Na nic wysiłki Putina - Ukraina może liczyć na Polskę! - zdjęcie
02.03.18, 17:30Screenshot Youtube

Na nic wysiłki Putina - Ukraina może liczyć na Polskę!

Na nic plany Putina mające na celu pozbawić Ukrainę dostaw gazu. Kontrakt na pilne dostawy tego paliwa podpisało właśnie z Naftogazem Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo – informuje spółka.

Dostawy rozpoczęły się dzisiaj, w piątek 2 marca o godzinie 6 rano przez węzel Hermanowice łączący polsk system przesyłowy z ukraińskim. Wolumen dostaw to ponad 60 mln m sześciennych.

W komunikacie PGNiG cytowane są słowa dyrektora generalnego Naftogazu, Andrija Kolobljewa:

Obecna sytuacja związana z dostawami gazu dowodzi, że nasza decyzja o dywersyfikacji źródeł zaopatrzenia była słuszna. Dzięki partnerom z Polski, kolejna próba Moskwy mająca na celu wykorzystanie gazu jako broni politycznej przeciwko Ukrainie nie powiodła się. Mam nadzieję, że UE i rządy odpowiednich państw członkowskich wezmą tę sytuację pod uwagę przed podjęciem ostatecznej decyzji w sprawie Nord Stream 2”.

Naszym obowiązkiem” określił dobrą współpracę i solidarność energetyczną z krajami ościennymi prezes PGNG Piotr Woźniak. Podkreślił, że spółka jest w stanie zwiększyć wolumen dostaw lub przedłużyć termin obowiązywania umowy.

dam/PAP,Fronda.pl