Na stos rzuciliśmy tym razem gender towarzyszy Kluzik i Kopacz! - zdjęcie
02.09.15, 11:13

Na stos rzuciliśmy tym razem gender towarzyszy Kluzik i Kopacz!

18

 

<<< MUSISZ TO PRZECZYTAĆ! JAK BÓG SZUKA CZŁOWIEKA i PO CO? >>>

Na 8 września 2015 roku zaplanowano w Parlamencie Europejskim głosowanie nad raportem Liliany Rodrigues, członkini Komisji Praw Kobiet i Równouprawnienia Parlamentu Europejskiego (FEMM), wprowadzający do szkół ideologię gender.


16 Czerwca 2015 r. Komisja Praw Kobiet i Równouprawnienia Parlamentu Europejskiego, opublikowała projekt Rezolucji „W sprawie wzmacniania pozycji dziewcząt przez edukację w UE” , którego celem jestnarzucenie edukacji ideologii gender we wszystkich szkołach Unii Europejskiej.


Raport zachęca państwa członkowskie do nauczania zgodnego z ideologią gender we wszystkich szkołach Unii Europejskiej, do wycofania dotychczasowych podręczników i produkcji nowych, zgodnych z założeniami ideologii gender. Dokument nie szanuje prawa rodziców do pierwszeństwa w edukacji ich własnych dzieci mimo że to oni są ich głównymi wychowawcami.


Raport Lilany Rodrigues narusza zasadę subsydiarności Unii Europejskiej, zapisaną w Traktacie Lizbońskim, która w art. 5 stanowi, iż „edukacja” nie leży w kompetencjach Unii Europejskiej.


Co więcej, autorzy próbują również naruszyć obowiązujące już prawo międzynarodowe, Uchwałę ONZ na temat Ochrony rodziny, Powszechną Deklarację Praw Człowieka i Międzynarodową Konwencję Praw Dziecka, a także Europejską Kartę Praw Podstawowych.


Ze względu na wymienione wyżej powody organizacja CitizenGO wystosowała petycję do europarlamentarzystów, w której zachęca członków Parlamentu Europejskiego do odrzucenia raportu Liliany Rodrigues. Petycję można podpisać, wchodząc w poniższy link:

 

http://citizengo.org/pl/zatrzymaj-gender-w-szkolach-eu


Wzywamy, by włączyć się w protest przeciwko gen derowym pomysłom minister edukacji narodowej oraz Pani Premier. Niech nasze dzieci nie będą skazane na obcowanie z ideologią gender, która wykoślawia naturalny obraz świata, deprawuje i demoralizuje. 

mm

Komentarze (18):

