Nadużywanie teleporad. MZ wyciąga surowe konsekwencje wobec POZ! - zdjęcie
23.06.21, 17:22Fot. screenshot - YouTube (TVP Info)

Nadużywanie teleporad. MZ wyciąga surowe konsekwencje wobec POZ!

19

Minister zdrowia Adam Niedzielski zapewnił dziś, że resort nie będzie tolerował sytuacji, w której podmioty Podstawowej Opieki Zdrowotnej nadużywają teleporad. Wskazał, że zdarzają się miejsca, w których teleporady stanowią aż 90 proc. wszystkich porad medycznych. Ministerstwo Zdrowia nie przedłuży umów z takimi placówkami.

- „W myśl zasady, że reprezentuję interes pacjentów, w myśl zasady, że płacę i wymagam, nie przedłużę umów z podmiotami, które w ponad 90 proc. świadczą teleporady, bo nie jest to akceptowana przeze mnie forma opieki nad pacjentem”

- zapowiedział dziś minister zdrowia Adam Niedzielski.

Wskazał, że są w Polsce przychodnie, w których mimo wysokiego poziomu wyszczepienia w służbach medycznych, spadającej liczby zakażeń i luzowania obostrzeń – ilość teleporad rośnie, zamiast spadać.

- „Są takie przychodnie, gdzie funkcja teleporad zdominowała wszystkie inne formy świadczenia usług i w zasadzie wyparła bezpośredni kontakt z pacjentem”

- stwierdził Niedzielski.

Zaznaczył, że sygnały od organizacji pacjentów zostały potwierdzone analizami NFZ. Takie praktyki nie będą tolerowane.

- „Moim obowiązkiem jest nie tylko reagowanie na sytuacje, w której pacjenci są praktycznie odcięci od podstawowych usług medycznych, ale również zapewnienie im dostępu, który nie będzie oznaczał pogorszenia warunków. Dlatego razem z prezesem Nardowego Funduszu Zdrowia przygotowaliśmy rozwiązania, które zapewnią tę opiekę. Chcę więc wszystkich od razu uspokoić, że nie przedłużając im usług, zagwarantujemy naszym pacjentom, że będą mieli dostęp do lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej”

- podkreślił szef resortu zdrowia.

kak/polsatnews.pl

Komentarze (19):

