie ma lepszej alternatywy na naszej scenie politycznej a partie opozycyjne z wyjątkiem może Konfederacji, która też nie jest całkowicie wolna od obcych wpływów grają na ponadnarodową globalna nutę.Tak więc generalnie jak miałbym oceniać obecne rządy to mieliby u mnie takie umiarkowane poparcie według skali od jeden do pięć taką czwórkę bo na piątkę nie zasłużyli a więc poparcie tylko nie we wszystkich sprawach o czym pisałem powyżej.
w uzupełnieniu2020.11.29 7:16
Tutaj zanim się oceni obecnie rządzących warto też brać pod uwagę kontekst międzynarodowy. Obecnie widać że w świecie w dużej mierze zdominowanym przez neomarksizm w kwestiach światopoglądowych i globalizm w kwestiach gospodarczych i politycznych ciężko jest jakiemuś Państwu utrzymać podstawy niezależności względem globalnych interesów , wielkich koncernów i wielkich finansistów. Widać to chociażby po ostatnich wyborach w USA. Tak więc pełen szacunek dla każdej władzy, która nie chce do końca płynąć w tamtym nurcie i stawia na suwerenność państwową przynajmniej w niektórych aspektach.
Ciemny lud2020.11.29 11:32
Ciekawe. Mówisz, że najlepszą alternatywą dla Polski jest niczym nieuzasadniona postawa weto i utrata wielu miliardów euro, które w okresie po pandemii są Polsce bezwzględnie potrzebne. Trudno się dziwić, że Polska była jest i zawsze będzie biedna, zacofana i knajacka są tacy są jej obywatele. Jeśli Polska, w opinii PiS jest praworządna, to czemu rząd wetuje ustalenia unii, gdzie jedynym warunkiem jest uznanie praworządności. Wyjaśnisz to?
do ciemny lud2020.11.29 12:47
Nie wiem czy zrozumiesz ale za każdym razem gdzieś powinno być określone co się zawiera w pojęciu praworządności jeśli to słowo jest gdzieś użyte a zwłaszcza w ważnych dokumentach bo na przykład potocznie w gazetach czasem się go używają nie wyjaśniając o co chodzi ale to kwestia tego co myśli redakcja i jakie prezentuje wartości bo co dla jednego może być praworządne dla drugiego już niekoniecznie. Ktoś zawsze musi określić jeśli w tak ważnych dokumentach jak na przykład dotyczących wydatków Unii jest to słowo przywołane o co autorowi chodziło. Jest to ważne gdyż funkcjonowanie Unii opiera się na traktach wynegocjowanych i przyjętych przez wszystkie Państwa Unii. Tu nie obowiązuje zasada większości tylko traktaty muszą być zatwierdzone przez wszystkich członków Unii. Jeśli to nie jest tam wyjaśnione to nie powinno być przywoływane w innych ważnych dokumentach bo zawsze pozostaje pytanie o co autorowi chodziło tym bardziej że wśród autorów krążą różne opinie niektórym chodzić mogło jak wskazuje list Pani Urszuli von der Leyen do Premiera tylko o właściwe wydatkowanie środków Unijnych ale innym o jakieś kwestie ideologiczne aborcja inne sprawy wewnętrzne Państwa Unijnych. Tak więc to powinno być dokładnie określone żeby nie stawiać niektórych Państw , które podpisywały traktaty pod ścianą i podejmować wobec nich decyzji, które mogą im nie odpowiadać choć to nigdzie wcześniej nie zostało ustalone i wynegocjowane. Oczywiście mam nadzieję , ze weto nie będzie jedynym możliwym wyjściem ale to zależy od tamtej strony, która te zapisy o praworządności chce tam umieścić czy będzie chciała to wyjaśnić czy nie. Tylko tu znowu te wyjaśniania powinny być zaakceptowane przez wszystkie Państwa Unii tak jak traktaty można to zrobić na przykład w formie jakiegoś porozumienia pomiędzy Państwami żeby nie trzeba było renegocjować całych traktatów. Gdybyśmy się zgodzili na taki zapis to i tak oni mogli by Nam te pieniążki odebrać. Wtedy wystarczyło by żeby powiedzieli , że nie byliśmy praworządni bo według tego nieprecyzyjnego zapisu to wystarczy. Oni by nawet nie musieli tego wyjaśniać jakbyśmy się na taki nieprecyzyjny zapis zgodzili a wiadomo sytuacja w Unii co najmniej trudna i niektórym nasze pieniążki mogą się przydać praworządność tu wcale nie koniecznie musi być dla nich ważna w tej sytuacji wystarczy im tylko pretekst żeby te środki odebrać.
