Naczelny "Charlie Hebdo" przyjedzie do Warszawy. Będzie gościem Dni Ateizmu - zdjęcie
19.01.15, 19:20fot.media

Naczelny "Charlie Hebdo" przyjedzie do Warszawy. Będzie gościem Dni Ateizmu

19

Organizatorzy Dni Ateizmu tłumaczą, że Gerard Briar, redaktor naczelny „Charlie Hebdo”, przyjął zaproszenie jeszcze przed tym, jak paryska redakcja pisma została zaatakowana przez dwóch islamistów.

„Tegoroczne Dni Ateizmu są organizowane w okolicznościach tragicznego zamachu na redakcję francuskiego tygodnika satyrycznego „Charlie Hebdo”. Dlatego, w hołdzie pracownikom „Charlie Hebdo”, zamordowanym bestialsko przez fundamentalistów religijnych, motywem przewodnim naszego wydarzenia będzie obrona sumienia, słowa i wyrazu” - relacjonuje portal Natemat.pl.
Warszawskie Dni Ateizmu rozpoczną się 27 marca.

Ciekawe, jak też ateiści będą bronić wolności sumienia...

Ra/Natemat.pl

Komentarze (19):

anonim2015.01.19 19:38
Proponuję taką konferencję w Nigerii, Iranie, Arabii Saudyjskiej. Niech tam przekonują do ateizmu. Niech redaktor naczelny Charlie Hebdo tam da świadectwo temu w co (nie)wierzy.
anonim2015.01.19 19:44
Chcą nam zafundować kolejny seans nihilizmu i nienawiści? Ze strony katolików w Polsce nic im nie grozi! Nie wiem kto weźmie odpowiedzialność za rozjuszonych islamskich fanatyków. Oni mają prawo do poruszania się po całej Europie. No i pytanie: za czyje podatki polscy policjanci mają zapewniać ochronę nienawistnikowi i bluźniercy?
anonim2015.01.19 19:52
Zapraszamy do Krakowa.
anonim2015.01.19 20:05
Może i muzułmanie skorzystają z okazji i odwiedzą ten zlot ateistycznych oszołomów i przy okazji zajmą się tym bezczelnym ateistycznym padalcem
anonim2015.01.19 20:24
Precz z oszołomami!! Niech we Francji malują swoje ścierwo!!
anonim2015.01.19 20:38
dni ateizmu - równie dobrze można ich nazwać dniami kołtunizmu
anonim2015.01.19 20:49
existens Coś Ci powiem skrajny debilu! W Europie i nie tylko działa takie zgromadzenie zakonne które zajmuje się wychowaniem młodzieży. Celem tego zgromadzenia jest wychowywanie młodzieży na dobrych obywateli i dobrych chrześcijan. A teraz baranie jeden wyobraź sobie że salezjanie bo o to zgromadzenie tu chodzi prowadzą swoje szkoły w krajach całkowicie islamskich, w których przejście muzułmanina na chrześcijaństwo grozi karą śmierci. I wiesz co robią salezjanie w takich szkołach? Wychowują muzułmańskie dzieci na dobrych ludzi i dobrych muzułmanów i robią to tak, że islamistom strasznie trudno jest pozyskać kogoś z uczniów takiej szkoły dla swojej zbrodniczej ideologii. I jeżeli Ty mi teraz pierdzielisz że jedynym, celem Kościoła jest narzucanie swojej "dominacji" innym, to ja Ci spokojnie powiem: pięt tym katolickim zakonnikom nie jesteś godzien całować. Jesteś skończony dureń i tyle!
anonim2015.01.19 21:04
existens Durniu Ten tekst nie jest tekstem propagandowym! Ci salezjanie realnie (zupełnie niereklamowo) prowadzą takie szkoły w krajach islamskich. I zrozum baranie jeden że oni nie robią tego aby kogokolwiek "nawracać" na chrześcijaństwo! Oni po prostu służą temu dobru które da się wydobyć z każdego człowieka niezależnie od tego jaką religię kto wyznaje! Natomiast idioci z Charlie Hebdo nie robią kompletnie nic poza nakręcaniem spirali nienawiści. Oni nigdzie nic dobrego nie stworzą. Nie są do tego zdolni! Oni chcą "na chama" dosłownie "po chamsku" "nawracać" innych na nihilizm. Nie tędy droga nihilistyczne barany! Nie tędy droga..!
