Na fali pandemii koronawirusa amerykańscy duchowni dopuszczają do komunii pary żyjące w konkubinacie  - zdjęcie
07.08.20, 13:34Fot, via: Pixabay

Na fali pandemii koronawirusa amerykańscy duchowni dopuszczają do komunii pary żyjące w konkubinacie

22

Rycerze Kolumba protestują przeciwko „jawnej profanacji Eucharystii” w parafii pw. św. Patryka w Merced w stanie Kalifornia w USA. Tamtejszy proboszcz, ks. John Fluetsch zachęca pary, które żyją w konkubinacie do przyjmowania Komunii św. Taki komunikat pojawił się po raz pierwszy w parafialnym biuletynie z 21 czerwca i mimo listu, który Rycerze Kolumba skierowali do księdza Fluetscha, proboszcz nie odwołał oferty Komunii św. dla par formalnie żyjących w grzechu ciężkim.

W parafialnym biuletynie można przeczytać następującą wiadomość: „Ks. John pragnie poinformować pary z parafii, że w czasie pandemii COVID-19, zasady i regulacje zostały złagodzone odnośnie małżeństwa. Pary przygotowujące się do małżeństwa, cywilnie rozwiedzione i które zawarły ponowny cywilny związek małżeński, pary żyjące razem, pary, które zazwyczaj nie mogą przyjmować Komunii – teraz mają pozwolenie przyjmowania Komunii św. w kościele pw. św. Patryka”. Tę skandaliczną decyzję uzasadnia się tym, że w czasie pandemii przepisy prawa kanonicznego oraz prawa liturgicznego ulegają reinterpretacji.

Rycerze Kolumba w liście do ks. Fluetscha „z szacunkiem proszą o opublikowanie formalnego pisemnego odwołania tego ogłoszenia w biuletynie oraz o formalne ustne jego odwołanie na wszystkich Mszach w kościele pw. św. Patryka i we wszystkich parafiach wikariatu Mariposa-Merced, gdzie to zgorszenie może być wprowadzone w życie”.

Jednocześnie Rycerze Kolumba zwracają uwagę na fakt, że ks. Fluetsch w rzeczywistości swoim ogłoszeniem „zasadniczo usprawiedliwia (i nie wprost akceptuje) grzech śmiertelny oraz niegodne (świętokradzkie) przyjmowanie sakramentu”. „To zło musi zostać skorygowane, by chronić wiernych diecezji Fresno i bronić świętej integralności Eucharystii” – dodają Rycerze Kolumba.

Kiedy kolejny biuletyn parafialny z 5 lipca nie zawierał formalnego odwołania decyzji proboszcza, choć zawierał „Zmianę w artykule ks. Johna o Komunii sprzed dwóch tygodni”, Rycerze Kolumba zdecydowali się napisać bezpośrednio do biskupa Josepha Brennana z diecezji Fresno. W liście proszą biskupa o „obronę naszego Pana w Najświętszym Sakramencie, zachowanie i ochronę nauczania Kościoła w sercach i umysłach” wiernych oraz „publiczne ukaranie tego zła”.

Kolejny biuletyn parafialny z 12 lipca nie zawierał ponownie żadnego wyjaśnienia ani odwołania. Jak informuje portal „Church Militant”, nie jest jasne, czy ks. Fluetsch potwierdza naukę Kościoła o Eucharystii i czy udziela Komunii parom żyjącym w konkubinacie. Rycerzom Kolumba nie udało się uzyskać do tej pory odpowiedzi ani od biskupa, ani od ks. Fluetscha.

 

jjf/ChurchMilitant.com

Komentarze (22):