w uzupełnieniu2020.11.29 12:55
W Unii własnie między innymi dlatego istnieje zasada jednomyślności żeby jedne Państwa nawet w większości nie mogły żerować na innych i pozbawiać ich bezzasadnie funduszy.
takie założenia2020.11.29 13:20
Unia pierwotnie nie miała być Państwem tylko wspólnotą Państw o charakterze gospodarczym do takiej Unii Polska wstępowała dlatego ta obowiązująca zasada jednomyślności wszystkich Państw a nie tak jak w normalnym Państwie gdzie rządzi zwykła większość wybrana przez wyborców a mniejszość powinna to zaakceptować.
dex2020.11.29 12:13
Z baranem na mózg sie zamieniles?
JonB2020.11.29 6:39
PiS ma juz 105% poparcia.
skuter2020.11.29 0:08
wściekłość opozycji nie ma granic robią co mogą by obalić rząd a tu nic a nic
Czasami mam wizję i wiem.2020.11.28 23:50
Każdy niemiec powinien przepraszać świat za to, że jest niemcem... i będzie to robił. Obecna buta teutona do tego doprowadzi.
Psychiatra2020.11.29 0:15
Leki ! Tylko dobrze dobrane leki!!!!
czy można bardziej poniżyć PiS?2020.11.28 22:34
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Lukaszenka-Bialorus-jest-gotowa-pomoc-Polsce-w-leczeniu-chorych-na-Covid-19-8010012.html
Uwielbiam Kaczyńskiego2020.11.28 22:08
Dajcie spokój z sondażami jak wybory za 3 lata... Kaczyński z aborcją celowo wsadził kij w mrowisko aby zobaczyć co się dzieje, aby nie było zaskoczeń za 3 lata. Teraz wie i będzie kontrolował.
policzcie mandaty2020.11.28 22:02
Z tego sondażu wynika że PiS utracił władzę.
Teoria spiskowa2020.11.28 21:48
Rząd PiS tak na prawdę współpracuje z Sorosem i Gatesem by unicestwić naród polski, i zrobić na tym terenie montownię dla niemieckiej gospodarki w którym będą mieszkać i pracować imigranci. Zobaczcie co się dzieje. Prognozy mówią , że za 10 lat będzie nas o 2 mln mniej, a 27% społeczeństwa to będą emeryci. Bez masowej imigracji prognozy mówią, ze z kolei za 30 lat, w 2050 będzie na już tylko 32 mln a 50% społeczeństwa będzie w wieku 50+lat. Dlatego teraz przegłosowali ułatwienia dla imigrantów z poza UE, a ukraińscy lekarze nawet nie będą musieli znać polskiego. W sumie po co? Nie trzeba znać języka by podać polskiemu emerytowi ostatni zastrzyk " from Stiepan with love" ....
Pytajniczek2020.11.29 11:28
Prognozy zapewne nie biorą pod uwagę ofiar smiertelnych wyszczepienia pfizerem, oraz ofiar działań Ministerstwa Kowidu , czy też ich braku.
Dziennikarz TVN2020.11.28 21:35
Kłamiemy każdego dnia i nic.... Co za naród.
Niech wróci normalność!2020.11.28 21:34
W kolejnych wyborach PiS stracie władzę i "wielka reforma sądownictwa", która w rzeczywistości polegała na podporządkowaniu całego systemu politykowi ZZ, zostanie odkręcona i zostanie przywrócona normalność. Tak to jest, jak ktoś robi takie reformy z pozycji siły, a nie droga debaty i dialogu.
[email protected]2020.11.28 23:45
Z tworami służb PRL-owsko-sowiecko-niemieckich nie nalezy prowadzić absolutnie żadnej dyskusji.
Janek2020.11.29 0:17
To prawda! Dlatego żadnych układów z PIS
man.of.Stagira2020.11.28 21:10
Jeszcze jedna JANDA, jeszcze jeden STUHR, jeszcze jedna LEMPART! jeszcze jedna ANTIFA SS zaproszona, jeszcze jeden komunistyczny kolektyw obrzucający ludzi SPERMĄ na ulicy zaproszony z Hiszpanii, jeszcze jedne warsztaty z OPLUWANIA ludzi, szczucia, judzenia i...sami się ...dorżniecie...xD
hehehe2020.11.28 20:58
Po tegorocznych wyczynach pisu to już nie moja bajka.
gra w pomidor2020.11.28 21:04
Od dawna wiadomo że PO nie ma programu a PIS ma jeden - zostań w domu. Warto to będzie przypomnieć żelaznemu elektoratowi w dniu wyborów, o ile ten dożyje.
lipa2020.11.28 20:50
pis odrabia straty +0.1% a szymon +3% iście frondowska manipulacja...