anonim2015.09.2 12:17
Komisja Praw Kobiet i Równouprawnienia Parlamentu Europejskiego ma gdzieś Konstytucje poszczególnych państw.
anonim2015.09.2 12:51
Czyżby powrót do średniowiecza? Spalmy wszystkich co myślą inaczej? Mowa nienawiści sama pleni się wśród chrześcijan, po co ją jeszcze podsycać?
anonim2015.09.2 12:53
Swego czasu władza komunistyczna w Polsce również wycofywała dotychczasowe podręczniki i produkowała nowe, zgodne z założeniami ideologii, tyle że nie dżęder, a komunistycznej i o wiecznym braterstwie między ZSRR i PRL. Obydwa te przypadki to przykład wykluwania się państwa totalitarnego. Wtenczas ideolodzy chcieli stworzyć "człowieka radzieckiego", dziś "europejczyka", czy "obywatela świata". Obydwa te przypadki to zalążki nowoczesnej formy niewolnictwa.
anonim2015.09.2 12:54
grzegorzu właściwie każdy punkt tej zboczonej epistoły jest parszywy i złowieszczy. Co do 17%... rozumiem że jesteś zbyt głupi, aby dostrzec, że tak czy inaczej max 10% ludzkości/Polaków/Francuzów/kogokolwiek potrafi pisać i czytać.
anonim2015.09.2 13:04
@Grzegorz-z-Bytomia - A. Bełkot nie wart komentarza. B. Art. 33 konstytucji z 1997 r. wystarczy, żeby rozumieć, iż kobieta i mężczyzna mają równe prawa w naszym państwie. Przemocą wobec kobiet (a czemu nie wobec mężczyzn?) zajmuje się wymiar sprawiedliwości i policja. C. Patrz wyżej. Ale warto wspomnieć, iż politycy unijni zazwyczaj w taki sposób prowadzą sposób politykowania. Bełkot: równość, prawa człowieka, równouprawnienie, demokracja, równe szanse itd. itp. D. Jakiekolwiek "badanie" przeprowadzone przez jakąkolwiek agendę Parlamentu Europejskiego ma wartość zerową. E. I znowu dziewcząt - a dlaczego nie chłopców?
anonim2015.09.2 13:10
Jacku przecież wiemy doskonale, że takie agresywne pomijanie 'chłopców' kosztem 'dziewcząt' ma na celu poniżanie pomijanych. Pedagogika wstydu - wbijanie do głowy jakim się jest padalcem i podludziem. Ma też na celu nauczenie kobiet (od dziecka), ze maja mężczyznami gardzić. Gdy już dość mocno wzgardzą, nie połapią się że bierze je za mordę Aparat Państwa i zawodowi Rewolucjoniści.
anonim2015.09.2 13:17
Oczywistym jest, że o przemocy wobec mężczyzn się nie mówi... bo jest ona dziesiątki razy większa niż 'wobec kobiet', a sprawcami jest głównie aparat państwowy, osobiście lub za pośrednictwem nadludzi, czyli kobiet.
anonim2015.09.2 13:23
@Grzegorz-z-Bytomia - F. Obowiązkowe kształcenie sprzyja przymusowej indoktrynacji małych obywateli w kierunku takim, jaki odpowiada aktualnemu rządzącemu. Bezpłatne kształcenie występuje jedynie wówczas, gdy dzieciak posyłany jest do szkoły, w której nauczyciele pracują charytatywnie, a od klientów, czyli opiekunów dzieci nie pobiera się czesnego. Taka sytuacja może istnieć tylko w realnym komunizmie. G. Bełkot nie wart skomentowania. H. Bełkot nie wart skomentowania. I. Skoro "ubóstwo znacznie wpływa na równość dostępu do edukacji", a równość jest jednym z fetyszów unijnych, najlepiej wprowadzić w UE realny socjalizm jak u nas za PRL, wtenczas każdy będzie w równy sposób, solidarnie ubogi i zawita w UE równość i równouprawnienie. J. Role płciowe wynikają z biologii, a kultura jest jej pochodną. K. Nadużywanie słowa stereotyp po prostu zaczyna drażnić. "Stereotyp - funkcjonujący w świadomości społecznej skrótowy, uproszczony i zabarwiony wartościująco obraz rzeczywistości odnoszący się do rzeczy, osób, grup społecznych, instytucji itp., często oparty na niepełnej lub fałszywej wiedzy o świecie, utrwalony jednak przez tradycję i nie ulegający zmianom; potocznie: szablon" Tyle mówi słownik z 1989 roku. Stereotypem jest więc Polak-złodziej samochodów, Rusek nie wylewający za kołnierz, czy głupia blondynka