babcia były wyborca pis i dudy2021.06.24 9:59
polski doktor mengele typowy socjopata morderca ponad 100.000 polaków w 2020 z powodu zamkniecia bezposredniego kontaktu polskich obywateli z powodu zlikwidowania zwykłej grypy a,, stworzenia ,,koronowirusa ,, dla upodlenia i mordowania starych ludzi w celu nie płacenia im emerytur
To się pan minister obudził2021.06.24 9:13
Przecież to zwykłe oszustwo, które trwa od roku. Lekarze zamiast leczyć, siedzą sobie w swoich letnich willach i czasem pogadają sobie ...przez telefon z pacjentem. A kasa płynie tak, jak gdyby normalnie leczyli ludzi.
POdPIS2021.06.24 8:41
Mój rodzinny kiedy parę tygodni chorowałem na covid faszerował mnie Biseptolem i Ibupronem ( oczywiście teleporada ) W internecie przeczytałem że wcale mi nie pomógł tylko zaszkodził . Czy rodzinni nie powinni mieć odgórnych zaleceń co do procedury leczenia tylko leczyć według własnego widzimisię.
Jerzy2021.06.24 7:08
ten debil przechodzi samego siebie - najpierw nakazuje diagnozowanie pacjentów poprzez teleporady, a potem grozi konsekwencjami wobec tych, którzy jego zalecenia wykonywali. niedzielski - nie rżnij głupa - zamordowałeś 150 tysięcy ludzi zamykając szpitale i wprowadzają teleporady, a teraz chcesz odpowiedzialność na POZ-y przerzucić? Miej odrobinę honoru - powieś się, strzel w łeb, rzuć z mostu - no zrób w końcu coś sensownego z sobą! ulżyj sobie i innym...
anet2021.06.24 4:49
Zawsze glosowalem na PIS ale ten facet dobija mnie i moich znajomych paskudnie steruje ta epidemia , wredny typ
Polak mały2021.06.24 9:35
Głosuj na PO na pewno zrobią to lepiej - jeżeli wcześniej nie zamkną szpitali.
A tych,2021.06.23 21:43
którzy kazali stukać kijem w okienko?
nie no niedziela jaki się zrobił2021.06.23 20:12
wkurzony :) teraz ??? teraz to se wsadź te twoje ministrowanie na jesieni was pogonimy.
katolik2021.06.23 20:34
na 100%
Siebie pogoń,2021.06.23 21:43
buraku.
Modlitwa2021.06.23 19:55
«Panie, Panie, Królu, Wszechmogący, ponieważ w mocy Twojej jest wszystko i nie masz takiego, który by Ci się sprzeciwił, gdy chcesz ocalić Polskę, ponieważ Tyś uczynił niebo i ziemię, i wszystko, co na niej pod niebem godne jest podziwu, Ty jesteś Panem wszystkiego i nie ma nikogo, kto by się sprzeciwił Tobie, Panu. Ty znasz wszystko, Ty wiesz. «Panie mój, Królu nasz, Ty jesteś jedyny, wspomóż nas, nie mającą oprócz Ciebie [żadnego] wspomożyciela, bo niebezpieczeństwo jest przy nas. A teraz zgrzeszyliśmy przed obliczem Twoim i wydałeś nas w ręce wrogów naszych za to, żeśmy czcili ich bóstwa. Sprawiedliwy jesteś, Panie! A oni nie zadowolili się gorzkością niewoli naszej i włożyli ręce swoje w ręce bożków swoich, aby odmienić obietnice ust Twoich i aby wyniszczyć dziedzictwo Twoje, zamknąć usta tych, którzy Cię wielbią, i zgasić sławę Twego domu i ołtarza Twego, a otworzyć usta pogan na przymioty bezwartościowych bałwanów i podziwianie na wieki cielesnego króla. Nie oddawaj, Panie, berła Twego tym, którzy nie istnieją, i niech się nie naigrawają z naszego upadku, lecz zwróć postanowienie ich przeciwko nim; tego zaś, który zaczął z nami walkę, przykładnie ukarz! Wspomnij, Panie, pokaż się w chwili udręczenia naszego i dodaj nam odwagi, Królu bogów i Władco nad wszystkimi władcami. Daj odpowiednią mowę w usta nasze przed obliczem lwa i obróć serce jego ku nienawiści do wroga naszego, aby zginął on sam i ci, którzy z nim jedno myślą. Wybaw nas ręką Twoją i wspomóż mnie opuszczoną i nie mającą nikogo oprócz Ciebie, Panie. Panie, Boże Abrahama. O Boże potężny nad wszystkimi, wysłuchaj głosu pozbawionych nadziei i wyratuj nas z ręki niegodziwych, mnie zaś uwolnij od mego lęku».
katolik2021.06.23 20:10
Amen
katolik2021.06.23 19:32
wy psychole, wszystko co robicie i mówicie jest dla oka głupich ludzi
aas2021.06.23 19:26
Och, teraz się obudził minister. Niedzielski!! Takie praktyki odbywają się od ponad roku. Porady lekarskie to kpina i beczelność. Ludzi się NIE LECZY więc umierają. Kto za to odpowiada? Wy na górze, nie kto inny.
katolik2021.06.23 19:38
on się nie obudził, morderca wszystko wie, jest tak wielkie kłamstwo, ze tylko Bóg wie, jak ludzie sa niszczeni przez masonów
matis892021.06.23 19:00
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012 tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
Monika.2021.06.23 17:47
Poszukujesz kobiety? To dobrze trafiłeś bo ja szukam faceta! Dyskretnego, ale przede wszystkim zadbanego do dyskretnych seks spotkań po pracy. Oferuję, wszystko to co może sprawić nam przyjemność. Jeżeli chcesz wiedzieć czegoś więcej o mnie to dzwoń, pisz, przyjedź. Numer telefonu i więcej fotek wrzuciłam na swój profil tutaj: www.cutt.ly/monika89
Böno2021.06.23 17:43
Czas by służba zdrowia zaczęła leczyć homofobię!
Polak mały2021.06.24 9:37
I dodam PISofobie