PiS okłamuje sam siebie2020.11.28 20:38
29 proc. dla PiS, 23 proc. dla Koalicji Obywatelskiej i aż 20 proc. dla Polski 2050 Szymona Hołowni – to wyniki najnowszego sondażu Ipsos dla OKO.press. Jak wylicza serwis, taki układ sił daje opozycji gigantyczną przewagę w liczbie mandatów.
hehehe2020.11.28 20:59
Hołowmia to kret yn i nic tego nie zmieni.
hehehe2020.11.28 21:03
I nie rozumiem jakim trzeba być kret ynem, żeby na niego głosować :-)
Hołownia to idiota2020.11.28 21:27
......
Göwna żydowskie se płynom...2020.11.28 20:26
Göwna żydowskie, że ich jeszcze nikt niespopielił. Zaniedbania.
Grzesiek2020.11.28 20:23
Estymator dla portalu DoRzeczy , ha, ha, ha ... ! Pis wiedząc już, że w następnych wyborach przegra, bo naraził się wszystkim środowiskom, stosuje zasadę spalonej ziemi - niszczy wszystko, co tylko się da. Ale zabranie lekarzom w pandemii i danie kolejnych 2 mld na propagandę, to już jest zbrodn.a ! Co z tego, że będą siedzieć. Tylko Polski żal ... :-(
man.of.Stagira2020.11.28 20:06
POKOLENIE Siewców śmierci na ulicach polskich miast. Sztuka współczesna ZA DARMO. Pełna antykultura we wszystkich mediach. NIC dziwnego, że Prawo i Sprawiedliwość odrabia. Jeszcze jedna JANDA, jeszcze jeden STUHR, jeszcze jedna LEMPART! jeszcze jedna ANTIFA SS zaproszona, jeszcze jeden KOMUNISTYCZNY kolektyw obrzucający ludzi SPERMĄ na ulicy...sami się ...dorżniecie...xD
TakaPrawda2020.11.29 11:32
Jak na razie, największym siewcą śmierci w Polsce, jest Ministerstwo Kowidu.
AAAtomek2020.11.28 20:03
Pluję na PiS. To najgorsza zaraza od czasów wojny. Niech szczezną na śmietniku historii za dzielenie Polaków!
hehehe2020.11.28 21:11
Nie piwerd0l przygłupie. PiS się kończy ale na tą chwilę nie ma alternatywy niestety.
ala2020.11.28 21:30
Sądząc dalej po zachowaniu opozycji, jest duża pewność, że PIS będzie rządziło w 3 kadencji, co przyznaje po cichu nawet sama opozycja.
Anonim2020.11.28 22:00
Jest szeroki wachlarz możliwości. Jakby nie było PSL zagłosował bym na nikogo, a może nawet na partie zoofilów, byle nie przestępców z PIS. Po nowym roku wszystkie kraje podsumują hucpę z wirusem. PIS się obudzi z ręką w nocniku jak zaczną się spowiedzi doradców i szeregowych posłów partii rządzącej.
man.of.Stagira2020.11.28 19:59
POKOLENIE Siewców śmierci na ulicach polskich miast. Sztuka współczesna ZA DARMO. Pełna antykultura we wszystkich mediach. NIC dziwnego, że Prawo i Sprawiedliwość odrabia. Jeszcze jedna JANDA, jeszcze jeden STUHR, jeszcze jedna LEMPART! sami się ...dorżniecie...xD
o nazistowskich rządach w Polsce2020.11.28 20:03
https://www.statista.com/statistics/525353/sweden-number-of-deaths/ https://projektsanning.com/wp-content/uploads/2020/11/Doda-per-dag-1024x631.png Szwecja ma identyczne procentowo ilości zakażeń i niby full trupów. Ale to jest prawda dla idiotów bo to są wirtualne z dopy wzięte cyfry. Owszem, w Szwecji zmarło więcej ze 3-4 tysiące osób ale niemal wyłącznie w DPS-ach gdzie leczono starców morfiną. Natomiast u nas poza niezliczoną ilością nieszczęść, także dzieci, dziesiątkami tysięcy zmarłych przed czasem osób morduje się w gospodarkę i zaciąga kilkaset miliardów pożyczek . Nieszczepiona BCG , bezmaseczkowa Szwecja zakończy rok z zupełnie normalnymi lub w miarę przyzwoitymi liczbami zgonów a Polska z nadwyżką ponad 60 tys tysięcy (na dziś mamy ok 43 tys) czyli jak po zrzuceniu bomby atomowej na Hiroshimę. Czy zwolennicy lock downów mają odwagę spojrzeć sobie w lustro i przeprosić za doprowadzenie do zbrodni na własnym narodzie???????Epidemiolog Szwecji na pewno zna ogólne statystyki w swoim kraju ale nawet tam ciężko wytłumaczyc motłochowi że w czasie mocnej 2 fali nie umiera realnie nikt, nawet w DPS-ach. U nas nadwyżka 200%. Za używanie słowa koronawirus w przestrzeni publicznej powinna być chłosta albo wiezienie. inaczej czeka Polskę drugi atom jak na Nagasaki.