anonim2015.01.19 21:26
Takie zaproszenie to przejaw głupoty i nieodpowiedzialności jeśli nie wprost nie jawna prowokacja.
anonim2015.01.19 21:42
Te Dni Ateizmu to jakaś totalna farsa... Więc trafili z tym gościem. Dlaczego oni uzurpują sobie prawo reprezentowania ateistów? Reprezentują ściśle określone środowiska ludzi uważających się za ateistów. Na czele z Ryfińskim, Hartmanem i Nowicką. Choć jestem osobą niewierzącą, mnie to towarzystwo nie kręci.
anonim2015.01.19 21:43
existenz Katoliccy zakonnicy od lat pracują w krajach islamskich dla dobra ludzi tam mieszkających! Niech Charlie Hebdo pojedzie do jakiegoś kraju islamskiego i zrobi tam coś dobrego. Cokolwiek ale coś dobrego! Oni nic dobrego nie zrobia! Cynicy i nihiliści spod znaku tej formacji ideologicznej poza sianiem nienawiści nie są zdolni do niczego innego! Niech Ci durnie pojadą do jakiegokolwiek kraju islamskiego! Niech spróbują! Nienawiść jaką do siebie sprowokowali nie pozwoli im tam przeżyć ani tygodnia! Chrześcijańscy zakonnicy pracują od lat dla dobra muzułmanów. Owszem czasem są też zabijani. Ale oni nie są zabijani z powodu dobra jakie czynią oni są zabijani z powodu zła jakie wyzwalają w muzułmanach nihiliści spod znaku Charlie Hebdo! Teraz rozumiesz kretynie różnicę!
anonim2015.01.19 21:52
existens I jeszcze jedno. Napisałeś: "niech nawracają" W tych dwóch słowach wyraziłeś cały swój kretynizm. Otóż dla takich debilów jak Ty nie istnieją inne słowa jak: nawracanie, nauzczanie, dominacja, polityka, ideologia ecc.. Takie proste pojęcie jak zrobić coś dobrego dla drugiego człowieka, w imię wartości w które samemu się wierzy, bez próby "narzucania" tych wartości komukolwiek, ewidentnie przerasta Twoje duchowe możliwości percepcyjne. Naprawdę żal mi takich prymitywów jak Ty... :(
anonim2015.01.19 22:36
Dni Ateizmu ...oj ta Hanka Gronkiewicz Waltz ma nasrane w tej komunistycznej łepetynie niech ją szlag trafi
anonim2015.01.20 0:07
hucpa Spadaj sekciarski trollu!
anonim2015.01.20 0:19
Był orszak Trzech Króli to dlaczego nie może być Dni Ateizmu?
anonim2015.01.20 0:25
Zapraszam tego człowieka do dialogu, jeśli potrafi uczestniczyć w dialogu. (Ateizm IVRP)
anonim2015.01.20 1:18
Jacinta1 Był orszak Trzech Króli! Mogą być też dni debilizmu! Widzisz różnicę?
anonim2015.01.20 7:20
Dni Ateizmu, Dni Dumy Gejowskiej..., a Dni Głupoty, tej wszechobecnej durnoty zalewającej nasz kraj to nie łaska? Dni Poprawności Politycznej, Dni Leminga, Dni Ogłupionego Elektoratu PO, Dni Nihilistów Charlie... Idźcie na całość! Pokażcie ilu was jest 30% czy więcej?
anonim2015.01.20 8:15
@existenZ - Sty 19, 2015, 8:21 po południu I tu jest pies pogrzebany, bo katolicy nie pchają się do Arabii Saudyjskiej na siłę, skoro ich tam nie chcą i grożą za to sankcje. Widocznie "władze" Polski uważają, że redakcja pisma jakobińskich politruków, zagrażającego porządkowi publicznemu ma prawo sobie przyjechać do najbardziej katolickiego narodu w Europie i niczym nieskrępowana robić wodę z mózgów jego obywatelom. Ale co tam dziedzictwo duchowe Polaków! Gdyby ktoś napisał na murze "Żydy do gazu", reakcja władz byłaby natychmiastowa.