Muzułmanie skazali chrześcijanina na więzienie… za polubienie na Facebooku - zdjęcie
26.06.14, 21:45fot. sxc hu

Muzułmanie skazali chrześcijanina na więzienie… za polubienie na Facebooku

2

O sprawie poinformowała organizacja International Christian Concern (ICC). Okazuje się, że egipski chrześcijanin polubił na Facebooku stronę „Knights of the Cross”. Oskarżono go o bluźnierstwo i pogardę wobec islamu. Wyrok zapadł we wtorek. Obrona planuje apelację.

Shawky został oskarżony o złamanie artykułu 98(f) egipskiego prawa, który zakazuje szydzenia z religii islamu, ale często jest wykorzystywany do prześladowania mniejszości religijnych.

Dodatkowo skazanie mężczyzny skłoniło wielu muzułmanów do aktów agresji przeciwko chrześcijanom; wiele domów i sklepów znajdujących się w okolicy, w której mieszka, zostało zniszczonych i podpalonych.

Tymczasem strona, którą polubił skazany chrześcijanin, nie propaguje żadnych antyislamskich treści. Odwołuje się poprzez swoją nazwę i niektóre grafiki do krzyżowców, co wystarczyło muzułmanom z Egiptu do pozbawienia mężczyzny wolności. 

pac/charismanews

Komentarze (2):

anonim2014.06.27 7:44
@ Solidarny2014 Spokojnie, chrześcijańscy konwertyci co wyrzekli się islamu nie mają co liczyć nawet na "łaskę" odesłania do szpitala, bo apostazja jest karana śmiercią.
anonim2014.06.27 8:06
"Dodatkowo skazanie mężczyzny skłoniło wielu muzułmanów do aktów agresji przeciwko chrześcijanom; wiele domów i sklepów znajdujących się w okolicy, w której mieszka, zostało zniszczonych i podpalonych." - tak się oburzyli tym haniebnym aresztowaniem?