i brzydka Niemka. Nie jest nim zaś naturalny fakt, iż to to baba rodzi, a chłop ją zapładnia. Skoro zdarzyły się przypadki, że tacy "dżenderyści" wciskali dziewczynkom na siłę samochody do rączek, a one owijały je w kocyk i tuliły jak lalkę, po czym ci sami ludzie nie zważając na to dalej usiłują to szaleństwo forsować znaczy, że mamy do czynienia ze zwykłym totalniactwem i z całkowitą premedytacją wprowadzanym ordynarnym wykolejaniem dzieci. Widać wyraźnie, że robi się to już administracyjnie, zatem naciski muszą iść z jakichś potężnych gremiów. Ten stan może zostać przerwany chyba już tylko metodą sprywatyzowania większości szkół. Ale na to się "rząd" chodzący na pasku tych świrów z pewnością nie zgodzi. A w ogóle to jakoś kobiety nie protestują, iż "niektóre sektory są wciąż uważane za „męskie”", na przykład górnik na przodku. L. Bełkot nie wart skomentowania. M. Bełkot nie wart skomentowania.
anonim2015.09.2 13:25
ciekawe czemu taka cisza w związku z podpisaniem ustawy o szczepieniach przez pana Prezydenta przegłosowanej również głosami z PIS-u. ...a chciałem na nich głosować jesienią,...
anonim2015.09.2 13:29
@Zerro - dodam jeszcze, o czym Grzegorz-z-Bytomia zdaje się nie wiedzieć, że odsetek dziewcząt kończących studia jest wyższy niż chłopaków. Może by tak wprowadzić parytet w tej materii i pooblewać troszkę młodych kobiet na egzaminach wstępnych, co by równość zatriumfowała? Szaleństwo równouprawnienia do tej pory było śmieszne, potem nudne, a teraz już zaczyna być męczące.
anonim2015.09.2 13:55
Grzegorz - N. Wyjaśnij mi, po kiego diabła "potrzeba więcej kobiecych wzorców do naśladowania w dziedzinach zdominowanych przez mężczyzn, takich jak nauki ścisłe, inżynieria, technologia". Czy nie dociera do Ciebie, że kobiety nie chcą tego się imać, bo po prostu w większości nie są do tego biologicznie zaprojektowane? Czy ideolodzy "dżęderu" chcą się stawiać na równi z Bogiem i zamierzają traktować ludzki gatunek jako króliki doświadczalne eksperymentu z góry skazanego na niepowodzenie i skutkującego cierpieniem ludzkim, tak jak u braci Reimer? O. To, że "na kobietach spoczywa większa odpowiedzialność za opiekę nad rodziną" wynika też z tendencji przydzielania przy rozwodzie dzieci matce, a nie ojcu. Poza tym, jeśli zatrudnisz kobietę i mężczyznę i dasz im do zrobienia jakąś czynność wiedząc, że kobieta będzie potrzebowała na to samo 2 razy więcej czasu, to która płeć zatrudnisz za swoje własne pieniążki? P. O, widzę, że Grzegorz jednak przyznaje, iż "kobiety częściej posiadają wykształcenie średnie i wyższe" No ale to i tak za mało dla Grzegorza, bo trzeba "zwiększyć liczbę kobiet kształcących się zarówno zawodowo, jak i w dziedzinie matematyki, nauk ścisłych, inżynierii i technologii" Co z tego, że kot ma dwoje uszu i cztery łapy jak pies, skoro nie szczeka? Trzeba go nauczyć szczekać, bo równouprawnienie ueber alles. Są dwa rozwiązania: albo brać kobiety na studia matematyczno-fizyczne z ulicznej łapanki, albo wprowadzić numerus clausus dla męskiej części kandydatów na studia. Q. Skąd Grzegorz wie, iż "równomierny udział kobiet i mężczyzn w rynku pracy mógłby sprzyjać rozwojowi gospodarczych perspektyw UE"? R. To nie tylko bełkot, ale pełzający totalitaryzm.
anonim2015.09.2 13:56
@Grzegorz z Bytomia + ty oszołomie podobny do Owsiaka nie nazywaj katolików Talibami - bo jakby byli toby ci już dawno głową ucięli- - Ale nie sprawy co ma się stać i tak się stanie w piekle jak się tam znajdziesz podobni talibom diabły mordercy będą ucinać twoją głowę!
anonim2015.09.2 13:57
@Grzegorz z Bytomia + ty oszołomie podobny do Owsiaka nie nazywaj katolików Talibami - bo jakby byli toby ci już dawno głową ucięli- - Ale nie sprawy co ma się stać i tak się stanie w piekle jak się tam znajdziesz podobni talibom diabły mordercy będą ucinać twoją głowę!
