Mufti Ligi Muzułmańskiej: Żydzi w obozach mieli numery, ja będę musiał nosić kod kreskowy. Tak się żyje muzułmanom w Polsce! - zdjęcie
30.11.17, 20:25Zdj. Twitter/RMF FM

Mufti Ligi Muzułmańskiej: Żydzi w obozach mieli numery, ja będę musiał nosić kod kreskowy. Tak się żyje muzułmanom w Polsce!

Mufti Ligi Muzułmańskiej RP, Nedal Abu Tabaq w wywiadzie na antenie RMF FM użył skandalicznego porównania. Muzułmanin opowiadał o tym, jak żyje się w Polsce jego braciom w wierze. 

Tabaq mówił na przykład, że muzułmanie w naszym kraju często otrzymują pogróżki, natomiast muzułmańskie ośrodki są celem ataków. Następnie wysunął pod adresem Polaków bardzo mocny zarzut. Mufti powiedział bowiem, że ataki na społeczność muzułmańską w naszym kraju nie różnią się niczym od... sytuacji Żydów w czasach przedwojennych. 

"Nam przeszkadza to, że czujemy, że wracamy do tych czasów przedwojennych, gdzie dosłownie tak byli traktowani nasi starsi bracia, a więc Żydzi"- stwierdził gość RMF FM, prezentując na potwierdzenie swoich słów nagłówki gazet. Prowadzący zwrócił muftiemu uwagę, że zarzuty są bardzo mocne. 

"Ja mogę pokazać panu, ale słuchacze nie będą widzieć. Jeśli pan mi powie chociaż jedną różnicę między mediami z lat ‘38, tutaj co pokazuje zdjęcia. Dziś to są te same hasła. Te same zdjęcia, tylko 80 lat później"-przekonywał Nedal Abu Tabaq. Prowadzący dopytywał, czy rzeczywiście jest tak źle. Mufti odpowiedział, że jest optymistą, ale ten optymizm w ostatnim czasie nieco się u niego zmniejszył. Następnie gość audycji dalej brnął w swoich absurdalnych porównaniach!

"Szczerze mówiąc, nie wykluczam, że za kilka, maksimum za kilkanaście lat - mam nadzieję, że się będę modlić o to, by tak się nie stało, że będę musiał mieć numer. Żydzi mieli w obozach numery, ja będę miał akurat kod kreskowy. Jeśli pan mi powie choć jedną różnicę, którą pan widzi tutaj, w 1938 roku, a 2017 roku, to jest tragedia, żeby w Polsce ktoś do Sejmu wchodził z taką koszulą „Polska nie dla muzułmanów” to jest tragedia"-stwierdził mufti Ligi Muzułmańskiej. Zdaniem gościa RMF FM, Polacy nie wiedzą, czym jest islam, a media nakręcają ich strach. 

"Jeśli ja bym zrozumiał obawy niektórych muzułmanów przed każdym człowiekiem, który grozi społeczeństwu. Ale przez islamem? Jak oni nie wiedzą, co to jest islam"- odpowiedział na pytanie prowadzącego.

ajk/RMF FM, Fronda.pl