Anonim2020.11.28 20:07
tylko w Polsce można umierać masowo na covid nie mając zapalenia płuc - PIS za takie coś daje profity
Anonim2020.11.28 20:26
Wylęganie wirusa średnio 5 dni, zanim ktoś trafi do szpitala najpierw musi się zarazić, zanim się zarazi musi to przejść przez wiele otwartych drzwi, zanim umrze najpierw musi rozwinąć się zapalenie płuc,. To wszystko razem daje okres 20-30 dni a Polacy umierają od "zostań w domu" od pażdziernika, nie od połowy listopada. Najpierw zmuszano do szmat na twarzy, później zamykano wszystko co możliwe a gdy ludzie od braku opieki medycznej, szczególnie POZ zaczęli umierać to szuka się winnych na manifestacjach, choć Czechy mają więcej covidziarzy bez protestów . Bratankowie z Wegier niedawno w lidze mistrzów rozgrywali mecze z publicznością I generalnie zmarło u nich 0 osób niezależnie od podawanych głupot o covidzie.
made in hungary2020.11.28 20:28
https://www.ksh.hu/docs/hun/xstadat/xstadat_evkozi/e_wnh004f.html
zostań w domu2020.11.28 19:51
Nie wiem kogo poprę ale na pewno nie PIS. Za to co robią od wiosny ich miejsce jest w więzieniu. PO przez 100 lat nie nakradła by tyle ile oni zmarnowali od wiosny na walkę wirusem, tak bardzo walcząc że ludzie boją się iść po leki, o badaniach i zabiegach nie wspominając.
Kurski zamiast ruskich i tureckich2020.11.28 19:41
filmow ten film proszę wyświetlać w ramach reedukacji młodzieży , która tak lewackie szkolnictwo wyuczyło,ze chce mordowac najslabszych https://www.youtube.com/watch?v=M9nae58k31Y
Grizzly2020.11.28 19:37
W czym PiS prowadzi w głupiej gadce kłamstwach i ukrywaniu Alzheimera u prezesa?
Grizzly2020.11.28 23:26
Od... się bydle od mojego nicka! Won na GWniane forum bo tam jest rezerwat dla pedałów!
Anonim2020.11.28 19:36
Czytaj , mamy 36,9% otumanionych pisowską propagandą .
ala2020.11.28 21:33
PiS wbrew pomyjom i fali hejtu to jedyna realna siła która uświadamia Polakom, że jesteśmy równie wartościowi jak inni Europejczycy, że można walczyć o swoje interesy i to nie jest powód do wstydu jak stara się to przedstawić PO. Pod rządami PiS wykuwana jest prawdziwa Polska suwerenność, odrzucane są kompleksy które na siłę stara się wpędzić PO i TVN. Ich czasy się już skończyły. Polacy poczuli smak wolności i własnej wartości. Jesteśmy bardzo wartościowym narodem z własnym państwem ulokowanym w super dogodnym komunikacyjnie miejscu Europy i zaczynamy to doceniać!
Iks De2020.11.28 21:57
Suwerenność to nie kłótnia o wszystko ze wszystkimi. Poza tym PiS to taki mały ujadający piesek - niby szczeka na wszystkich a jak ktoś tupnie nogą to ucieka gdzie pieprz rośnie. Pisowcy poza czubkiem własnego nosa nie widzą nic i nikogo. Od PO praktycznie niczym się nie różnią. PO tańczy cały czas jak im Niemcy zagrają a PiS robi wszystko tak aby Putin zacierał ręce z uśmiechem na twarzy. PO chociaż udawała, że nas nie okrada za to PiS wychodzi z założenia, że jak oni kradli to my też możemy. Miała być jakaś zmiana a wyszła jedynie zamiana miejscami. Aby coś w Polsce się zmieniło na lepsze to te dziady z sejmu z zawodem "polityk" muszą odejść i zrobić miejsce młodym, którzy nie są powiązani z tym komuszym bagnem.