anonim2015.09.2 13:58
Na tym skończę, bo szkoda czasu i atłasu, ale odniosę się jeszcze do punktu ostatniego. Y. O ile świat byłby piękniejszy, gdyby ileś milionów ludzi na Ziemi nie potrafiło pisać, np. głupich wpisów w Sieci, jak Grzegorz-z-Bytomia.
anonim2015.09.2 13:59
@Grzegorz z Bytomia + ty oszołomie podobny do Owsiaka - nie nazywaj katolików Talibami - bo jakby byli toby ci już dawno głową ucięli- - Ale nie sprawy "co ma się stać i tak się stanie" w piekle jak się tam znajdziesz podobni talibom diabły mordercy, będą ci ucinać twoją głowę!
anonim2015.09.2 14:21
Jak ma się to zdjęcie Kluzik obrobione w fotoszopie do prawdy? http://i.wp.pl/a/f/jpeg/28847/600pap_kluzik_rostkowska.jpeg Proszę Redakcję by zwracała uwagę realizm przekazu- prawda obowiązuje nie tylko w sferze słów, ale i obrazu.
anonim2015.09.3 7:40
Zróbcie światu przysługę, jeśli chcecie kogoś palić "na stosie" to zacznijcie od siebie. Na prawdę nie wiem skąd w Katolikach bierze się tyle nienawiści. To z pewnością nieczyste zagranie szatana, ale to tłumaczy też taką samą nienawiść w innych religiach. Mówicie o Islamskich terrorystach, o tym jakim zagrożeniem są imigranci, a od nich różni was tylko to, że (na szczęście) nie macie odwagi zrobić nic więcej niż tylko krzyczeć. Tyle odnośnie tytułu. @Jack_Holborn®: "Swego czasu władza komunistyczna w Polsce również wycofywała dotychczasowe podręczniki i produkowała nowe, zgodne z założeniami ideologii, tyle że nie dżęder, a komunistycznej i o wiecznym braterstwie między ZSRR i PRL." Po czym władza wolnej Polski znowu wycofała podręczniki i dzieci teraz się uczą, że (plugawe wcześniej) kapitalizm i wolny rynek są najlepszym i najuczciwszym systemem, a gloryfikowanej wcześniej komuny każą nienawidzić. Zarówno w trakcie komuny jak i po komunie nauczanie programowe miało mówić, że obecny stan jest idealny i nie masz prawa tego kwestionować. @Zerro: "rozumiem że jesteś zbyt głupi, aby dostrzec, że tak czy inaczej max 10% ludzkości/Polaków/Francuzów/kogokolwiek potrafi pisać i czytać." Powinieneś dopisać skąd wzięła się liczba 10% ludzi potrafiących czytać i pisać, bo wiem, że badania statystyczne robiłeś sam, ale nie wiem czy w szkole specjalnej czy w swojej rodzinie. W każdym razie statystyki prowadzone przez ośrodki, które zajmują się tym profesjonalnie są nieco odmienne. @Jack_Holborn®: "Obowiązkowe kształcenie sprzyja przymusowej indoktrynacji małych obywateli w kierunku takim, jaki odpowiada aktualnemu rządzącemu" Po części można się z tym zgodzić, jednak brak obowiązkowej edukacji podstawowej jest opłakany w skutkach. Brak podstawowej edukacji skutkuje brakami w elementarnej wiedzy, których później nie da się uzupełnić, a to z kolei brakiem kompetencji w wykonywanym zawodzie i ludzie tak głupi, że potrafią się zabić grabiąc liście. Nie tego chcę dla naszych najmłodszych obywateli. @Jack_Holborn®: "Może by tak wprowadzić parytet w tej materii i pooblewać troszkę młodych kobiet na egzaminach wstępnych, co by równość zatriumfowała?" Jesteś głupi czy udajesz? Inną sprawą jest brak dostępu do edukacji a inną rzeczą są jej wyniki. My tu mówimy o obowiązkowej edukacji, a nie o dostawaniu się na studia, a tym bardziej o ich kończeniu.
anonim2015.09.3 9:43
MartoWaleczna? jak każda (każdy?) lemmi mylisz umiejętność (płynnego?) składania liter z umiejętnością czytania i PISANIA - szczególnie pisania z logicznym sensem. Zdolność pisania to jednak coś innego niż tylko umiejętność utrwalania słowotoku na papierze albo kojarzenie dźwięku głoski z kształtem kreseczek na klawiaturze.