MZ: Niecałe 4 tys. nowych zakażeń. Dwa razy mniej niż przed tygodniem! - zdjęcie
05.05.21, 08:30Fot. via Pixabay - geralt

MZ: Niecałe 4 tys. nowych zakażeń. Dwa razy mniej niż przed tygodniem!

12

Ministerstwo Zdrowia zaprezentowało właśnie najnowsze dane na temat rozwoju epidemii koronawirusa w Polsce. Jak podano w raporcie, w ciągu ostatnich 24 godzin potwierdzono 3 896 nowych przypadków zakażenia. Choć liczba ta jest wyższa od wczorajszej, w porównaniu do ubiegłego tygodnia mamy do czynienia z bardzo dużym spadkiem. 28 kwietnia odnotowano dokładnie 8895 nowych przypadków.

Resort podał, że nowe infekcje pochodzą z województw:

 • śląskiego (501),
 • mazowieckiego (462),
 • dolnośląskiego (402),
 • łódzkiego (371),
 • wielkopolskiego (367),
 • lubelskiego (298),
 • małopolskiego (285),
 • zachodniopomorskiego (248),
 • kujawsko-pomorskiego (216),
 • pomorskiego (150),
 • podkarpackiego (111),
 • opolskiego (104),
 • świętokrzyskiego (104),
 • warmińsko-mazurskiego (104),
 • lubuskiego (71),
 • podlaskiego (64).

38 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

Poinformowano również:

Z powodu COVID-19 zmarły 82 osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 267 osób”.

Na koniec czytamy:

Liczba zakażonych koronawirusem: 2 811 951 / 68 482 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe)”.

dam/twitter,Fronda.pl

Komentarze (12):

