Msza za Komorowskiego powinna odbyć się z egzorcyzmem - zdjęcie
25.07.15, 08:31Fot. YouTube

Msza za Komorowskiego powinna odbyć się z egzorcyzmem

12

"Gazeta Wyborcza" opublikowała tekst pt. Spór o mszę za prezydenta Komorowskiego. I pisze: "Bronisław Komorowski 6 sierpnia kończy kadencję. Wieczorem tego dnia w kościele Wizytek grupa wiernych zamówiła mszę świętą w jego intencji. Kuria jest niezadowolona".

Trzeba przyznać, że GW nadal jest mistrzem manipulacji. Po pierwsze kuria zareagowała oświadczeniem w sprawie mszy świętej w intencji Komorowskiego tylko dlatego, że prasa podawała nieprawdziwą informację jakoby kuria warszawska z kard. Nyczem dziękowali Komorowskiemu za lata prezydentury. Jeden z portali katolickich nawet napisał, że to kuria stoi za zorganizowaniem owej mszy. A to oczywiście nieprawda. Oto co napisał ks. Przemysław Śliwiński, rzecznik kurii warszawskiej: "Archidiecezja Warszawska nie jest inicjatorem Mszy św. w intencji ustępującego prezydenta Komorowskiego. Msza została zamówiona w jednym z warszawskich kościołów przez grupę wiernych. Nieprawdą jest informacja, że będzie jej przewodniczył kard. Kazimierz Nycz". 

Natomiast prawdą jest to, że dnia 6 sierpnia Archidiecezja Warszawska, razem z nowo powstającą Kancelarią Prezydenta, współorganizuje Mszę inaugurującą prezydenturę prezydenta elekta Andrzeja Dudy.

Ks. Śliwiński pisze jeszcze ważne zdanie: "Każdy wierny może zamówić Mszę św. w ważnej dla siebie intencji. Każdy ksiądz ma obowiązek zamawianą intencję przyjąć. Istotne jest, by ksiądz przyjmujący intencję i celebrujący Mszę św., odpowiednio i poprawnie pod względem teologicznym ją sformułował. Kościół, poprzez oświadczenia Prezydium Episkopatu Polski, jasno wyraził swoje stanowisko w sprawie kontrowersyjnych – z punktu widzenia doktryny Kościoła – decyzji prezydenta Bronisława Komorowskiego. To stanowisko podzielają wszyscy polscy biskupi, łącznie z Arcybiskupem Warszawskim".

Więc reasumując, nie ma żadnego sporu o Mszę św. w intencji Prezydenta Komorowskiego. To tylko iluzja dziennikarzy z Czerskiej, którzy notorycznie atakują Kościół katolicki, siejąc zamęt w głowach Polaków. Z drugiej strony Msza św. w intencji odchodzącego prezydenta Komorowskiego powinna odbyć się z elementem egzorcyzmu. Bo jak celnie zauważył ks. prof. Bortkiewicz, "Politycy, którzy głosowali za in vitro dokonali apostazji moralnej! Wyłączyli się ze wspólnoty Kościoła!" (CZYTAJ TUTAJ). Komorowski podpisując ustawę o in vitro popełnił grzech ciężki - publicznie. Zatem, jeśli sam nie czuje w swoim sumieniu, że postąpił źle jedyną szansą dla niego jest egzorcyzm. 

Na koniec, bardzo niesmaczne jest to, że osoby udające katolików, wykorzystują Kościół do poprawy swojego wizerunku. A tak się dzieje w przypadku tych polityków, którzy postępują publicznie sprzecznie z nauką kościoła katolickiego. Niech wreszcie określą się i zdecydują: chcą być w Kościele czy nie!

Sebastian Moryń

 

Komentarze (12):

anonim2015.07.25 8:46
Ciekawe kim są ci wierni? Z pewnością michniki, palikoty, nowackie, kiszczaki.. itp.
anonim2015.07.25 9:40
Panie Redaktorze każda msza sprawowana z Rydzyka powinna być z egzorcyzmem. Nikt taj nie podzielił kościoła i wplątał kościół w politykę jak ks.Rydzyk
anonim2015.07.25 9:41
AMC mszę może zamówić każdy jakbyś nie wiedział prawdziwy polaku katoliku
anonim2015.07.25 9:52
Jna z najbardziej okrążających postaci naszej sceny politycznej - pośpiesznie przejął Pałac Prezydencki po śmierci Lecha Kaczyńskiego, w trakcie sprowadzania zwłok zabitych w Smoleńsku dowcipkował z Sikorskim i Ruskiej na płycie lotniska. Już wiadomo ile ma "za uszami" dzięki książce Sumlińskiego. Koniecznie Msza Święta i to niejedna.....,.
anonim2015.07.25 10:03
Dobrze się spilaliśta. Przy odrobinie szczęścia pan prezydent palnie sobie w łeb. Teraz Przystanek Woodstock nadchodzi, czas zgnoić Owsiaka. To jest wasz chrześcijański obowiązek.
anonim2015.07.25 11:08
Ale jaka dokładnie jest intencja tej Mszy św.? Czy każdą intencję ksiądz musi przyjąć? Na pewno nie.
anonim2015.07.25 12:18
Ja to nawet mógłbym dać na Mszę Św. ale dziękczynną, za odejście z urzędu tego pana.
anonim2015.07.25 13:23
@bielzz W 1942 r. Pius XII odprawiał egzorcyzmy na odległość nad Hitlerem.
anonim2015.07.25 15:39
Salonowe podziękowania salonowych książąt ... Kluczenie, chowanie się za plecali i chytre ruchy niby to w dobredobrj wierze . Oto stan niektorych naszych pasterzy, którym jakże blisko do falszywego nauczania falszywego proroka. Front się coraz bardziej zarysowuje. Tylko ślepi go nie chcą widzieć przyzwyczajeni do świętości urzędu. Urzędy może i swiete, ale nieswieci je dzis silnie okupują- dla salonowych interesow.
anonim2015.07.25 21:27
dużo zależy od kapłanów którzy komunikują, jeżeli nadal będą udzielać tego sakramentu osobą ekskomunikowanym to nie wiele się zmieni
anonim2015.07.26 6:08
Zaczynam przypuszczać, że zamówienie tej Mszy na 6.VIII to prowokacja. Wiadomości nie będą się zajmowały Dudą tylko będą pokazywały "niezadowolonych katolików" pod kościołem gdzie była Msza za BK...
anonim2015.07.26 10:26
Dla Anaja : Każdy wierny może zamówić Mszę św. w ważnej dla siebie intencji. Każdy ksiądz ma obowiązek zamawianą intencję przyjąć. Istotne jest, by ksiądz przyjmujący intencję i odprawiający Mszę św., odpowiednio i poprawnie pod względem teologicznym ją sformułował. Zwróć szczególną uwagę na ostanie zdanie od słów : "Istotne jest, by ksiądz..."