Aaron2020.08.7 22:39
Konkubinat powinien być karany zawsze tak samo - kamieniowaniem. Albo przestrzegamy ustalonych reguł albo jesteśmy skazani na samozagładę
Hanna2020.08.7 22:12
Prawdziwy Katolik dobrze wie co mu wolno i żaden proboszcz ani biskup nie ma prawa zmieniać tego co głosił Jezus Chrystus. może iść do ewangelików jaki problem?
Po 11 ...2020.08.7 21:07
Dopuszcza, bo się o Kurskim dowiedział....
JPII2020.08.7 19:07
„Człowiek w całej prawdzie swego istnienia i bycia osobowego i zarazem „wspólnotowego”, i zarazem „społecznego”, w obrębie własnej rodziny, w obrębie tylu różnych społeczności, środowisk, w obrębie swojego narodu, ten człowiek jest pierwszą drogą, po której winien kroczyć Kościół w wypełnianiu swojego posłannictwa, jest pierwszą i podstawową drogą Kościoła, drogą wyznaczoną przez samego Chrystusa, drogą, która nieodmiennie prowadzi przez Tajemnice Wcielenia i Odkupienia.”
Szybka Randka2020.08.7 18:36
Cześć- Zapraszam na nowy portal społecznościowy dla dorosłych! Znajdziesz tam osoby na szybkie sex spotkania lub na wyskok na imprezke! Wystarczy wejść aktywować konto i juz randkować! www.lexlale.com.pl
Fondo opamiętaj się!2020.08.7 17:19
Przyczepiacie się do pojedycznych przypadków, gdzieś tam, niepotwierdzonych a u SIEBIE dopuszczacie do druku PROFANACJE! A to jest także poważnym grzechem. PRZYZWOLENIE NA GRZECH!
matis892020.08.7 15:29
Przyzwolenie idzie od samego Bergoglio Fałszywego Proroka Nie Katolika.
"matis" Radziszewski jehowy rabin Putina2020.08.7 17:20
𝐖𝐀𝐋𝐓𝐄𝐑 - 𝐑𝐀𝐃𝐙𝐈𝐒𝐙𝐄𝐖𝐒𝐊𝐈 - 𝐑𝐄𝐘𝐓𝐀𝐍(𝐎𝐖) - 𝐓𝐎 𝐀𝐆𝐄𝐍𝐓 𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍𝐀 !!!
Jeszcze zależy2020.08.7 14:11
czy są to pary homo czy hetero.
Anonim2020.08.7 14:11
Ludziom znudziło się życie na planecie Ziemia, pragną mocniejszych wrażeń, piekła! Zapowiedziane kary za sprzeniewierzenie się Niebu są nieodwołalne.
Radziszewski jehowy rabin Putina2020.08.7 14:11
𝐖𝐀𝐋𝐓𝐄𝐑 - 𝐑𝐀𝐃𝐙𝐈𝐒𝐙𝐄𝐖𝐒𝐊𝐈 - 𝐑𝐄𝐘𝐓𝐀𝐍(𝐎𝐖) - 𝐓𝐎 𝐀𝐆𝐄𝐍𝐓 𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍𝐀 !!!
jula2020.08.7 14:10
Skąd owi duchowni? Z piekła rodem. Pragmatycy.
Anonim2020.08.7 14:05
BOSKI GNIEW ZA BAŁWOCHWALSTWO NA SYNODZIE AMAZOŃSKIM .... "Wydaje się, że świat jest przeklęty z powodu jawnego bałwochwalstwa popieranego przez Rzym w tygodniach poprzedzających niesławny Synod Amazoński. Rzeczywiście, bezpośrednio po intronizacji groteskowego i małpiego posągu pogańskiej bogini Pachamamy w Wiecznym Mieście, seria nieszczęść spustoszyła ludzkość, co może być niczym innym jak boską karą za bluźnierstwo przywódców Kościoła." .... "Błagajmy więc biskupów i Papieża, aby prosili Boga o przebaczenie za to, co wydarzyło się w październiku ubiegłego roku. Być może, jeśli nasi ojcowie w wierze, członkowie Magisterium Kościoła, zbiorowo odzyskają zmysły, odwrócą bieg i publicznie wycofają się z zepsucia, które z dumą ogłoszono światu kilka miesięcy temu, świat - dzięki nieskończonej łaskawości Boga - może ujrzeć swoje udręki złagodzone. Ale co ważniejsze, czy nasi duchowi ojcowie okazali skruchę, tak jak ci, którzy kochają Boga, opłakują Go, gdy jest obrażany." ....... źródło: https://www.churchmilitant.com/news/article/divine-wrath-for-amazon-synod-idolatry
"anonim" Radziszewski jehowy rabin Putina2020.08.7 14:13
"𝐖𝐀𝐋𝐓𝐄𝐑 𝐑𝐀𝐃𝐙𝐈𝐒𝐙𝐄𝐖𝐒𝐊𝐈" - 𝐎𝐓𝐎 𝐀𝐃𝐑𝐄𝐒: 𝐓𝐀𝐊, 𝐓𝐀𝐊 𝐓𝐎 𝐑𝐎𝐒𝐉𝐀 - 𝐈𝐏 𝟐.𝟔𝟑.𝟐𝟓𝟓.𝟐𝟓𝟓
hau hau hau pato-kato-polacy2020.08.7 13:54
swiat jedzie dalej. poczekamy........................... przeminiecie ;]
szabes dzisiaj2020.08.7 13:59
Masz szmondaku 80 lat, następnych wyborów się NIE DOCZEKASZ!
Hej2020.08.7 14:07
Chyba chciałeś napisać: "świat jedzie dalej, poszczekamy........................... przeżyjecie :]" Spoko.
szmodaku2020.08.7 14:09
jesteś na wylocie, ledwie co świat kumasz
***2020.08.7 14:53
...żebyś się nie zdziwił!
;]2020.08.7 15:24
no nie zdziwie sie ;] COVID dziala ;] a ze mocno wybiorczo.................no coz ;] KARA BOSKA!!!!! ; ]
katolik2020.08.7 13:53
Zapowiadają się różne rzeczy( i dzieją się już dawno w USA, Niemczech) sprzeczne z należną czcią Jezusowi, Bogu samemu , Maryji. Trudno będzie powstrzymać decyzje, jeśli nie są powstrzymane przez Ojca św, wówczas zostaje tylko zostawić to coś, tego kogoś do jego rozliczenia kiedyś przez Boga. Postepuje decentalizacja Koscioła. Niemcy za chwilę stwierdzą, że znoszą celibat.
Fondo opamiętaj się!2020.08.7 13:53
Przyczepiacie się do pojedycznych przypadków, gdzieś tam, niepotwierdzonych a u SIEBIE dopuszczacie do druku PROFANACJE! A to jest także poważnym grzechem . PRZYZWOLENIE NA GRZECH!