Gryzzli podróbka2021.05.5 18:16
Rzecznik MZ oświadczył, że wszystkie osoby przybywające z destynacji indyjskiej będą poddawane bezwarunkowej kwarantannie. Prof. Miodek twierdzi, że słowa destynacja nie ma w języku polskim, że jest to niepotrzebny językowy potworek. Inni, bardziej liberalni językoznawcy tłumaczą znaczenie tego chwastu językowego jako cel podróży. Można się więc domyślać, że rzecznik MZ miał na myśli osoby, dla których Indie były wcześniej celem podróży. A co z tymi, którzy teraz wybierają się do Polski, ale nigdy Indii nie opuszczali, więc nie są one ich destynacją? Czy oni będą mogli swobodnie zakażać? Czy Wam też pan rzecznik zaimponował elokwencją?
W­­­W­­W­­.­­­X­­1­7­­.­F­­U­N2021.05.5 18:06
O­­­c­e­­­ń­ ­m­­­o­­­j­ą­ ­­­m­ł­­o­d­­ą­­ ­­­c­­i­­­p­­k­­ę­ ­-­ ­­W­­­W­­W­­.­­­X­­1­7­­.­F­­U­N
GP2021.05.5 13:11
Pod sąd tych morderców z Ministerstwa Śmierci, osądzić przykładnie za przedwczesną śmierć ponad 120 tys. osób spowodowaną całkowitą dezorganizacją służby zdrowia, odwołaniem zaplanowanych operacji i zabiegów, wprowadzeniem zbrodniczego systemu "leczenia" sezonowych chorób przeziębieniowych za pomocą infolinii i dobijania ciężko chorych za pomocą respiratorów.
man.of.Stagira2021.05.5 12:03
Teraz! WSZYSCY! ROZSIEWAJ Sars-cov-2! HEIL Lempart! SIEG Heil!...ŻRYJ Covida! Zostaw Ślad! Zostaw Ślad! Zdejm KAGANIEC ludobójco! WY*******AJ na PROTEST! NA Protest Trzaskowski! Zostaw Ślad! SIEG Braun!...Na Czerską Go! Pod Respirator z Nim!...Na Czerską Jego Mać!.. // BRAWO Konfederacja i PO-Platfusy! Kij WAM w RYJ!..b a r a n y Brauna-Clowna!..Teraz!..Rozsiewaj Sars-cov-2! ..bo.. Zakończą lock-down! Wszyscy!...Wy Imbecyle od Brauna, Michnika i Trzaskowskiego…Wy Durnie Tanajny!..
ladychapel2021.05.5 9:48
ale dwa razy wiecej niz wczoraj - SOCJOTECHNIKA na najwyzszym poziomie
Anonim2021.05.5 12:09
NA TWOJEJ LITWIE HOLOCAUST JEST WIEKSZY NIZ W POLSCE
Apel2021.05.5 8:51
Niektóre komentarze na Frondzie, sygnowane przez nicki: Anonim, AAATomek, Po 11, katolicka kretynizacja Polski pl i in., są od dawna rynsztokiem antypolskich i antychrześcijańskich inwektyw pełnych cynicznej nienawiści i wulgaryzmów. Obsesją tych wpisów jest np. przypisywanie wszystkim księżom skłonności pedofilskich przy jednoczesnym propagowaniu wynaturzeń LGBT. Każdy sukces aktualnych władz jest deprecjonowany. Furię wywołuje postać Matki Bożej i osoba Jana Pawła II, co tylko dowodzi szatańskich inspiracji tych wpisów. Szczególnie znienawidzony jest o. Rydzyk, posądzany o rzekomą pazerność, tylko dlatego, że skutecznie przerwał tradycyjny żydowski monopol na robienie gojom-podludziom wody z mózgu. Jak zatem raz na zawsze wykurzyć Anonima i jego bandę z forum Frondy? Administracja portalu ma w nosie ich bluzgi, chamstwo i bluźnierstwa. Gdzie indziej to nie do pomyślenia. (Np. na forum osławionej Gazety Wyborczej, ledwo już dyszącej żydowskiej gadzinówki dla Polaków, panuje ścisła cenzura – to jest tzw. „wolna” prasa, przynajmniej wg lewaków.) Proponuję więc nadal pod wymienionymi nickami pisać sensowne komentarze. Nie widzę innego wyjścia. Oni, oczywiście, będą jazgotać o "kradzieży nicków przez prawiczków-katoliczków". Niech jazgoczą, faryzejscy obłudnicy.
Jawny2021.05.5 8:50
Dzięki ci rządzie za twoje sprawne i nie mające precedensu w całym świecie działania. Dzięki ci rządzie, którego nam wszyscy zazdroszczą. A teraz już muszę się udać do pracy, aby zapier.lać na swoją miskę ryzu.
Jawny2021.05.5 8:52
Najpierw utnij pejsy, bo i tak cię poznać, Anonim.
Anonim2021.05.5 8:47
Europa utopiona w długach to pandemię można odwołać. Sk....ny pisowskie sprzedały nas jak krowy do rzeźni! I nie sam Kaczyński, pomagali mu jego posłowie.
Po 11 ...2021.05.5 8:46
A gdzie APEL? Nie ma? No to ja wklejam: Niektóre komentarze na Frondzie, sygnowane przez nicki: Anonim, AAATomek, Po 11, katolicka kretynizacja Polski pl i in., są od dawna rynsztokiem antypolskich i antychrześcijańskich inwektyw pełnych cynicznej nienawiści i wulgaryzmów. Obsesją tych wpisów jest np. przypisywanie wszystkim księżom skłonności pedofilskich przy jednoczesnym propagowaniu wynaturzeń LGBT. Każdy sukces aktualnych władz jest deprecjonowany. Furię wywołuje postać Matki Bożej i osoba Jana Pawła II, co tylko dowodzi szatańskich inspiracji tych wpisów. Szczególnie znienawidzony jest o. Rydzyk, posądzany o rzekomą pazerność, tylko dlatego, że skutecznie przerwał tradycyjny żydowski monopol na robienie gojom-podludziom wody z mózgu. Jak zatem raz na zawsze wykurzyć Anonima i jego bandę z forum Frondy? Administracja portalu ma w nosie ich bluzgi, chamstwo i bluźnierstwa. Gdzie indziej to nie do pomyślenia. (Np. na forum osławionej Gazety Wyborczej, ledwo już dyszącej żydowskiej gadzinówki dla Polaków, panuje ścisła cenzura – to jest tzw. „wolna” prasa, przynajmniej wg lewaków.) Proponuję więc nadal pod wymienionymi nickami pisać sensowne komentarze. Nie widzę innego wyjścia. Oni, oczywiście, będą jazgotać o "kradzieży nicków przez prawiczków-katoliczków". Niech jazgoczą, faryzejscy obłudnicy.
Anonim2021.05.5 8:47
Buhahahhahahhaa 😁😂🤣😂😁 powodzenia!